kızlar benim bebişte kordon dolanması var

çixgxdem-xoxzal

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2008
573
2
34
slm kızlar nasılsınız ben 8.5 aylık hamişim allah nasip ederse mayıs ilk haftası dogumum kızlar ben 1 ay önce dktr.gittim doktor bebegin boynunda 1 kere kordon var dedi gecen gün gene gittim gecmemiş hala vardı ne olak bilmiyorum cok korkuyorum 15 gün sonra gene gel bidaha baklım hem alttan bakıcam dedi sizce napcak sezeryanmı yoksa normal dogummu yaptırcak bilmiyorum kordon dolanması olunca pek normal yaptırmıyolar dimi kızlar...cok korkuyorummmsenağlama

Allah yardımcın olsun canım.inşallah istediğin gibi bir doğum olur.oyle bişeyde bebişi riske atmazlar.bende sezaryan olur diye duymuştum.sağlıklı sıhatlı bir avazda doğum nasip eder inşallah Allahım herkese.

canım benim bebegın boynunda kordon ıkı kez dolanmıstı ve bebegım karnımda belenemıyoduuu gelısm gerılıgı baslamıstııı doktor bı sorun olmaz dedıııı hgıccc alltan baktırılacak bıseyu yok hem kordonun vajınayla ne alakası vaarrrr sacmnalık bencekordon dolanıpta normaldogan cokl kısı varrr ben dogumdan korktugum ıcın sezeryan oldu cok sukur saglıklı dogdu ama kordon boynuna ıkı kez kıravt seklınde dolanmıstııı su an 42gunlk bır bebgım varrr

altan bakamasi normal degil mi
yurtdisinda her gidisimizde altn bakiyorlar illa tehlike oldugu iicin altan bakmiyorlarki
eger ihtaplanma falan olabilir acilma olabilir bunlarin doktorun takip etmesi gerekiyor..
canim kordon bir kere dolanmis ise sorun olmaz bebegin hareket alanida az oldugu icin
kordondan kurtulurmu bilmiyorum burda dogum yaptiriyorlar ama turkiyede sezeryan
yaptirmak icin ellerinden geleni yapiyorlar belki sana sezeryan yaparlar..

normal doğum yapabilirsin bunda bir sakınca yok zaten doktorlar bebeğin kafası boynuna kadar çıktıktan sonra o kordonu elleriyle kurtarıyorlar için rahat olsun..böyle doğum yapan bir arkadaşımı tanıyorum..bebeğini normal doğum yaptın ve bebeği çokşükür sağlıklı..yalnız sana tavsiyem,yatarken sağından soluna dönerken yatağın içinde kalk hafiften oturur pozisyonda dön..bu bebeğin boynuna kordonun birkere daha dolanmasını önler...sevgiler...

kızlar saolun allah razı olsun alltan acıklık varmı diye bakıcakmış bende sezeryan istiyorum normal dogumdan cokk korkuyorumm bakalım dokkoruma söylücem ne diycek sizce yaparmıı kızzlarrrr

kızlar saolun allah razı olsun alltan acıklık varmı diye bakıcakmış bende sezeryan istiyorum normal dogumdan cokk korkuyorumm bakalım dokkoruma söylücem ne diycek sizce yaparmıı kızzlarrrr

canım benim rabbim kolaylık versin o çok büyük inşallahh sağlıcakla kucağına alaırsın.bizlere de dua eta.s.

X