Kızlar bende hamileyim belirtilerimi anlatıcam belki yardımı olur size

Gülüm_se cim benim de geçen ay senin gibi oldu göğüslerim belirti vermedi çok geç verdi daha doğrusu çünkü geçtiğimiz ay ben geç yumurtladım o yüzden 40 günü buldu adet olmam da hatta eşime de dedim benim normalde 30-32 gün arası periyodum bak dedim ben 1hafta 10 gün gecikicem dedim çıktı. Eh bu ay da zaten ara lekelenmeler falan zaten "adet düzensizleşmesinden sonra hamile kalınıyormuş"başlığında da konuşuyoruz:))Nnazann ın da dediği gibi demek ki hormonlarımız çalışıyor bu ay olmazsa öbür ay inşallah:))

Kızlar,
Ben ekimde 3 gün geç adet oldum, hatta baya heveslendim
Geçen ay da 3 gün erken 14 kasım gibi falan...
Bu ay kaçında olcam biyorum, sizin düzensizlik dediğiniz böyle birşey mi?
normalde hiç bööle olmazdı...

Bir de yumurtalıklarımda yani okasıölgemde iğnelenme tarzında ağrılar var belirti olabilir mi?

evet canım seninde adet düzenin bozulmus insallah baska nedenlerden dolayı degildir evet kasık agrıları felan belirti olabilir canım ama belirtileri fazla önemseme bazen psikolojikte olabiliyo ve boşa umutlanıyoruz o yuzden bırak adet günün gelsin gecikirse test yaparsın yoksa cok strese girersin canım

arkadaşlar ben de 27 yaşında bir buçuk yıllık evliyim.ilk evlendikten sonra 6 ay korunduk (doğum kont.hapı) sonra ilk değil ikinci ayımda hamile kaldım fakat 4 haftalık bi kendiliğinden düşüğüm oldu.1 ay korunma verdi doktor derken (nisanda düşük olmuştum)haziran tem idrar yolu enfeksiyonuyla uğraştım ama adetlerim düzenliydi.ağustosta gelmedi adetim (düzensizleşmeye başladı)doktora gittim duphaston diye hap verdi onun sayesinde geldi eylülde ve ekimde (iki ay kullnadım )bıraktım yani en son 20 ekim adetim e 20 kasımda gelmesi gerekiyo tam 15 gün gecikti.9.günümde test yaptım tek çizgi çıktı. yarın yine yapıcam.10 gün önce doktora gitiiğimde(idrar yolları ilt.sebebiyle ultrosonla kist falan olmadığını sööledi) yarın tekrar baktığımda hamile değilsem gidicem doktora .ama hep ilaçla mı gelicek benim adetim yaaa korkutuyo bu beni.
;yumurtlama olmadığı zaman ya da hormonal bir dengesizlik olduğu zamanlarda da göğüs ağrısı (sanki adet olacakmışıs gibi) olur mu yoksa hiç belirti olmaz mı.bilginiz var mı.benim gelcekmiş gibi yada hamileymişim gibi göğüslerim aşırı ağrıyo bi de çok hafif kasıklrıma ağrı giriyo geçiyo .çok hafif ama.

artık bebişim olsun istiyorum yaaaŞeniz

Merhaba arkadaşlar bugün 8.gün hala adet olmadım ve hala idrar testi negatif diyo..

arkadaşlar yazdığım uzun metni okuyunuz lütfen cevaplarınızı bekliyorum

arkadaşlar yazdığım uzun metni okuyunuz lütfen cevaplarınızı bekliyorum

canım insallah bebişine kavuşursun adetin zamanla düzelecektir aslında ilaçlar daha fazla etkiliyo bi süre ilacı bırak istersen bendede aynısı olmustu ben bir bucuk yıl adet görmedim ama sonra kendiliginden düzeldi ilaçları bıraktıktan bir kaç ay sonra bazı ilaçlar korunma ilaçları yumurtalıgı tembelleştiriyo ama zamanla düzeliyo ben eger adet döneminde sancın ve diger adet belirtilerin oluyosa yumurtlaman oluyodur cunku ben yumurtlamıyodum ve adet sancısı ve belirtisi hiç yasamadım sadece hamilelilkten bir ay once adet sancısı cektim ve belirtilerim oldu

baska bi nedenden gecikmiş olabilir canım antibiyotik yada baska bi ilaç kullandıysan olabilir

folikasit dışında ağrıkesici bile içmedim bu ay belki olur diye az önce kan verdim ama idrardan sonra umudum yok açıkçası

bu arada hemşeriymişiz insallah allah gönlüne göre verir canım

slm canım evet hemşeri sayılırız ben kiliste oturuyorum dünden beli açayıp uykummm var nerdeyse gözümü açamıyorum habire yatasım geliyor bide bel ağrım var dünden beri heveslenmek istemiyorum inşallahhhhhhh

bu arada hemşeriymişiz insallah allah gönlüne göre verir canım

slm canım evet hemşeri sayılırız ben kiliste oturuyorum dünden beli açayıp uykummm var nerdeyse gözümü açamıyorum habire yatasım geliyor bide bel ağrım var dünden beri heveslenmek istemiyorum inşallahhhhhhh:CüvCüv:

nazancım birbuçuk yıl nasıl dayandın doktora gitmedin mi hiç.gelmedği zamanlarda göğüslerinde ağrı olmuyor muydu.ben korunma hapı kullanmıyorum artık.bir de şööle bişey duymuştum ben.eğer adet zamanın çok gecikiyosa doktora gitmeliyiz yoksa kist oluşumu başlar diye ne kadar doğru bilmiyorum ama okumuştum bi yerde.ben o yüzden korkuyorum doktora gidip söktürücü versin de gelsin adetim ben de ona göre rahatlıyayım ki adetimin 15.günü başlayalım çalışmalara da çabuk olsun bebişimiz.yoksa gelmediği sürece ilşkiye de giremiyorum rahatlıkla.daha doğrusu gelmezse adetim hangi dönemde daha sık ilşikiye girebileceğimizi bilmiyorum.en azından belli olsun da içim rahatlasın. bakalım doktor ne diycek yarın.kesin hamiş değilim busabah yaptım test tek çizgi açık ve net.
acaba yarın doktor benim yaptığım teste güvenip kan testi falan yapmazsa ultrosonla bakmazsa ,alttan bakıp ya bebeğim varsa düşerse ya da hamileysem verdiği ilaçlar bebişimi düşürürse.benneyaptımki

nazancım sen 3 aylık iğnelri ne amaçla kullnamıştın korunmak için mi yoksa adetin düzene girsin diye mi.adetinin gelmediği birbuçuk yıl korunuyormuydun yoksa korunmadığın halde mi hamile kalamiyordun.gerçi adet kanaması gelmezse hamile kalınazmaz sanıyorum.

canım benim belirti olarak sadece göğüslerime dokunamıyorum adeta.bir de hafif kasıklarıma ağrı giriyo çıkıyo.bakalım yarın doktora gidip gelince haber veririm size olanları.inşallah kötü bişey olmaz.

bende seni umutlandırmak istemiyorum canım ama insallahhh

doktor tahlil yapmadan bi ialç vermez canım bide sen söyle süpheleniyorum diye oda ona göre davranır ben korunma ignesi yüzünden bir bucuk sene adet görmedim canım yumurtalıklarım calışmadıgı içinde belirtim olmuyodu ama seninki calışıyo gazliba zaten tahlil yaptırırsan hepsi belli olur insallah bi sorun cıkmaz canım

korunma amaçlı kullanmıştım canım yan etkilerini bilmiyodum korunmadıgım halde hamile kalamıyodum adetim basladı sonra ama tekrar bi sene daha hamile kalamadım yumurtlaıklarım yavaş yavaş düzeliyodu ama sende bu sorunun oldugunu sanmıyorum cunku bende ilaçtan dolayı olmustu

anladım canım seni.ama olsun bebişine kavuşucaksın ya allah sağlıklı bi şekilde kucağına almyı nasip etsin . aslında hiç gitmek istemiyorum dr a yarına kadar gelse de gitmek zorunda kalmasam..ilaçdan nefret ediyorum .yan etkileri olur diye korkuyorum.
arkadşın biri de 6 ay olmuş evleneli 6 aydan beri ilaçla geliyomuş adeti.ööle de kötü .bekle biraz dedim ona.belki gelir kendiliğinden.benim de gelse de gitmesem dr a.

canım ben doktora gittim bugün.anlattım problemimi 18 gündür adetimin gelmediğini ,hamile de olmadığımı hepsini anlattım.doktor alttan hem ışıklı bir cihazla baktı hem de ultrosonla inceledi baya bi.sonra dedi ki adet gecikmesinin altta yatan sebeplerinden iki tanesi ya rahimde yada yumurtalıklarda kist,ur,iltihap myom vardır yada hormonal bozukluklardır dedi.hormonal bozukluklarda 2 ye ayrılır dedi.ya ağır hormonal bozuklar yada hafif hormonal bozukluklar.diye.
benim rahmimde herhangibir problem olmadığını gayet herşeyin normal olduğunu söyledi.yumurtlıkların tembel diye bişey söylemedi.unuttu mu acaba .yoksa ööle bişey olsa söylermiydi ki,bu olmadığına göre hormonal bozukluktan kaynaklanıyor seninkisi dedi.
ağır horm boz olsaydı.aşırı tüylenme,erkeksi özellikler olurdu dedi benim öyle bir problemim olmadığına göre hafif bir hormonal bozukluk olduğunu sööledi.bunlar neler olabilir dedi.stres ,genetik gibi özellikler dedi.yani bana stresten geciktiğini söyledi.(gerçekten benim de bu aralar aşırı moralim bozuktu.akbank ta gişe yetkilisi olarak işe başlamıştım üç aydır.kriz sebebiyle işten çıkarıldım,eşimle tartıştık,idrar yolları iltihabı da eklenince iyice stres olmuştum)
doktor kendi eşinin de adet düzensizliği olduğundan bahsetti.ona da bana verdiği ilaçtan vermiş.duphaston hiçbir yan etkisinin olmadığını hem fiyat olarak ekonomik hem de gebeliğe hazırlayıcı olduğunu sööledi.eşine 3 ay bekle gelmezsen adetin kullan demiş.ama bize dedi ki eşimle;siz bebek düşündüğünüz için size üç aybekle diyemem dedi.adetinin mutlaka gelmesi lazım dedi.
alttan muayene ettiğinde şuan adetin gelicek gibi görünmüyo dedi.bana duphaston ilacından vereceğini ama ondan önce 3 tane tahlil yaptırmamı hormonların nasıl çalıştığını öğrenmek açısından.gerçi bir problem olacağını sanmıyorum ama içimiz rahat etsin dedi.(FSH ,TSH,PRC) bayramdan sonra bunları yaptırmamı daha sonra ilacı kullanmamı istedi.yani sonuçlara göre de ilaç verebilirmişeğer bişey çıkarsa diye herhalde)yani şu 1 hafta hiçbirşey kullanma dedi. olay bu canım ama doktora sormayı unutmuşum bu esnada eşimle ilşkiye girmenin bir sakıncası var mı diye .ama olsaydı söylerdi diye düşünüyorum.sadece adetim gelmediği için hamile kalamam belki bu ay yine yattı hamilelik.neyseki allah beterinden korusun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…