Kızlar bebeklerinize nezaman bişeyler almaya başlıcaksınız?

nevra_t

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2008
799
11
Kızlar bebeklerinize ne zaman bişeyler almaya başladınız,bebek mağazalarına fikir edinmek için giriyorum ve almamak için resmen kendimle mücadele veriyorum ve de almadan çıkıyorum herkes daha erken alma diyo,uğursuzluktur diyo erken bişeyler almak,drum 26. haftadan önce hiçbirşey alma diyo..Sizler ne düşünüyosunuz,ne yaptınız bu konuda????

Ben her yerde herkese söylüyorum fırsat buldukça.
Ben 10.-12.haftalardan itibaren alttan çıtçıtlı iç badiler,ortalama renkte tulumlar almaya başladım.Kim diyorsa uğursuzluktur,lafa değil işe ihtiyacım var dedim.Bak ben 26.haftadayım,giyecek pek çok şey almışım yavaş yavaş,çok da akıllılık etmişim.
Çünkü bu saatten sonra çıkıp kapı kapı dolaşıp kılık kıafet almak biraz sıkar adamı,o akılları verenlerin hepsi de 'deli gibi sabaha kadar sınava çalışıp ay ben hiç bişey bilmiyorum diye etrafta dolaşan yalancı öğrenci' tiplerine benzetiyorum ben,gidip baksan hepsinin de herşeyi hazırrdır,yada bir sırtlarını dayamak üzere bir bildikleri vardır.
Sen kimseye bakma,20.haftana gelmişsin arkadaşım,yani hiç mi bişey almadın,ben inanamıyorum.Ol kadar çok şey var ki,bir anda ağırlaşıveriyor insan,yürümek zor geliyor değil alışverişte dolaşmak,
ilerleyen zamanda oda yapmak istiyorsan,bir sürü ihtiyaç çıkıyor zaten,
onun dışında bebekler için sadece kıyafet değil,elektronik aletlerinden hijyen malzemelerine kadar o kadar çok ihtiyaçları çıkıyor ki ikiz bekleyen bir anne adayı olarak bunları hangi haftadan sonra tamamlamayı düşünüyorsun canım?
Oldu da 28-30. haftadan sonra açılman oldu,yattın hastaneye;yok mu aramızda var pek çok örnek Allah korusun da..
Ne olcak,elde yok avuçta yok,o alışverişi bilmem ne tarihe bırak diyenler çıkıp senin alışverişini tamamlıycaklar mı?
Ya bilmiyorum yaaaa...

Ben her yerde herkese söylüyorum fırsat buldukça.
Ben 10.-12.haftalardan itibaren alttan çıtçıtlı iç badiler,ortalama renkte tulumlar almaya başladım.Kim diyorsa uğursuzluktur,lafa değil işe ihtiyacım var dedim.Bak ben 26.haftadayım,giyecek pek çok şey almışım yavaş yavaş,çok da akıllılık etmişim.
Çünkü bu saatten sonra çıkıp kapı kapı dolaşıp kılık kıafet almak biraz sıkar adamı,o akılları verenlerin hepsi de 'deli gibi sabaha kadar sınava çalışıp ay ben hiç bişey bilmiyorum diye etrafta dolaşan yalancı öğrenci' tiplerine benzetiyorum ben,gidip baksan hepsinin de herşeyi hazırrdır,yada bir sırtlarını dayamak üzere bir bildikleri vardır.
Sen kimseye bakma,20.haftana gelmişsin arkadaşım,yani hiç mi bişey almadın,ben inanamıyorum.Ol kadar çok şey var ki,bir anda ağırlaşıveriyor insan,yürümek zor geliyor değil alışverişte dolaşmak,
ilerleyen zamanda oda yapmak istiyorsan,bir sürü ihtiyaç çıkıyor zaten,
onun dışında bebekler için sadece kıyafet değil,elektronik aletlerinden hijyen malzemelerine kadar o kadar çok ihtiyaçları çıkıyor ki ikiz bekleyen bir anne adayı olarak bunları hangi haftadan sonra tamamlamayı düşünüyorsun canım?
Oldu da 28-30. haftadan sonra açılman oldu,yattın hastaneye;yok mu aramızda var pek çok örnek Allah korusun da..
Ne olcak,elde yok avuçta yok,o alışverişi bilmem ne tarihe bırak diyenler çıkıp senin alışverişini tamamlıycaklar mı?
Ya bilmiyorum yaaaa...

Hymarrycim o kadar haklısın ki inan ben bu haftadayım daha bir çorap bile almadım korkuttular beni cesaret bulamadım kendimdemafoldumben...Senin birşeyler aldığını diğer topikten okuyodum ve çok hoşuma gidioduopuyorumnanaktan

valla banada hep dediler alma neolur neolmaz şöyle böyle diye kimseyi dinlemedim olursa doğumdan bir hafta sonrada olabilir kim verebilir ki garantisini çoğu şeyleri hazır şükür ki hala çok eksiğimiz var bide önceden başlamasaydım neolurdu bilmem benim gezmem yasaktı annemler falan aldı çoğu şeyi beşiğini ve birkaç eşyasın yakın olduğu için arabayla gidip aldm bilseydim hepsini alrdım allah büyük deyip saldır mağzalara kim tutar seniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :eek:

kızlar bizde dün bebeklerıme epey bişeyle r aldık allah kullanmayı nasıp edre inşllah insan korkuyo yınede ama napalım bişey almadanda olmuyo yaa bak simdi daha fazla heveslendım ben böyle olunca mesela ben ilk etapta 2 tane hastane çıkısı 2 tane ayaklı pijamalı altlı üstlü oluyo sapkası da varsonra 2tane banyo havlusu 1 tane bebek malzemelerını tasıyacagım canta 1 tane alt acma 2tane ayrıca söyle ince battaniyelerden 2 tane hanı içine giydiriyolar ya içlik zıbın mama önlüğü 2 tane ayrıca pijama takımı öyle yanı daha da alıncaklar var tabı daha alacaklarımı sizde ekleyin yardımcı olun bana eksıklerımızı böyle tamamlayalım birde şu çıt çıtlı badıler oluyo onlardan aldım aklımda birde ayaklı tulumlar var onlardanda alacagım ha birde arabaya da koyulan koltuklarda oluyo ya ondanda aldım ama sımdılık 1 tane bakalım eğer çok ihtiyaç olursa 1 tane daha alacagım beşiğini en son almayı düşünüyorum ben 2 tane besı alacagım hanı içinde 10 ay 1 yasa kadar yatabılıyomuş onlardan bastan park yatak almayı düşünüyodum 1 tane ama ona 4 aydan sonra bırlıkte sığmaları zor oluyomuş oyüzden enazından bu şekılde 1 yasna kadar rahat rahat yatarlar diye düşünüyorum 2 tane park tagada evım müsait değil sabit bi evde duran biride değil tasınma derdımız çok olacak eşimin meslegınden dolayı bakalım hayırlısı olur inşallah hersey bizim için

valla banada hep dediler alma neolur neolmaz şöyle böyle diye kimseyi dinlemedim olursa doğumdan bir hafta sonrada olabilir kim verebilir ki garantisini çoğu şeyleri hazır şükür ki hala çok eksiğimiz var bide önceden başlamasaydım neolurdu bilmem benim gezmem yasaktı annemler falan aldı çoğu şeyi beşiğini ve birkaç eşyasın yakın olduğu için arabayla gidip aldm bilseydim hepsini alrdım allah büyük deyip saldır mağzalara kim tutar seniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :eek:

Allah korusun bebeklerimizi:nazar:Sonuçta artık onlar bizimle ama herbiri kendi kaderini yaşıyor ve yaşayacak:ecrin_bebek:Bayağı bir cesaret geldi banada yazılanlardan ne güzel sen 26. haftayı görmüşsün bile:CüvCüv:Allahım kucağımıza almayıda nasip etsin bebeklerimizi....

kızlar bizde dün bebeklerıme epey bişeyle r aldık allah kullanmayı nasıp edre inşllah insan korkuyo yınede ama napalım bişey almadanda olmuyo yaa bak simdi daha fazla heveslendım ben böyle olunca mesela ben ilk etapta 2 tane hastane çıkısı 2 tane ayaklı pijamalı altlı üstlü oluyo sapkası da varsonra 2tane banyo havlusu 1 tane bebek malzemelerını tasıyacagım canta 1 tane alt acma 2tane ayrıca söyle ince battaniyelerden 2 tane hanı içine giydiriyolar ya içlik zıbın mama önlüğü 2 tane ayrıca pijama takımı öyle yanı daha da alıncaklar var tabı daha alacaklarımı sizde ekleyin yardımcı olun bana eksıklerımızı böyle tamamlayalım birde şu çıt çıtlı badıler oluyo onlardan aldım aklımda birde ayaklı tulumlar var onlardanda alacagım ha birde arabaya da koyulan koltuklarda oluyo ya ondanda aldım ama sımdılık 1 tane bakalım eğer çok ihtiyaç olursa 1 tane daha alacagım beşiğini en son almayı düşünüyorum ben 2 tane besı alacagım hanı içinde 10 ay 1 yasa kadar yatabılıyomuş onlardan bastan park yatak almayı düşünüyodum 1 tane ama ona 4 aydan sonra bırlıkte sığmaları zor oluyomuş oyüzden enazından bu şekılde 1 yasna kadar rahat rahat yatarlar diye düşünüyorum 2 tane park tagada evım müsait değil sabit bi evde duran biride değil tasınma derdımız çok olacak eşimin meslegınden dolayı bakalım hayırlısı olur inşallah hersey bizim için

Pensescim yinede bişeyler almışsın ne güzel,insan korkuyor tabi Allah kullanmayı nasip etsin tabi onlara bişey olsa aldıklarınamı acıcaksın Allah korusun...

bende daha bişi almadım ama sağolsun teyzesii a dan z ye herşeyi hazırlamış ben kısmetse önümüzdeki ay almayı düşünüyorum artık...

bende almaya başladım.. bana daha 6 haftalıkken hediyeler gelmeye başlamıştı.bu cmt de eminönüye gideceğiz. cıbındır hastane çıkışıdır önlüktür falan alacağım. 3 paket 98 lik primam var..ağustostada çocukların odaları alınacak.umarım ağustosun ortasında herşey tamam olur..

ben de almaya başladım.annem 0-4 ay arası kıyafetlerini neredeyse tamamladı.ilk büyük eşyalarını da dün internetten sipariş ettim.ana kucakları-oto koltuklarını.ilk onu kullanacaklar ve en az 1 yıl,en gereklisi.valla ben başladım.ya bir terslik olur sonra kalkamazsam yerimden.hymarry e katılıyorum arkadaşlar.1 ay falan sonra da karyolalarını alırım tamam.

valla kızlar hızınıza hayran oldum ben baya tembbelmişim kaydirigubbakcemile3

valla kızlar hızınıza hayran oldum ben baya tembbelmişim kaydirigubbakcemile3
Bende daha almadım bir şey.Ben önümüzdeki ay başlayacağım.Sen paradan haber ver,yeter ki altımda araba olsun.Ben 1 günde gerekli giyeceklerini alrım inşallah.
Alacağım yerleride belirledim.Sonra ki haftaya da oda takımlarını alırız inşallah.Sonra fırsat buldukça ne cici görsek alırız.kaydirigubbakcemile3

Ben onlar doğmadan oda yapmayı düşünmüyorum puset falanda almıcam şimdi,iki küçük beşik ve ana kucağı doğdukları zaman için yeterli diye düşünüyorum..

Bende daha almadım bir şey.Ben önümüzdeki ay başlayacağım.Sen paradan haber ver,yeter ki altımda araba olsun.Ben 1 günde gerekli giyeceklerini alrım inşallah.
Alacağım yerleride belirledim.Sonra ki haftaya da oda takımlarını alırız inşallah.Sonra fırsat buldukça ne cici görsek alırız.kaydirigubbakcemile3

Çok yanılıyorsunuz hanımefendikaydirigubbakcemile3
bugün altımda araba,cebimde para çıktım yola,aradığımı bulamadan döndüm,sadece 1-1.5 saat dolaştım,insan bir kaldırımdan bir kaldırıma geçemyi hesap ediyor,ama siz başka türlü düşünüyorsunuz..
hele hele ki oda yapacaksınız,o oda yerleşecek,,o kadar çok iş var kiiii:eek:
işiniz yaş vallaha,bigün olur Hymarry haklıymışsın dersiniza.s

Çok yanılıyorsunuz hanımefendikaydirigubbakcemile3
bugün altımda araba,cebimde para çıktım yola,aradığımı bulamadan döndüm,sadece 1-1.5 saat dolaştım,insan bir kaldırımdan bir kaldırıma geçemyi hesap ediyor,ama siz başka türlü düşünüyorsunuz..
hele hele ki oda yapacaksınız,o oda yerleşecek,,o kadar çok iş var kiiii:eek:
işiniz yaş vallaha,bigün olur Hymarry haklıymışsın dersiniza.s

Tatlım ben alacağım yerleri hep belirledim.Ben gidemezsem eşim alır.Gerçekten söylüyorum benim için bir kaç günlük iş.Mobilyalarımızı da beğendik.Zaten ben onlara doğdukları aylardaki ihtiyaçlarını alacağım.Büyüdükçe ne beğensem onu alırım.Şimdiden kullanmaları için erken olan şeyleri almayı düşünmüyorum.

ilk başta almayım diyordum bende sonra biraz giydireceğim kadarını aldım heran bişey olursa diye .. birde cidden Hymarry haklı zaman geçtikçe insanın kolunu kıpırdatacak hali kalmıyor yavaş yavaş ağırlaşıyor. birde aradığını bulmak var e tabi hesabıda var. sonuçta ne kadar çok paran varsa bile insan har vurup harman savurmamalı hesaplı harcamalı diyenelrdenim açıkçası.. Anneme aldırmıyorum daha hem cinsiyetlerimiz belli değil hemde 7. ayımız geçsin hemde kendisi alıcak zaten başka şehirlerdeyiz . yani bend e17. haftalarda battaniyelerini (2 şer) zıbın takımlarını (5 er tane) aldım şimdide sevip duruyorum onları canlarım benim ya..

sağlıcakla gelir inşallah yavrularımız Rabbim korusun herşeyden..

kızlar ben bebişlerime paşalarıma bugün çok tatlı şeyler aldık. sevi bebeden beylikdüzü fabrika satış mağazası.. hem çok güzel hemde uygun.fotoları koymaya çalışacağım.. premetüre bebişler için zıbınlar çok güzel..

kızlar ben bebişlerime paşalarıma bugün çok tatlı şeyler aldık. sevi bebeden beylikdüzü fabrika satış mağazası.. hem çok güzel hemde uygun.fotoları koymaya çalışacağım.. premetüre bebişler için zıbınlar çok güzel..
Ay canım ne güzel bir duygu değil mi?Lütfen paylaş bizimle aldıklarını.Sen orasını önceden de söylemiştin.Bende notunu aldım.Bakacağım oraya.Tosun tosun doldursunlar içlerini inşallah.

inşallahg canımmm... hepimize kısmet etsin çok tatlı. ben beceremedim.. bana öğretin ben koyacağım kızlarrr

X