Bebek Beslenmesi Kizlar bebekleriniz kac aylıkken oturmaya başladi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Kacıncı ayda bebekleriniz oturmaya basladi

• 6'ıncı ayda oturmay basladik

OY: 5 31,3%
  • 4'üncü ayda oturmaya basladık

OY: 11 68,8%

• Ankete Katılan
    16
Canım bu senin bebeğinin fiziksel durumuyla da alakalı biraz. Geçenlerde bir bebek gördüm masaya oturtmuşlardı sordum 7 aylıkmış daha yeni yeni oturmaya başlamış. Benim bebeğim 3 aylıkken yastıktan kafayı doğrultup oturmaya çalışıyordu. 4 aylık olunca kolundan destek alıp kalkıp oturmayı keşfetti. Ne kadar geri yatırsam da kalkıp oturmasına engel olamadım. 2 aydır bunu yapıyor ama belini düz tutmaktansa ayaklarına doğru eğilip onları yemenin derdinde :) Ben de çok eğriliyor diye korkuyorum ve dümdüz oturtamıyorum malesef. Hafif geriye yatar pozisyonda oturuyor şimdilik. Tam 6 aylık şuan. 2 aydır ful egzersize rağmen dümdüz oturmayı beceremiyor. Yani diyeceğim o ki bebeğini serbest bıraktığında ne yapmak istiyorsa azar azar, alıştıra alıştıra yapabilirsin. Oturmak istiyorsa ve bunu becerebiliyorsa gün gün 3 dk,5 dk..10 dk oturta oturta oturta alıştırabilirsin. Yapamıyorsa zaten zorlama herşeyin bi zamanı var.

Canım bu senin bebeğinin fiziksel durumuyla da alakalı biraz. Geçenlerde bir bebek gördüm masaya oturtmuşlardı sordum 7 aylıkmış daha yeni yeni oturmaya başlamış. Benim bebeğim 3 aylıkken yastıktan kafayı doğrultup oturmaya çalışıyordu. 4 aylık olunca kolundan destek alıp kalkıp oturmayı keşfetti. Ne kadar geri yatırsam da kalkıp oturmasına engel olamadım. 2 aydır bunu yapıyor ama belini düz tutmaktansa ayaklarına doğru eğilip onları yemenin derdinde :) Ben de çok eğriliyor diye korkuyorum ve dümdüz oturtamıyorum malesef. Hafif geriye yatar pozisyonda oturuyor şimdilik. Tam 6 aylık şuan. 2 aydır ful egzersize rağmen dümdüz oturmayı beceremiyor. Yani diyeceğim o ki bebeğini serbest bıraktığında ne yapmak istiyorsa azar azar, alıştıra alıştıra yapabilirsin. Oturmak istiyorsa ve bunu becerebiliyorsa gün gün 3 dk,5 dk..10 dk oturta oturta oturta alıştırabilirsin. Yapamıyorsa zaten zorlama herşeyin bi zamanı var.
Aynen benm oglumda sizin bebeginiz gibiydi ilk zamanlar simdi kendisi yatmak istemiyo uyaninca hep oturmak istiyo bende azar azar oturtuyorm kucagmda.

Aynen benm oglumda sizin bebeginiz gibiydi ilk zamanlar simdi kendisi yatmak istemiyo uyaninca hep oturmak istiyo bende azar azar oturtuyorm kucagmda.

:)) Şimdiki çocuklar çok fena. Eskiden böyle değillermiş. Zaten eskiler kundak yapıp çocuğun hareket kabiliyetini, gelişmesini engellemişler malesef. Şimdi biz bebeklerimizle eğitici oyunlar oynuyoruz,herşeyi çabuk kavrıyorlar. Eskiler ise kundakta beşiğin içine yatırırlarmış,ağlasa bile ilgilenmezlermiş. Hatta "Ağlasın ağlasın iyi uyur" derlermiş :) Kayınvalidem de bana "Bırak beşikte sen işlerini yap" diyor. Şimdiki çocuklar durur mu? Sürekli ilgilendiğim için sanırım "Burun nerede? El nerede? dediğim zaman gösteriyor. Babasına "Baba" diye sesleniyor,bana "Ange" :) Henüz 6 aylık ama şakayı bile anlayıp kahkahalarla gülüyor :) Bizler çok ilgileniyoruz gerçekten..onlara sorsanız bunları çok erken yapmaya başlamış diyorlar. Halbuki normal. Devir çok değişti artık..

X