Kızlar bebeğim ters duruyor :(

mamamio

⭐Bazen doğru yolu, yanlış insanlar gösterir. ⭐
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2015
1.882
2.031
Merhaba KK' nün güzel bayanları,

36+2 haftalık hamileyim. Geçtiğimiz salı günü doktora gittim rutin kontrollerim için. Bebeğimin ve benim sağlığımız hersey yolunda gidiyor çok şükür. Tek sorunum bebeğim hala dogum pozisyonunu almadi ters duruyor yani.

Doktorum 32. Haftadan beri not almışım bebek hic dönmemiş sürekli kafasi sağ kaburganin altinda dedi. Belli olmaz dönebilir ama dönmeme olasılığı daha yüksek dedi bu durumda sezeryan kacinilmaz sonum yani.

Sali gününden beri arastirdim konuyu popomun altina yastik koydum yuksekte biraktim rahatsiz olsun da dönsün diye yada muzik actim kasığıma yakın bir yere koydum ki sese tepki verip yönelsin diye yok dönmüyor. Sadece olduğu yerde kipirdaniyor.

Bu benim ilk gebeliğim ve açıkcasi sezeryan olmak bana normal doğumdan daha ürkütücü geliyor. Ve sezeryan olursam belden aşağı degil komple uyutmalarini isterim. Bilincim acik olursa dayanamam midem bulanir çünkü. Daha once hic ameliyat operasyon vs. gecirmedim tecrubesizim bu konuda.

Biliyorum öyle yada böyle ogluşum çıkacak icimden sonsuza kadar durmayacak karnimda :) ama zaman daraldikca korkularim artmaya başladı. Kendi kendimi telkin ediyorum Allah bir kolayligini verir diyorum. Ama iste insan tecrubesi olmayinca tereddutte kaliyor.

Okudugunuz icin tesekkur ederim. Dusuncelerimi sizlerle paylasmak istedim sadece. Iyi aksamlar.

Korkma sakin ol .stres yapma senin de dediğin gibi bebeğin öyle ya da böyle çıkacak .Önemli olan sağlıkla kucağına alman. Sen annesin sezeryansa sezeryan .güçlü ol. bebeğine kavuşacağıni düşün,ona sarılacağıni koklayacağıni düşün sakinleş. Ben Temmuz ayında doğum yaptım havalar çok sıcaktı. Ameliyathane o kadar serindi ki çok güzel geldi vallahi. ameliyat masasında bebişim gelene kadar birazcık uyukladim. 10 dakika içinde olup bitiyor zaten. Ve bence sen bilirsin ama kendini tamamen uyutturma. Bebişinin ilk ağlamasını duymak gibi çok özel bir anı kaçırma

cocuk donsun diye ugraşma sakın kordona dolanmışsa daha kötü sonuclar ile karşlılaşabilirsin. sezeyan cok mantıklı bir cozum sakın hayır deme !

Bende ekim de doğum yaptim hiç korkulacak bi ameliyat değil ayni korkular bende de vardi çok şükü bi sikinti çikmadi tamamen uyumadim bebeğimin ağlamasini duydum yalniz sezeryandan sonra baş ağrisi başladi bende o ayri..

Sağlıkla kucakla dilerim.

Benim kızım da ters duruyordu. Ebe bana evde köpek pozisyonunda durmamı söylemişti ara ara. Halının üzerinde ellerin ve dizlerinin üzerinde biraz biraz duracaksın.

Bu arada hem sezaryen hem normal doğum yaptım. İkisinin de avantajlarını ve dezavantajlarını gördüm. Önemli olan sağlıklı gelmesi.
Kızım normal doğum bu arada.

Bencede ugrasmayin donmesi icin.Gerci sizin cabanizla donecegini sanmiyorum.
Sezeryandan korkmayin iyi bir doktorunuz varsa.
Belden asagiyi uyusturulup yapilinca zaten mide bulantisi olur ama basinda seninle ilgilenen ebe hemsire vs oluyor surekli soruyorlar miden bulaninca mudahale ediliyor.
Bulantiyi kesen ilaclarla.
Bebek narkozdan etkilenmesin dersen bu yontemi tercih edebilirsin.

Bende merak ediyorum ilk sesini duymayı. Ama cesaret edemiyorum işte bilincim açıkken beni kesmelerini. Hissetmicem belki ama düşüncesi bile midemi kaldırıyor iste

Sakin ol korkma her şey olacağına varır. Benim bir yakınımın 37 de döndü bebeği.

Sezeryandan da bu kadar korkma bende sen gibiydim korkuyordum ama mecburen sezeryan olunca belden uyusturmalı oldum.

Ameliyat sırasında hiç bisi görmüyorsun zaten midem de bulandı kustumda .. Ama hiç bir şeyi bebeğimi kucağıma verdiklerine değişemem. Sırf bunun için belden uyusturmalı oldum. Allah'ın ikinci bir bebek nasip ettiğinde yine planım bu şekilde olmak.

Hey seyin hayırlısı olsun. Kafanda o kötü bu iyi diye kurma hiç bir şeyin garantisi yok çünkü.

cocuk donsun diye ugraşma sakın kordona dolanmışsa daha kötü sonuclar ile karşlılaşabilirsin. sezeyan cok mantıklı bir cozum sakın hayır deme !

Kordonla ilgili birsey demedi doktor. Yerini sevmiş olabilir ya da rahimde çıkıntı/plaka gibi birsey oluştuysa ona takilmis dönmüyor olabilir dedi. Yok donebilirse kendi döner artik diye dusunuyorim ekstra birsey yapmicam

Sanırım sezeryanin avantaji fazla dogum agrisi cekmeden acilma beklemeden dogum isleminin kisa surede tamamlanması. Sonrasi zor oluyor diyorlar toparlanmak icin.

Sanırım sezeryanin avantaji fazla dogum agrisi cekmeden acilma beklemeden dogum isleminin kisa surede tamamlanması. Sonrasi zor oluyor diyorlar toparlanmak icin.
Ben sezaryende 3-4 günde toparladım, ağrım falan da olmadı.

Normal doğumda hemen toparladım ama sonrasında rahim sarkması sorunu yaşadım.

Evlenmeden önce mutfakta elimi kessem anne diye ağlayan igne olacağım zamanda yine hüngür hüngür bu yasimda aglayan biriydim :) gebelik nedeniyle doktora gele gide kan vere vere igneye alıştım ama kesme olayi cok başka sanirim narkozsuz yapamicam.

Bende suan 33 haftalik hamileyim ve bebeğim doğum pozisyonunda erken doğum riskim de var ama doktorum sezeryanci iri bebek normal doguramazsin diyip duruyo halbuki bebeğim doğum pozisyonunda bende korkuyorum sezeryan dan gerçi komşum 4 ay önce sezeryan la dogurdu o kadar iyiki 3. Gün rutin günlük islerini yapmaya başladı hayırlı olsun gittik resmen bize hizmet etti o derece iyidi korkuyorum bende

Amin insallah. Yumurta kapiya dayandikca istemsizce bir tirsma oluyor. Rabbim kolayligini versin bu konudaki herkese. Bakalim benim nasil bir doğum hikayem olacak

4cocuga kadar sezeryan yapiliyor artık.bir sürü ilac igne agri kesen fitil var.ne diye sezeryandan korkuyorsun.en guzeli o.Diger türlü normali bekleyeceksin.saatlerce sanci acildi mi acilmadi mi.Alttan bi sürü muayene.12 saat normal dogurcam diye bekleyip oglumun karnimda kaka yapmasiyla tam doguracakken sezeryan olan bir anne olarak söylüyorum.Doktoruna guven.Dua et.Bilseydim sezeryan günü alir.Sacimi fönletir eşimle doguma girer.Dogum anini foto ile cektirirdim.

Tabi bu konuda doktorunla birlikte en dogru karari sen verirsin.
Kesmek derken acı hisetdilmiyor ve gormuyorsunuz.

O kadar saat normal dogum icin sanci cekip mecbur sezeryana kalmakta cidden cok zor bir durum olsa gerek.

Herkese cok tesekkur ederim destekleriniz ve tavsiyeleriniz için.

bebeğiniz kaç gr
Merak ettim
Haftasına gore iri demiş ya doktorunuz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…