kızlar bebe yağı ve alerji yardımmm :((

cnm vazelin ve kremler de petrolan die bir madde var.kimyasal.bebeğe geçiyormuş ve zararlıymış.kullandım önceden bir iki kere hemen bıraktım.

yok canım ya geçmedi valla.açıp açıp bakıyorum heryerime.sağol.:))

12 haftalık hamileyim öncesinde de gebeliktede kullandım ve kullanıyorum çok memnunum umarım bana da bişey yapmaz:)bi sorun varsa bırakın arkadaşlar

bebek için üretildiği söylenen bir dolu kozmetik, krem, losyon yağ vs. vs. kimyasal içerikli olduğundan kanserojendir. bunları ne bebeklerinize sürün, ne de kendiniz kullanın. ben zeytinyağı sürmüştüm göbeğime en ufak çatlağım olmadı, şimdi de bebeğimin poposuna sürüyorum, hem gazını çıkarıyor hem de pişik oluşumunu engelliyor. zeytinyağı mucize! bu arada cilt üzerine sürdüğünüz herşeyi emer, onun için yemediğiniz hiç bir şeyi cildinize de sürmeyin.lmaz:

bende nivea bebe yağı kullanıyorum. 10 haftalık hamileyim. karnım kırmızı lekelerle doldu doktora gittim kortizonlu ilaç verdi, 2 kere kullandım bıraktım. şimdi sadece eczaneden bi vücut losyonu aldım onu kullanmaya başladım

bu konu yüzünden biz de ciddi problem yaşadık.
oğluma komilinin bebe yağını banyo sonrası sürdüm.1-2 gün içerisinde vücudu önce tane tane sonra da sıvama kızardı.hemen acile gittik.orda boğaz kültürü alındı.çünkü doktor kızıl olabileceğini söyledi.alerji aklımıza bile gelmedi çünkü bebe yağıydı, güvendik güya.
neyse bu testin sonucu üç günde çıkacaktı.
ben rahat edemedim çünkü şu an hamileyim ve eğer kızılsa benim için de çok tehlikeli olabilirdi.
hemen başka bir doktora gittik.o doktor da direkt kızıl dedi ve test sonuçlarını beklemeden hemen antibiyotikli penisiline başlıycaz dedi.neyse yazdı reçeteye gönderdi bizi.
biz o gün ilaçları bulamadık.
ertesi gün başka bir doktora gittik.bu arada test sonuçlarımız çıktı.çok şükür temizdi.hastalık kızıl değil alerjiymiş.aklımı kaçıracaktım az daha.
şimdi sebamedin nemlendiricisini sürüyorum.oğlumun cildi çok kurudur çünkü.bebe yağı diyip fazla güvenmemek lazım.

Ben de jonhnsons baby nin yağını kullanıyorum.
Göbeğimde minik benekler oluştu.Doktoruma sordum.Normal olduğunu söyledi.Cildim hassas olduğundan tahriş yapmış dedi.
O kadar üstünde durmadım.
Zaten doktorumun tavsiyesi üzerine bebe yağına başlamıştım.
Çatlak kremlerinde felan kimyasal maddeler oluyor.O yüzden tavsiye etmedi de zaten.
Badem yağı da kimisinde tüylenme yapıyormuş.1 ay kullandım sonra bıraktım.
Şimdi bebe yağı kullanıyorum ve memnunum

malesef bende bebe yağı mağduruyum...karnım benek benek oldu ve kaşınıyor

kızlar bende de aynı problem var. mustela nın çatlak kremini kullanıyordum hiçbir problem yaşamamıştım. bebek yağını da denemek istedim fakat kullanmaya başladıktan 2 gün sonra karnımda kızarıklık ve kaşıntı oluştu. 2 gündür de böyle. yarın doktora gitmeyi düşünüyorum. bebekler için satılan şeyler bize bunu yapıyorsa bebeklere neler yapar kim bilir. alerjisi olanlar geçti mi paylaşırlarsa sevinirim. bende doktorumun dediğini burda paylaşacağım tekrardan.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…