kızlar bakın bı lütfen

H

hafsaa

Ziyaretçi
kızlar yardımınıza ıhtıycım var oğlum memeyı almek ıstemıyor sabaktan berı ac ac duruyo dızıme yatırır yatırmaz bagırıyor çığlı atıyor resmen sadece uyuklar vazıyetteyken alıyor yanı uykuluyken onuda dogru duzgun emmıyo ne yapmam lazım ya cok kotuyum sutum gelıyo bıberona alıstı ama kendımı cok kotu hıssedıyorum sızce aç bırakmalıyım yoksa mama vermelımıyım?aç kalırsa bısey olur mu?sabretmelıyım demı kızlar aglaması benı olduruyo nefesı kesılene kadar aglıyo ama bugun vermedım mama akıl verın bana:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

canım senı anlıyorum bebeklerin 4 ve 6 ay arası memeden kesılme gıbı durumları oluyormus.kızım gecen hafta aynı seylerı yasattı bana.kafayı yıyecektım.memeyı agzına verıyorum basıyor çığlığı.bıberonu da almadı.bu dönemde mücadele edeceksın.genelde ayakta sarkılar söyleyerek az da olsa emiyordu. sen de dene istersen.daha önceleri gece cok ıyı emerdedı o dönemde onu da yapmadı.bu hafta cok şükür normale döndü.aç bırakma sakın.mama nıye vermek istiyorsun anlamadım.sütün yetmiyor mu.sağarak ver sütünü.onlar açlıktan anlamıyor.bebişin kilo kaybeder ve halsiz düşer.daha çok üzülürsün.inşallah oğlun eskı halıne döner canım.

aynı durumu iki haftadır falan bende yaşıyorum. ben de genelde ayakta emziriyorum bi de uyku uyanıklık arasındayken emziriyorum o zaman güzel emiyo ama peşini bırakmaya niyetim yok o inatçıysa bende inatçıyım :eek:. bide bişey daha farkettim tesadüf mü bilmiyorum ama emerken ben ya da biri ona bakarsa ya da konuşursa emmiyor ama ilgilenmiyo gibi yaparsa bırakmadan emiyokaydirigubbakcemile3 dene istersen a.s.

Bingoo!!! Ben de ayni dertten muzdaribim ne yazik ki..aç birakmak falan hiç fayda etmiyor denedim ve gördüm.sadece yari uyur haldeyken emzirebiliyorum.o haldeykende fazla kuvvetli çekemediğinden karni doymuyor biraz sonra hemen uyaniyor.sütümde baya azaldi kendimi çok kötü hissediyorum.ara ara mama veriyorum yine mecbur.inşallah düzelir bebişlerimiz yaa..:KK43:(((

kizlar ben yeni anne deilim ama dikkatimi cekti konunuz, cocugun yatar pozosyonda aciyan bir yeri oldugunda yada agzinda veya burnunda bir sorunu oldugunda da emmek istemiyor dr a gostermeniz faydali olabilir, yada sutte bir degisiklik (sizin beslenmenizden kaynaklanan,koku tat) de cocuklari geri itebilir .. aklinizda bulunsun

canım benim oglumda aynı şeyi yapmıştı bende pes etmedim ayagımda uyuşturup veriyordum öyle alıyordu çogu bebekte görülen bişey korkma sonra düzelir biraz sabretmen lazım.kızımda sapıttı bu aralar herhalde oda öyle yapıcak

kızlar yaa kafayı yiycem oğlum emmek istemiyo zorla emziriyorum mama veriyorum almıyo sanki diş çıkaracak gibi 1 haftadır zayıfladıda ürekli ağlıyo napıcam ben bilmiyorum yarın doktora götürücem inşallah düzelir durumuna dayanamıyorum çok üzülüyorum

sayfayı korkarak açtım
çünkü bugün bana biri egenin emmeden önce katılarak ağlaması yüzünden acaba memeyi mi bırakacak dediği için kavga ettim..

demekki sizlerde yaşıyorsunuz aynı sıkıntıyı..
benim zaten öyle çok bol sütüm yoktu ama ege çok seviyor emmeyi..
son zamanlarda farkettim ki ilk başları güzel emiyor çok geliyo ya, sonra bırakıyor zora gelmiyor çekeyimde gelsin diye...

kararlıyım ben arkadaşım oğlumu emzirmek için her türlü savaşı vereceğim..
Allah'ım sen hepimizin sütünü bol bol getir ......
sende vaz geçme bence emzir..ben çıngırak çalıyorum..konuşa konuşa yavaş yavaş yatırıyorum kucağıma...

he normal kizlar korkmayin benim oglan hic oyle yapmamisti masallah ya kurban olsun Anne'si ona emiiiii:asigim::asigim:
bu kiz cadoloz laelaelaelaelaeboyle yapiyor birakmak istemiyor emmeyi ama cekip cekip birakiyor
bole olurmus bebekler ama tabi hepsi degil
elinizden geldigi kadar devam mama vermeyin sutunuz yetiyorsa

canim benim sana sunu diyebilirim eger biberona alistiysa ve memeni almiyosa tek caren sutunu sagip biberlonla ona icirmek baska turlu olmaz memeden sakin kesme yazik sutun varsa sag icir bisey olmaz. anne sutu gibisi yok mama ancak bebegi sisirir.

hadi canim optuldun bebeginede iyi bak
kaydirigubbakcemile5
sukran

canım senı anlıyorum bebeklerin 4 ve 6 ay arası memeden kesılme gıbı durumları oluyormus.kızım gecen hafta aynı seylerı yasattı bana.kafayı yıyecektım.memeyı agzına verıyorum basıyor çığlığı.bıberonu da almadı.bu dönemde mücadele edeceksın.genelde ayakta sarkılar söyleyerek az da olsa emiyordu. sen de dene istersen.daha önceleri gece cok ıyı emerdedı o dönemde onu da yapmadı.bu hafta cok şükür normale döndü.aç bırakma sakın.mama nıye vermek istiyorsun anlamadım.sütün yetmiyor mu.sağarak ver sütünü.onlar açlıktan anlamıyor.bebişin kilo kaybeder ve halsiz düşer.daha çok üzülürsün.inşallah oğlun eskı halıne döner canım.

saol canım dun sagım dedım 50 cc çıktı geceleerı emıyo anlamıyo cunku gozlerı kapalı yarı uyanıkkende emıyo gozlerı acıkken veremıyorum inşallah duzeleır

aynı durumu iki haftadır falan bende yaşıyorum. ben de genelde ayakta emziriyorum bi de uyku uyanıklık arasındayken emziriyorum o zaman güzel emiyo ama peşini bırakmaya niyetim yok o inatçıysa bende inatçıyım :eek:. bide bişey daha farkettim tesadüf mü bilmiyorum ama emerken ben ya da biri ona bakarsa ya da konuşursa emmiyor ama ilgilenmiyo gibi yaparsa bırakmadan emiyokaydirigubbakcemile3 dene istersen a.s.

evet canım emerken babası konussun bırakıverıyo sonra zaten hıç aldıramıyorum evet emerken konusmayacaksın bende bunu farkkettım bıızm bı komsu sakın emzırırken konusma demıstı bebek istemezmıs

Bingoo!!! Ben de ayni dertten muzdaribim ne yazik ki..aç birakmak falan hiç fayda etmiyor denedim ve gördüm.sadece yari uyur haldeyken emzirebiliyorum.o haldeykende fazla kuvvetli çekemediğinden karni doymuyor biraz sonra hemen uyaniyor.sütümde baya azaldi kendimi çok kötü hissediyorum.ara ara mama veriyorum yine mecbur.inşallah düzelir bebişlerimiz yaa..:KK43:(((

inşallahdüzelrler canım ya bende o yuzden vermek zorundayım cok uyanır oldu valla kafayı yemek uzereyım

sayfayı korkarak açtım
çünkü bugün bana biri egenin emmeden önce katılarak ağlaması yüzünden acaba memeyi mi bırakacak dediği için kavga ettim..

demekki sizlerde yaşıyorsunuz aynı sıkıntıyı..
benim zaten öyle çok bol sütüm yoktu ama ege çok seviyor emmeyi..
son zamanlarda farkettim ki ilk başları güzel emiyor çok geliyo ya, sonra bırakıyor zora gelmiyor çekeyimde gelsin diye...

kararlıyım ben arkadaşım oğlumu emzirmek için her türlü savaşı vereceğim..
Allah'ım sen hepimizin sütünü bol bol getir ......
sende vaz geçme bence emzir..ben çıngırak çalıyorum..konuşa konuşa yavaş yavaş yatırıyorum kucağıma...

al benden o kadar anlatayım onceden verıyodum nese alıyodu guzelce çekıyodu hanı randumanlı bı emıslerı varya onu yapıyodu sonra yorulup dınlenıyodun sonra 3 kezcekıyo sonra duruyo bu olayı bır kaç kez yapıyo sonra memeyı bırakıyo alıyo bırakıyo alıyo bırakıyo sonrada bu haldeyım

canım arkadaşların dediği gibi en iyisi sütünü sağıp vermen.ama 50cc çıktı diyorsun.en iyisi anne sütü ama eğer doktorunda onaylıyorsa mama takviyesi yap bence.emmiyo diye bebeğini aç bırakma sakın.50cc yetmez ona.benim oğlum emdikten yarım saat sonra 90 yada 120cc mama içiyor.

saol canım dun sagım dedım 50 cc çıktı geceleerı emıyo anlamıyo cunku gozlerı kapalı yarı uyanıkkende emıyo gozlerı acıkken veremıyorum inşallah duzeleır

canım neyle sağıyorsun o da önemlı.ben de sutum az dıyordum vee nın pompasını almıstım.300 cc falan sut sağdım diyenlere hayret ediyordum.fakat anladım kı süt sağma pompam berbatmıs.sımdı bır sağısta 200 cc rahat cıkıyor :teytey:chıcco nun manuel pompasını aldım ve cooook ıyı ettiğimı anladım

evet pompadan pompaya değişiyor..
benimkide nedense eskisi kadar iyi sağmıyor..
anlamadım gitti..

merhaba ceylinde 4. aylarda böyle yapmışdı ama biz sizin kadar şanslı değildik biberon mamasıda içmiyordum yavrum biberonu almıyordu
o dönemde ayakda yürüyerek kucağımda emzirdim kuzumun yanında kesinlikle tartışmadım evet babayla tartışmakda etkiliyormuş özelliklede kuzu emerken stres tartışmak yok
ben emzirmeye çalıştıkca itiyordu beni o günleri bu yöntemi kullanarak aştık 6.5 ve hala emiyor 6 aya kadar sadece anne sütü aldı takviye yapmaya gerek görmedi drumuz çünkü çok şükür yetiyordum yavruma
mücadeleye devam anneler pes etmek yok zor bi dönem ama mücadele ederseniz mutlu son kaçınılmaz

Walla tam bizim derdimiz de bu Emir de 4 gundur her seferinde değil ama gunde 1-2 kez emzirmek için kucagıma yatırınca deli gibi bagrıyor sinirleniyor bugun gezmeye gitmiştim 1 bucukta emdi sonra donunceye kadar imkanı yok almadı memeyi yaygarayı kopardı eve gelince saat 6 da sagdım dondurucuda 30 cc vardı bi 60 ta yeni sagdım ilk kez artık biberonla verdim ne yapayım kasıkla basedemez oldum cokur cokur emdi sagma aleti olmasa ne yapacakmısım bilmiyorum ac kalacakmıs iyice yani hemen hemen cogumuzun da derdi aynıymıs yahu demek kii diş mi çıkaracaklar heralde

benım pompa manuel klasık olanlardan ama elle sagdım manyak etkını gordum tek seferse 120 cc sagdım elımle ve daha cabuk sımdı sagıyotum gozlerı acıkken ımkanı yok emmıyo

X