Kızlar bacak kalınlığınız kaç cm?

Bal10cuk_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2011
18
0
Alt bacak baldır kalınlığım=33cm
Üst bacak basen kalınlıgım=46cm

Arkadaşlar ben metreyle ölçtüm.en kalın yerden ölçtüm sonuçlarım bu.acaba bacaklarım kalın mı merak edıyorum.Sizin ölçüleriniz kaç cm?
Cvplarınızı merakla beklıyorum.:nazar:
Öpüldünüz:KK23:

ben hiç söylemeyim...
bunda kişinin boyu da önemli sanki bence... yada bacak boyu...
cünkü mesela benim boyum 1,66 benle aynı boy olan arkadasıma olan pantolon bana uzun gelebiliyo, bu durumda bacakları uzun oldugu icin ince duruyo,bendeyse tam tersi :KK50:

diyetteyim 20 küsür kilo fazlalığım var ama şu anki ölçülerimi yazayım, düşecek gerçi bunlar :))

alt bacak: 41
üst bacak: 60.5

inşallah sonradan tekrar bu konuya girip rahat rahat alt bacak 32 üst bacak 48 yazabilirim :))

anamm en kalın yerlerinden ölçtüm ve kalın bacaklı olmamama ya da öyle düşünmeme rağmen sizinkilere göre kalın çıktı yaw...

boyum 1.70 kilom 58

üst bacak:55 cm

alt bacak: 32 cm

anaaam kilo mu vermem lazım:KK43:((

bence bacak kalınlığının ölçüsünden daha çok kişinin fiziğinde nasıl göründüğü önemli..

aynı ölçüler birinde güzel diğerinde çirkin durabilir..

herşey ölçü değil yani görünümü önemli...

anamm en kalın yerlerinden ölçtüm ve kalın bacaklı olmamama ya da öyle düşünmeme rağmen sizinkilere göre kalın çıktı yaw...

boyum 1.70 kilom 58

üst bacak:55 cm

alt bacak: 32 cm

anaaam kilo mu vermem lazım:KK43:((

bence gayet iyi bende bi 55- 58 olabilsem benmde boyum 1,70 ve 47kiloyum:S:s

benımde çokk kalın yaaa :KK43::KK43:

ust: 53,alt: 35

benım bolgesel değil tümden incelmem lazım anlaşıldııı :KK52::KK14:

Alt bacak : 28 cm
Üst bacak:39 cm

çok ince benim ki ya :KK14:

Bayadır bacak çalışıyorum sonunda alt bacağımı 30 cm yaptııım hemde kilo vermeme rağmeen :))
Üst bacağımda 41 cm oldu:)) ah alt bacağımı şöyle bir 3 cm daha kalınlaştırsam tam ideal olacak :)

Son düzenleme:
1.70 boyunda 62 kiloyum üst bacağım 56 cm.kalçamda 100 :) belim ince altım dolgun benim ya hepiniz ne incesinz şoka girdimmmm :KK53:

ideal ölçülerin kaç olması gerekiyor kızlar acaba merak ettim ben.

1.58-1.65 boy arasında olanlar için 2-3-5 altın oranı baz alınıyor.

yani ayak bileği 20 cm, alt bacak 30 cm, üst bacak 50 cm olmalı derler.

alt bacak için daha sağlıklı bir ölçü için ise: boyun %20'si. yani boy 1.60 ise alt bacak 32 cm olmalı.

alt bacak için çok ince ideal olarak kabul ediliyor, aslında ideal kabul edilen 30 cm 1.50 boya karşılık geliyor, ancak günümüz modası boy ne kadar olursa olsun barbie bebek bacağı gibi 32 cm'i geçmemeli diyor.

1.55-1.65 için bilek: 18-19-20
1.65-1.75 için bilek: 19-20-21
1.75-1.85 için bilek: 20-21-22 cm

ortalama ideal bilek 20 cm

üst bacak ise boya göre 49-50-51 cm olmalı

ortalama ideal üst baldır 50 cm olmalı

umarım yardımcı olmuşumdur.

tabii bu ölçüler internet tv medya moda gibi dış etkilerin baskısı sonucu belirlenmiş. bunu unutmamak, kasmamak lazım. 10 sene sonra bir de bakarız anoreksi-kemik güzelliği yerini normal kiloya bırakır. ya da eski zamanlardaki gibi balık etli marilyn monroe güzelliği geri gelir :)) onca sene uğraşıp da vereceğimiz kiloları geri almaya çalışırız :KK9::KK9:

sonuç olarak önemli olan sağlık diyoruz, şeker ve karbonhidrattan uzak, bol su ve sporlu, sağlıklı ve uzun bir yaşam için uğraşıyoruz :KK34::nazar:

1.58-1.65 boy arasında olanlar için 2-3-5 altın oranı baz alınıyor.

yani ayak bileği 20 cm, alt bacak 30 cm, üst bacak 50 cm olmalı derler.

alt bacak için daha sağlıklı bir ölçü için ise: boyun %20'si. yani boy 1.60 ise alt bacak 32 cm olmalı.

alt bacak için çok ince ideal olarak kabul ediliyor, aslında ideal kabul edilen 30 cm 1.50 boya karşılık geliyor, ancak günümüz modası boy ne kadar olursa olsun barbie bebek bacağı gibi 32 cm'i geçmemeli diyor.

1.55-1.65 için bilek: 18-19-20
1.65-1.75 için bilek: 19-20-21
1.75-1.85 için bilek: 20-21-22 cm

ortalama ideal bilek 20 cm

üst bacak ise boya göre 49-50-51 cm olmalı

ortalama ideal üst baldır 50 cm olmalı

umarım yardımcı olmuşumdur.

tabii bu ölçüler internet tv medya moda gibi dış etkilerin baskısı sonucu belirlenmiş. bunu unutmamak, kasmamak lazım. 10 sene sonra bir de bakarız anoreksi-kemik güzelliği yerini normal kiloya bırakır. ya da eski zamanlardaki gibi balık etli marilyn monroe güzelliği geri gelir :)) onca sene uğraşıp da vereceğimiz kiloları geri almaya çalışırız :KK9::KK9:

sonuç olarak önemli olan sağlık diyoruz, şeker ve karbonhidrattan uzak, bol su ve sporlu, sağlıklı ve uzun bir yaşam için uğraşıyoruz :KK34::nazar:

peki boyu 1.65 üzeri bayanlar için ideal nedir? örneğin benim boyum 1.76 ideal ölçüler nasıl olmalıdır? internetten bulamıyorum yaa.. bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim

X