Kızlar ayağa kalkınca başım dönüyor bazen neden olabılır

Sanem0907

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2017
1.549
729
33
Merhaba bende bazen anıden ayağa kalkınca başım dönüyor bazen de gözlerım kararıyor neden olabilir sizce başınıza gelen var mı annemde de oluyor ara ara. Kan verdı ferritin 9 çıkmış D vitamını 9 çıkmıs b12 300 cıkmıs acaba kansızlıktan dolayımı oluyor ama 1 aydır kullanıyorm halen oluyor baş dönmem oluyor ara ara duzelmesı gerekmez mı vıtamın kaynaklı olsa anlamadım bende

Son düzenleme:
Merhaba bende bazen anıden ayağa kalkınca başım dönüyor bazen de gözlerım kararıyor neden olabilir sizce başınıza gelen var mı annemde de oluyor ara ara. Kan verdı ferritin 9 çıkmış D vitamını 9 çıkmıs b12 300 cıkmıs acaba kansızlıktan dolayımı oluyor ama 1 aydır kullanıyor halen oluyor baş dönmem dedı duzelmesı gerekmez mı vıtamın kaynaklı olsa anlamadım bende
Ferritin de ,D de yerlerde..
Kac mg aliyorsunuz?

Kan degerlerini gormesem tansiyon veya kulak tasi derdim..
Fakat degerleriniz cok dusuk

Giiiz duzelmez tabi.
Benim 11 cikti ferritin, D de 30
100mg aliyorum Demir icin.

D icinde 1 ay 20 mg sonra iki gunde 20mg
Ay ne bılım venatura nın aldım internetten 17 mg yazıyor. Acaba gunde ıkı adetmı kullansam sız hangı ılacları kullanıyorsunuz aıle hekımıne yazdırayımmya

Ay ne bılım venatura nın aldım internetten 17 mg yazıyor. Acaba gunde ıkı adetmı kullansam sız hangı ılacları kullanıyorsunuz aıle hekımıne yazdırayımmya
Ben Türkiyede degilim. Marka ismi veremiyecegim. Eczaneye gitseniz,kan sonucunuzu soylerseniz verir herhal onlar. Onemli olan Demir hapinds c vitaminide olmali.
17 mg cok cok az.
Ben 40 mg aliyorsunuz ki, hamileler e tavsiye edilen doz. O bile azmis.
1 ay boyunca alip tekrar kan verin. 1 hafta icinde Demir etki edebilir. Ispanak, karalahana ve brokoli tuketin bol bol.
D icinde gunes gerekli. Oda bu mevsimde imkansiz.

Ben Türkiyede degilim. Marka ismi veremiyecegim. Eczaneye gitseniz,kan sonucunuzu soylerseniz verir herhal onlar. Onemli olan Demir hapinds c vitaminide olmali.
17 mg cok cok az.
Ben 40 mg aliyorsunuz ki, hamileler e tavsiye edilen doz. O bile azmis.
1 ay boyunca alip tekrar kan verin. 1 hafta icinde Demir etki edebilir. Ispanak, karalahana ve brokoli tuketin bol bol.
D icinde gunes gerekli. Oda bu mevsimde imkansiz.
Anladım yanı gunluk 40 mg ustunde olmalı ozaman ben en ıyısı tekrar bı eczaneye gıdeyım bakalım ne dıcek

X