kızlar artık mamaya başlamayı düşünen var mı

selcanefe

herşey güzel olsun
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2007
493
32
biz 3ayı bitirdik kızlar sizdede 3ayı bitirip mamaya başlamayı düşünen var mı ben düşünüyorum ama emin değilim sizlerden fikir almak istedim hangi mama 4.aydan itibaren veriliyor en iyi mama ne sizce neyle başlasam acaba

tatlım ben emdiği ve kilo alımı iyi gittiği müddetçe mama vermeyi düşünmüyorum
bence sen de doktoruna danışarak başla

Bende gayet halimizden memnunum maya başlamayı düşünmüyorum.sende bence önce bebeğinin doktoruyla görüş o seni en iyi şekilde yönlendirecektir.

Bende baslamayi dusunmuyorum bebegim emdigi ve sutum yettigince boyle aynen devam insallah.

Biberon kaynat,suyu kaynat,sıcak oldu bardağa soğuk su koy soğusun,yok soğudu ılısın................Bebeğin kaka kokusu değişir,hatta zorlanır yapamaz............Vs.Bunlarla uğraşmak istiyorsan başla.
Ha ama süt yetmiyor bebek aç kalıyor ağlıyor huzursuzlanıyor,az uyuyorsa başla tabi.
Not:Ben mecburen başladım 4 gündür mama veriyorum,psikolojim bozuk.Doğum sonrası bacağımda damar tıkanıklığı oluşmuştu.Kan sulandırıcı ilaç almam gerektiği için.Bazı doktorlar emzir bazısı emzirme diyor.Sonunda bari içimiz rahat etsin şüpheyle yaşamayalım dedik.2,5 ay bişey olamdı çok şükür ama.

Doktorlar hep Milupa Aptamil öneriyor.Kutusu 20 YTL cik.Ve yapıyorsun birazını içiyo bırakıyo bazen , 3 gün ancak gidiyor bir kutu.

zaten dut suyu falan veriyorum bu dediklerinle uğraşıyorum canım bizim gaz sorunumuz bitmiyor

Ben 6 ayı doldurmadan mama vermeyi düşünmüyorum.meyveleri arada ağzına değdirip tattırıyorum.4.ayımız dolsun meyve suyu vermeye başlıycam.tabi önce doktorumuda danışarak..

saolun kızlar bende emin deilim sütüm yetiyor şimdilik kilosu az diye düşünüyorum doktor iyi gidiyor diyor ama bilmiyorum boyuna veriyo benim oğlum 3ayımız 1gün sonra bitiyor oğlum 5 kilo normal mi sizce

bende doktora danış derim bende 6 ay emzirmek istiyorum sütüm yeterse inşaallah

ben bugün başladım milupa aptamile doktora gittik sütüm azalmış gene kızım 5,400 gram geldi ama emzirmeyide kesmiyecem emdiği sürece emzirmenin arkasından vericem mamayı umarım ii olur

kızın ne kadarlık canım kaç ay bitti

3. ayımız bitti cnm. ya birde kıızm nedense son 15 gündür belli saatlerde emmek istemiyordu sanırım ondan oldu birazda kiloda gerileme napalım kısmet hem mama hem süt idare edicez artık 4. aydan itibarende meyva sularına başlıcam yavas yavas

Ben 15 günlükken başladim mamaya hem meme hem mama veriyorum 3 aylik kizm 5200 gr. Boyuda 62 cm.çok zayif.şimdi mamayida reddediyor. Biberondan midesi bulaniyo hep meme istiyor sütüm yetsede hep meme versem.şaşirdim kaldim

maşllah canım kilosu az değil ki tablolara göre de normal neden mamaya başlıyosun benim bebeğimde 3ayını bitti 5400 ama ben sadece emziriyorum mamaya emin değilim 6ayı doldurmak istiyorum aslında sadece meyva suyu verebilirim o da 4 ay bitince artık

sütün emzirdikçe gelir başka şeyler verdikçe azalır unutma 6 ay bol su iç sadece süt ver inşallah

bende bu ay bebelac kullanmaya başladım ama sürekli degil nöbette gittigim günler sagdıgım süt yetmez ise ozaman mama veriyoruz mecburiyetten :1rolleyes:
kızlar süt artırmak için çaylar falan varya onları denedinizmi bol sogan, bulgur,su,rezene falan da yiyip içdinizmi bence bunları deneyin inşallah bol bol sütünüz, sütümüzz olurr a.s.

bence bir bebek için en iyi şey anne sütüdür.. zaten doktorlar da söylyor 6 ay sadece anne stü diye.. ama bişey okudum sitede aksamları mama vermek bebeğe ii geliyormus uyutuyormus diye acaba doğrumu diye düşünüyorum.. ama sadece akşamları her zaman değil...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…