Kızkardeşimin sevgilisi ile ilgili bakar misiniz?

23 yasindayken daha resit olmamis bi kızcagiza sulanmis sevgilisi desenize. polise verseniz tutuklanirdi sapik. allah kizlarimizi boylelerinden korusun. kardesiniz de gozunu acsin biraz uni bitirecek hala saf ask hayaliyle mi dolasiyor etrafta.

Bence bu sözleri o sevgili olan adam dikte etmiş.. Allah korusun başına böyle bir şey gelse hazmedemez..

Bencede. Bu dusunceyi o erkek asilamis banada sorarsan. Ve ´bu benim fikrim, ben kucuk bebek degilim 21 yasindayim´ diycek tabikide buya degindigimizde. Ama aslinda o 21 degil 17 yasinda. 17 yasinda o erkekle cikmaya basladgi gunden beri beynini bi kenara koyup onun dusuncelerini kendine empoze etmeye calismis. 17 yasindan sonra dusunmeyi hic gerek gormemis.

Merhaba bayanlar, kizkardesim ile ilgili bir konuyu paylaşmak istiyorum ve aslında yorumlarınızı da okutacagim link verip.
şimdi bizim aile olarak tasvip etmediğimiz biri ile sevgili 4 yıl kadar oluyor. Biz elbette irem in mutluluğunu isteriz.ve onun iyiliği için bunları söylüyoruz ama son karar tabi ki kendisinin.biz (annem,babam,erkek kardesim) öncelikle mantık cercevesinden bakarak konuşuyoruz.
şimdi irem 21 yaşında. Ünv. Bitecek yaza inşallah. Dünyanın en iyi kalpli en yardım sever insanı bence.
şimdi sevgilisi 27 yaşında. Lise mezunu sanırım. İşsiz. Birikimi yok .alkol kullanıyor. Ve en çok Alkolluyken kardeşimi arayıp dertlesiyor. Alenen resimleri var face te fln. Motosikletle gezer.kışın dobloyla gezer. Bunlar babasının. Arada bi yerlere girer is olarak.fazla uzun vermez bildiğim kadarıyla. Aslında irem in anlattigina göre çok romantikmis. Kardeşime şiirler şarkılar gönderiyorMuş. İyi kalpliymis.
Ama bu çocuk iremle kendisini bırakıp baskasiyla evlenen sevgilisini unutmak için başlamış. Sonra uzun bi süre irem uğrasmış kendini sevdirmek için. Bulusmalarinda irem in elini dahi tutmazmis.
sonra aşık olmuş irem e. Ama çok gel gitleri oldu.anlattigina göre aşırı ilgisizdi.bir gül bile almamasından şikayetçiydi. Bi sekilde Yine baristilar. Ben öğrendiğim günden beri mantık cercevesinde yorumlar yapıp, olabilecekleri söyleyip son karar senin tabi ki diyorum.
Bi de geçenlerde benim kocam ben hamileyken fln ihtiyacını karsilayamazsam hayat kadınına gidebilir. Ama önemli olan beni kalbiyle aldatmasın, başkasını sevmesin dedi.
Bu da ayrı bi olay tabi.sinirlendim ama cafedeydik.çok tepki veremedim.
Saçmalama falan dedim. Ama bunu bile düşünmesi çok acayip.
Peki sizlerin yorumu ne yönde? Sizin kardeşiniz benzer durumda olsa siz ne onerirdiniz?

belli yaslarda ailenin soyledigi istikaletin aksine gitmek saniyorum bircogumuzun yaptigi yahut yoneldigi egilimlerden biriydi. kardesinizinki de boyle bir sey olabilir. isin vehameti saniyorum ki okul bitmeye yakin yahut okul bittiginde asikar olacaktir.

insanlar birbirlerinden, ozellikle de 'sevgili-flort-begeni- olarak adlandirdiklari kisilerin hayat goruslerinden ne yazik ki etkilenirler, kardesinizin 'ihtiyac karsilama' tarzi avam soylemi bu temele dayali olabilir.

butun bu farkindaliklarla irem benim kardesim olsaydi?

yaninda olurdum, dusme anina en yakin oldugu vakit elinden - belinden tutup sarabilmek icin; cunku biliyorum dusecek ve benim bunu ona dikte etmemin imkani yok.

ben iremin ablasi olsam iremin sikayetlerini dinler ve o sikayetlerde kalbinin aslinda reddeden tarafini tatli sozlerle kesfetmesini saglardim.

nihayetinde irem sinavini mi yasardi, butunlemeye mi kalirdi; terk mi ederdi yoksa sinifi bilmiyorum. ama o okulun kapisinin onune ciktiginda ablasini bulurdu.

siz de boyle olun.

Merhaba bayanlar, kizkardesim ile ilgili bir konuyu paylaşmak istiyorum ve aslında yorumlarınızı da okutacagim link verip.
şimdi bizim aile olarak tasvip etmediğimiz biri ile sevgili 4 yıl kadar oluyor. Biz elbette irem in mutluluğunu isteriz.ve onun iyiliği için bunları söylüyoruz ama son karar tabi ki kendisinin.biz (annem,babam,erkek kardesim) öncelikle mantık cercevesinden bakarak konuşuyoruz.
şimdi irem 21 yaşında. Ünv. Bitecek yaza inşallah. Dünyanın en iyi kalpli en yardım sever insanı bence.
şimdi sevgilisi 27 yaşında. Lise mezunu sanırım. İşsiz. Birikimi yok .alkol kullanıyor. Ve en çok Alkolluyken kardeşimi arayıp dertlesiyor. Alenen resimleri var face te fln. Motosikletle gezer.kışın dobloyla gezer. Bunlar babasının. Arada bi yerlere girer is olarak.fazla uzun vermez bildiğim kadarıyla. Aslında irem in anlattigina göre çok romantikmis. Kardeşime şiirler şarkılar gönderiyorMuş. İyi kalpliymis.
Ama bu çocuk iremle kendisini bırakıp baskasiyla evlenen sevgilisini unutmak için başlamış. Sonra uzun bi süre irem uğrasmış kendini sevdirmek için. Bulusmalarinda irem in elini dahi tutmazmis.
sonra aşık olmuş irem e. Ama çok gel gitleri oldu.anlattigina göre aşırı ilgisizdi.bir gül bile almamasından şikayetçiydi. Bi sekilde Yine baristilar. Ben öğrendiğim günden beri mantık cercevesinde yorumlar yapıp, olabilecekleri söyleyip son karar senin tabi ki diyorum.
Bi de geçenlerde benim kocam ben hamileyken fln ihtiyacını karsilayamazsam hayat kadınına gidebilir. Ama önemli olan beni kalbiyle aldatmasın, başkasını sevmesin dedi.
Peki sizlerin yorumu ne yönde? Sizin kardeşiniz benzer durumda olsa siz ne onerirdiniz?

Anne baba erkek kardes ve siz biliyorsunuz onaylamiyorsunuz ama 4 senedir gozmu yumuyorsunuz ben anlamdim o nasil karsi cikmak oyle. Adam issiz ayyas demissiniz , kardesiniz kocam gerekirse hayat kadinina gidebilir demis, bu kiz aklini peynir ekmekle mi yemis ? Bence okumasin yani o universiteyide ne gerek var bu kafayla diploma alsa ne almasa ne , ailenizin kotuledigi yakistirmadigi o cocuklatan ne farki var ??? Aileniz ne bicim karsi cikiyor mus oyle , sizin babaniz bizim bildigimiz babalardan degil sanirim, pek bir yumusak yuzlu herhalde. Ya kardesinizi iyice kendine getirir aklina basina toplamasini saglarsiniz, yada dedigi gibi hamile kalip kocasini gule oynaya hayat kadinina gonderir. Tovbe tovbe

Bencede. Bu dusunceyi o erkek asilamis banada sorarsan. Ve ´bu benim fikrim, ben kucuk bebek degilim 21 yasindayim´ diycek tabikide buya degindigimizde. Ama aslinda o 21 degil 17 yasinda. 17 yasinda o erkekle cikmaya basladgi gunden beri beynini bi kenara koyup onun dusuncelerini kendine empoze etmeye calismis. 17 yasindan sonra dusunmeyi hic gerek gormemis.

Cok iyi bir gozlem o adamin sevgilisi olmaya basladigindan beri onun dedikleri dogrulari yanlislari ve kurallariyla yasiyor bicimleniyor ve sizde goz yummussunuz. Ne dediginin yaptiklarinin oneminin farkinda bile degil bence.

Cok iyi bir gozlem o adamin sevgilisi olmaya basladigindan beri onun dedikleri dogrulari yanlislari ve kurallariyla yasiyor bicimleniyor ve sizde goz yummussunuz. Ne dediginin yaptiklarinin oneminin farkinda bile degil bence.

Ailenin elinden ne gelirki, kizin beyni yikanmis. Kizi eve baglayamazlar, telefonu elinden alip ceza veremezler.

Ailenin elinden ne gelirki, kizin beyni yikanmis. Kizi eve baglayamazlar, telefonu elinden alip ceza veremezler.

Valla kiz hayatini mahvedecek adimlar atiyorsa , goz gore gore ucuruma kosuyorsa onuda yapsinlar gerekirse,
Siddete zorbaliga karsiyim ama bu nedir yaa cidden su anlatilanlara bakin bir.
Bizler mi cok saftik korkaktik , buyuklerimizi sayardik dinlerdik, yoksa simdiki gencler mi ipe sapa gelmiyor ben bilmiyorum. O yaslarda annemiz babamiz birseye yok dedimi imkani yok karsi cikmazdik. Ben bilemedim yani simdi.

E elifsu0225
İrem resmen hayatını çöpe atmaya hazırlanıyor
27 yaşına gelmiş hiçbir sorumluluk almamış bir adam ömür boyu almaz
Yarın bir gün evlenirler irem çalışır eve bakar adam gezer tozar kendi ihtiyacı eksik kaldığında birde hakaret işitir
Hamile kalır bi süre sonra çalışamaz
Buadam eş olamazki baba vasfını taşısın onuda beceremez
Sonu belli yıpranmış özgüveni bitmiş büyük ihtimal yanında birde bebeğiyle baba evine döner..

Bunu kesinlikle Soylicem. .17 yaşından beri hiç buyumemisin diicem

I
Anne baba erkek kardes ve siz biliyorsunuz onaylamiyorsunuz ama 4 senedir gozmu yumuyorsunuz ben anlamdim o nasil karsi cikmak oyle. Adam issiz ayyas demissiniz , kardesiniz kocam gerekirse hayat kadinina gidebilir demis, bu kiz aklini peynir ekmekle mi yemis ? Bence okumasin yani o universiteyide ne gerek var bu kafayla diploma alsa ne almasa ne , ailenizin kotuledigi yakistirmadigi o cocuklatan ne farki var ??? Aileniz ne bicim karsi cikiyor mus oyle , sizin babaniz bizim bildigimiz babalardan degil sanirim, pek bir yumusak yuzlu herhalde. Ya kardesinizi iyice kendine getirir aklina basina toplamasini saglarsiniz, yada dedigi gibi hamile kalip kocasini gule oynaya hayat kadinina gonderir. Tovbe tovbe
Inanın nasıl karşı cikacagimizi şaşırdık. Yıllardır söylüyorum. Artık bilmiş duymaktan aynı şeyleri. Ne zaman konuşmaya calissam biz ayriyiz.veya arkadaş kaldık diyo. Bi bakıyorum görüşmüş.
Babam yeni öğrendi. Ayaş o.içer gelir seni döver.vermem bem demiş. Erkek Kardeşim ne hali varsa görsün artık kendi bilir. Kendi tercihi diyo. Ve Annemi tehdit ediyor abime ablama söyleme diye. :KK51:
ay kafayı yiicem zaten. Ne dedim vazgeciremedim.
Çoğunun yazdıklarını okudu.
Canı sıkılmış ama kararı değişmemiş. Yaza evlenme istiyo çünkü :KK62:
daha da vazgeçme. Evlenir..
Bana da destek olmak düşer sanırım :110:

I

Inanın nasıl karşı cikacagimizi şaşırdık. Yıllardır söylüyorum. Artık bilmiş duymaktan aynı şeyleri. Ne zaman konuşmaya calissam biz ayriyiz.veya arkadaş kaldık diyo. Bi bakıyorum görüşmüş.
Babam yeni öğrendi. Ayaş o.içer gelir seni döver.vermem bem demiş. Erkek Kardeşim ne hali varsa görsün artık kendi bilir. Kendi tercihi diyo. Ve Annemi tehdit ediyor abime ablama söyleme diye. :KK51:
ay kafayı yiicem zaten. Ne dedim vazgeciremedim.
Çoğunun yazdıklarını okudu.
Canı sıkılmış ama kararı değişmemiş. Yaza evlenme istiyo çünkü :KK62:
daha da vazgeçme. Evlenir..
Bana da destek olmak düşer sanırım :110:

Okuyomu yazdiklarimizi?
Sen bi kenara cekil ozmn arkdasim.
Kiz kardesinle dertleselim biz birazda.

Merhaba Irem,

Arkdasim bende senin gectigin yollardan gectim. Bende 17 yasinda asik oldum. Ailem karsi cikti. Ben inada bindirdim. Onu istiyorum dedim. Agladim zirladim. Cok pismanim onlari uzdugum icin. Cunku bu yasima getiren insanlara bunu yapmaya hakkim yoktu. Aileni karsina alma. Yoksa sonradan onlarin yuzune bakamazsin, boynunu yere egersin. Farketmez sizin evlenmeniz evlenmemeniz. Ama ilerde gercekten utanirsin onlara cektirdiklerinden. Dusunsene, sende anne olucaksin.
Eski eş eski sevgili olurda, eski aile olmaz. Eski abla eski ana baba olmaz.
Ablan sana deger veriyorki buralara gelip care istiyor. Seni ne kadar sevdigini gormuyomsun? Ailen senin sevdigine kavusmana karsi degilki? Ailen senin sevdginin bazi haraketlerinden rahatsiz.
O haraketleri duzelsin o zmn ailen senin icin anla sanli telli duvakli bi dugun yapicak.Asla sana yada sevgine saygilari yok diye dusunme.Su an farkindayim dediklerimiz bi kulagindan giriyor bi kulagindan cikiyor. Ama mantikli dusunelim beraberce gel tatlim. Bende 21 yasindayim. Iki arkdas oturuyor ordan burdan konusuyor gbi.
Simdi dusunursek; bana anlatirmisin sence sevdgin adam nasil biri?

Merhaba E elifsu0225 , Kardeşine direk yazdıklarımı okutabilirsin. Davul bile dengi dengine.. Üniversite mezunusun iş bulup çalışacaksın. Eşinin parasını yiyip içen gezen birine mi bakacaksın? Şiirler, romantiklikler bir yere kadar ve karın doyurmuyor. Hayat toz pembe değil ne yazık ki :KK66:

Iremin aklini basina getirin konusun anlatin bu adamla hayat gecmez romantik msjlari onun olsun

iremcim gençken serseri tipler hoşuna gider insanın,hele ki böyle kızları takmayanları özelllikle.adam asi ama romantik olunca da tadından yenmez.çakırkeyif gezer motor sürer,bu sisteme karşıyım diyerek,çalışmayı bile uyguın görmez..romantik süprizlerle gelir,hele bir de yakışıklıysa tamamsındır..
ama evlilik öyle değil.daha doğrusu büyümek,olgunlaşmak öyle olmuyor..
sana getireceği gülün parası babasının cebinden çıkıyor,gezmeye götürdüğü arabının motorun benzin pararı,içitiğiniz kahvenin parası b,ile babasından..bir süre sonra batacak bunlar.şimdi görmüyorsun gülün kokusu daha hoş geliyor.nasıl alındığı öenmli değil diyosun..
içitiği içki bir süre sonra batacak çünkü sen içki içip gezmek yerine belki kendi evinizi alıp oturmak isteyeceksiniz.ama olmayack zaten iş de yok..
sen iyi bir kariyer yapacksın belki de,iş çevrene bu adamı sokabilecek misin ilerde? ya da sevglin girmke isteyecek mi,ne de olsa sisteme karşı çalışmıyor ya..
demem o ki,17 yaşında başladığın il,işkin,bir gün bakcaksın hala o ilk günkü gibi.sen değişmişsin,beklentilerin değişimiş ama adam hep aynı yerinde kalmış..
halbuki bilmiyorsun ki etrafta ne kadar harika gerçekten adam olan adamlar var..gözünü onunla açtıüğın için farkında bile değilsin:KK66:

Birikimi yok alkol kullanıyor? Alkole vereceği parayla birikim yapsın, alkolden sonraki kısmı okumadım bile.. Ayrılsın kardeşiniz.

Ya arkadaşlar Kardeşimle konuştum. Yazılanları da okudum ona. En son bakmayacagim oradaki mesajlara.kararı değişmedi moralim bozuldu sadece dedi.
Ama ben bugun bişey öğrendim.
O sevgilisi başka bir kızla 3 yıldır sevgiliymis. Hatta bunu bana anlatan kişi o kızın bu gökhan(kardeşimin sevgilisi! ) ile ilgili mesajlar atmış.
Gökhan bu kıza ben seni takip ettiriyorum mahallende, niye öyle giyindin o gün demiş mesela..hala gorusuyorlarmis. Hatta bu kişi o kızı aradı benim yanımda. Nasıl gidiyor gokhanla diye. O da dün buluştuk. Annesine benimle buluşmaya geleceğini söyleyip gelmiş falan dedi. Evlenecez demiş o da.
Allahım ya.çıldırcam. hatta bi ara kavga etmişler.niçin biliyomusunuz. Gökhan hayat kadinina gitti diye.
Yani irem e asiladigi şeyler.
Kardeşime nasıl anlatcam.
Yani bana bunları anlatan hatta ispatlayan kişiyi ve konuştuğu kızı soylememem lazım. Anlatan kişiyi sıkıntıya sokar. Kocasının akrabası çünkü bu gökhan.
Obur kıza da demiş bırak onu diye. Napıyım çok seviyorum demiş o da.
Öldüresim geliyo şu adamı :KK62:

X