Kızımı sütten kesmek istiyorum

bayan gg

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2016
675
755
Merhaba arkadaşlar. Aynı konuyu çocuk büyütürken bölümüne de açtım ama pek revaç bulmadı. Biraz acil olduğu için banlanma pahasına buraya da açıyorum affınıza sığınarak. .Kızım iki yaşında. Artık sütten kesmek istiyorum inşaallah. Bu konuda yardıma ihtiyacım var. Sütün kolay, çabuk ve ağrısız çekilmesi için önerileriniz neler. Adaçayı nane internette okuduklarım. Bunların dışında önerileriniz var mı. Şimdiden teşekkür ederim. Allah razı olsun

kuzenim bir iki gun sağım yapmisti sonra yavas yavas cekildi sagdigi sutlede yogurt yapmisti cocuga zaten eskisi kadar dolu dolu gelmiyordur sanirim

Doktorum bana bir ilac verdi sutu kesiyormus , aldik ama henuz kullanmadim , vakti gelince kullanacagim
Doktorunuza bir danisin bunu

Ilk cocugumda da nane yapraklari koymustum gogsume , bi kac gun icinde bitmisyi sut ki benim sutum cok fazladir hic beklemiyordum bu kadar cabuk kesecegini

ben kademeli biraktirdim once gunduzleri mesela cok fazla emiyordu 10 kereye düşürdum gece karnini doyurup yatirdim 7 kez kalkiyorsa 5 keze düştü sonra gündüz heo disari cikardim aklima geldikce oyaladi. derken gunduzu biraktirdim ama geceye 1 hafta daha devam ettim o arada süt çekiliyor zaten sonrada birakti

Doktorum bana bir ilac verdi sutu kesiyormus , aldik ama henuz kullanmadim , vakti gelince kullanacagim
Doktorunuza bir danisin bunu

Ilk cocugumda da nane yapraklari koymustum gogsume , bi kac gun icinde bitmisyi sut ki benim sutum cok fazladir hic beklemiyordum bu kadar cabuk kesecegini
Evet nanenin methini duymuştum ben de. İlacı da okudum ama pek güvenip sıcak bakamadım bilmiyorum. Çok teşekkürler

Bana gerek kalmadı zaten çok azalmıştı sütüm ama en son memeye taze nane koyulduğunu duydum.
Ablam işe yaradığını soyledi..

Evet nanenin methini duymuştum ben de. İlacı da okudum ama pek güvenip sıcak bakamadım bilmiyorum. Çok teşekkürler
Ben doktorumuza cok guveniyorum , ilaci kullan dedigi icin kullanacagim yoksa ilac konusunda bende hep onyargiliyimdir
Ilac kullanmak istrmiyorsaniz naneyi deneyin mutlaka

ben kademeli biraktirdim once gunduzleri mesela cok fazla emiyordu 10 kereye düşürdum gece karnini doyurup yatirdim 7 kez kalkiyorsa 5 keze düştü sonra gündüz heo disari cikardim aklima geldikce oyaladi. derken gunduzu biraktirdim ama geceye 1 hafta daha devam ettim o arada süt çekiliyor zaten sonrada birakti
Azaltma aşamasını geçtik artık. Tamamen bitirmek istiyorum. Ama artık büyüdüğü için tek seferde bol miktarda çekiyor. Hal böyleyken tamamen bırakınca birden süt yığılıp beni zorlayacak diye endişeliyim. Teşekkürler

Azaltma aşamasını geçtik artık. Tamamen bitirmek istiyorum. Ama artık büyüdüğü için tek seferde bol miktarda çekiyor. Hal böyleyken tamamen bırakınca birden süt yığılıp beni zorlayacak diye endişeliyim. Teşekkürler
o asamayi gectiysen tamamdir zaten birakicak artik istediğinde vermiceksin baska sekilde oyalicaksin sütün cok birikirsede sağıyor cogu anne oyle sütü çekilende var

Biz yavaş yavaş bıraktık. Zaten gündüzleri çalıştığım için akşamları ya da sabahları emebiliyordu. Gece emmesini daha önceden bırakmıştık. Akşam eve geldikten sonra istediğinde biraz emzirdim biraz oyalayıp unutturdum derken kendi kendine bıraktı. İşin açığı bırakmadan son 3 ay kadar zevkine emiyordu artık. Bu sebeple kolay oldu bizimki.

Su an 25aylik kizimi emzirirken yaziyorum. Ben de kesmek istiyorum memeden. Ama nasil yapicam bilmiyorum cunku baya duskun. O aglama krizleri hani sendromlari yerlere kendini atma nobetleri var ya..o zaman memeyle susuyor. Ben vermesem de kendisi gelip meme acmak istiyor mesela..
Uyurken de memeyle uyur. Memesiz uyumadi gibi bisey su ana kadar. Isim zor cidden..
Nasil kesicem bebek napicak ve nasil basa cikicam o daha onemli benim icim sanirim.. Sut cekilmesi sonraki olay :/ ..
Siz nasil kesiceksiniz?

iki çocuğum da emerek uyuyordu.
ona rağmen kesmekle ilgili aslında zorlanan ben oldum.
kuzular hazırmış da ben hazır değilmişim psikolojik olarak :)
memede süt kalmadı diyordum ben.
bir hafta kadar az az elimle sağdım fazlalığı. ama tamamen boşaltmadım. makineyle sağmadım.
nane yaprağı inanılmaz işe yarıyor.
taze nane bildiğiniz kuru nane oluyor memenin sıcağından :)
sonra bıraktım elle sağmayı da. şişkinlik oluyor rahatsızlık veriyor biraz dikkatli olmak lazım..

Su an 25aylik kizimi emzirirken yaziyorum. Ben de kesmek istiyorum memeden. Ama nasil yapicam bilmiyorum cunku baya duskun. O aglama krizleri hani sendromlari yerlere kendini atma nobetleri var ya..o zaman memeyle susuyor. Ben vermesem de kendisi gelip meme acmak istiyor mesela..
Uyurken de memeyle uyur. Memesiz uyumadi gibi bisey su ana kadar. Isim zor cidden..
Nasil kesicem bebek napicak ve nasil basa cikicam o daha onemli benim icim sanirim.. Sut cekilmesi sonraki olay :/ ..
Siz nasil kesiceksiniz?
Benim kızım da çok düşkün aslında ve sendrom belirtilerini biz de yaşıyoruz. Ben son bir kaç aydır sürekli telkin ediyorum. Şu kadar zaman sonra artık süt emmeyeceğiz, ihtiyacımız kalmadı, artık başka şeyler yiyeceğiz vs tarzında geri sayım halindeyiz. Nane yapraklari kullanacağımızı falan hep izah ettim. Tabi ne derece başarılı olur bu taktik. Bunu yarın öğreneceğiz:) inşaallah olumlu olur hayırlısıyla. Son bir haftadır falan olabildiğince az vermeye çalışıyorum. En büyük sorun uyku olur gibi görünüyor. Allah kolaylık versin inşaallah. Sonucu yazarım

Siz nasil kesiceksiniz?
Aynı şekilde 25 aylık oğlumu hala emziriyorum.
Çok büyük bir aşk yaşıyor memeleriyle, benim onlar deyince kızıyor düşün kendi mememi sahiplenemiyorum :))
En çok uyku meselesi düşündürüyor beni, emerken bile çok zor uyuyor bir de kesersem ne yaparız bilmiyorum.

Aynı şekilde 25 aylık oğlumu hala emziriyorum.
Çok büyük bir aşk yaşıyor memeleriyle, benim onlar deyince kızıyor düşün kendi mememi sahiplenemiyorum :))
En çok uyku meselesi düşündürüyor beni, emerken bile çok zor uyuyor bir de kesersem ne yaparız bilmiyorum.
Evet ..yani gecede abartisiz enn az 5kere kalkip meme yiyor kendileri.m bu 7 oluyor bazen. Sansliydam 4 hadi.. ama cok nadir 4..Ya memesiz zaten uykuya dalmyor. Illa emecek..

Siz nasil kesiceksiniz?
İyi akşamlar. Sonucu yazacağımı söylemiştim..söz konusu teknik çok işe yaradı. Siz de bence telkine hemen başlayın. Bir ay sonra kesersiniz. Sürekli süreci izah edin. 3-4 gün nerdeyse sorun yaşamadım diyebilirim. Ama ondan sonra bir huzursuzluk başgösterdi. Sanırım sonra sonra idrak etti yokluğunu.gece uyanması devam ediyor henüz. Ama o kadar da olacak artık. Kolay değil sütten kesildi

İyi akşamlar. Sonucu yazacağımı söylemiştim..söz konusu teknik çok işe yaradı. Siz de bence telkine hemen başlayın. Bir ay sonra kesersiniz. Sürekli süreci izah edin. 3-4 gün nerdeyse sorun yaşamadım diyebilirim. Ama ondan sonra bir huzursuzluk başgösterdi. Sanırım sonra sonra idrak etti yokluğunu.gece uyanması devam ediyor henüz. Ama o kadar da olacak artık. Kolay değil sütten kesildi
Peki gece uyandiginda ne veriyorsunuz ..nasil uyuyor? Benimki agznda meme olmayinca uyumuyo. Bazen sallayinca uyur gerci de.. :/

Bu konu büyük dert bence.Kızm doğduğundan beri çok düşkün.Son zamanlarda iyice abarttı.Birini emerken Birden bu bu deyip öbürüne geçiyor,sonra aynısını yapıyor.

20 aylık oldu ama bu ara tatil beni çok yıprattı sabah akşam hiç bıkmadan emdi.
Emmeden hayatta uyumuyor.Gece kalkmalarını sayamıyorum bile

Bıraktırdiğımda konuyu bulup yazacağım buraya .

X