kızımda hipertiroid var

xoxzlems

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2007
137
0
bugün dr'a gittik. kan tahlili yapıldı. tiroid hormonları yüksek çıktı. önce ne olduğunu pek bilmiyordum. gelince internetten araştırdım. çok kötü şeyler yazıyor. dünyam karardı sanki. hayat çok zor.

canım çok geçmiş olsun telaş yapma daha çok minik belki tedavi ile kalmaz bi sorun
ya çok kötü bişiy değil tedavisi var çok şükür bak bendede hipotroidi var troid tabiki öenmli bi denge faktörü vücüt için amam kontrol altında tutulunca sorun yok
iyide sen niye kan tahlili yaptırdın bi sorunmu farketmiştin

doktor istedi. alerji olmuştu kızım onun için kan alınacaktı. alınmışken tiroide de bakalım dedi. neden şüphelendi bilmiyorum. sende ne zamandır var?hayatını çok etkiliyormu?tedavi edildiği sürece birşey olmaz değilmi?

canım çok geçmiş olsun. Peki doktor tedavi için bişey dedimi açıklaması ne oldu yani merak ettim... alerji derken ne oldu vücudunda kızarıklık şeklindemi?

hiporoidin genelde köklü tedavisi yok ömür boyu ilaç kuşllnamı söz konusudur aynı durum bendede var ben 4 ytaşından beri çekiyorum

canım çok geçmiş olsun üzülme demesi kolay belki ama bak çaresi varmış ilaç kulanıyormuşsun zor olabilir bakımı ama Allah dermansız dert vermesin en azından dermanı var. inş tamamen düzelirde olmaz derdi tasası yavrucağın

bende hipotiroidi var.ömür boyu ilaç kullanmam gerekli.tiroid hastalıkları bebekken farkedildiğinde bi süre ilaçla tedavi edilip düzelebiliyo.ama yetişkinler ömür boyu ilaç kullanmak zorunda kalıyo diye biliyorum.ilaçları düzenli kullandığınız sürece bişey olmaz Allah'ın izniyle.bu kadar kendini üzme etrafına bak ne kadar çok tiroid hastası var. tedavisi olmayan bi hastalık değil.üzme kendini.tabii söz konusu evlatlarımız olunca üzülmemek elde değil ama iyileşecektir annesi merak etme...

canım çok geçmiş olsun. Peki doktor tedavi için bişey dedimi açıklaması ne oldu yani merak ettim... alerji derken ne oldu vücudunda kızarıklık şeklindemi?

evet vücudunda kızarıklıklar oldu. ama ondan şüphelendiğini sanmıyorum.

hepinize çok teşekkür ederim. bugün ankarada bir profesöre gittik. tahlilleri yeniledi birde kemik filmi istedi. sonuçları yarın alacağız ve sonuçlarla tekrar o profesöre gideceğiz. nasıl tedavi olunacağını ozaman konuşacağız. dua edin neolur. bir mucize olsun ve önceki kan tahlili hatalı olsun.

Umarım istediğin gibi olumlu bir sonuç alırsın. bizlerede hemen bildirirsen sevinirim anneik başka bişeymiş bi başkasının bebeğini böyle merak ediceğimi sanmazdım dün yazını okuduğumdan beri ne olucak nasıl bi tedavi uygulanıcak diye düşünüyorum senin iyi haberlerini bekliyorum.. Sende veya eşinde böyle bi rahatsızlık varmıydı yani ailede falan neden durduk yerede olrmuymuş acaba çok merak ettim

canım Allah şifa versin inşallah tahlil sonuçlarınız iyi çıkar, dualarımız seninle..İçinde bulunduğun durum iyi olmamakla birlikte herşeyin ALLAHtan geldiğine inanarak yaşamak kul olarak hepimizin ortak yükümlülüğü..

başınıza iyi yada kötü birşey geldiği zaman
İNNA LİLLAHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN deyin buyuruyor RABBİMİZ..
Anlamı:
ALLAHTAN GELDİK VE YİNE ONA DÖNECEĞİZ demek..

insanın dünyada her türlü olumlu yada olumsuz olaylarla karşılaşabileceğini ve bunun bir imtihan vesilesi olduğunu kabul ederek yaşamamız gerektiğini bilmemiz gerekiyor..Herşey Ondan geldi ve yine Ona dönüyor..
Herşeyin sahibi olan Allah Bizi bizden daha iyi bilir..sen dua et bol bol..ALLAH taşıyamayacağımız yükler vermesin..Allah yar ve yardımcımız olsun..

Son düzenleme:
özlems geçmiş olsun canım. hiç değilse tedavisi var. Allah dert verip derman aratmasın. artık bir çok insanda bu tiroid problemi var ilaç kullanıyorlar canım. üzülme. inşallah tahlillerde hata vardır diyelim. çünkü biz 1 haftalıkken kızıma kan verdik. tiroidlerinde problem var denildi. eğer bu durum şu güne kadar geçmezse ilaç tedavisine başlıcaz dediler. 3 gün sonra tekrar tahlil yaptırdık. bu defa tahlillerimiz normal çıktı. dedik bu normalmi hayır dediler makinadan kaynaklıymiş. inşallah böyle birşeydir arkadaşım.Allah şifasını versin

canım benim geçmiş olsun aynı teşhisi 1 haftalık bebeğimede konulmuşdu o zaman daha çok küçük olduğu için ilaç tedavisi uygulanmamışdı 1 ay sonra tekrar gittik ve kan aldılar tekrar test yapıldı aynıydı 3. kez gittiğimizde düzelmişdi bende senin gibi hemen araştırıp kendimi perişan etmişdim nu arada kesin sonuş için topuk alınmalı tiroid için sizin ki nerden alındı bebeğim şimdi 5 ay 3 hafatlık çok sağlıklı çok şükür hemen kendini kaybetme sonuç öyleysede birlikde onunla yaşamayı öğreneceksiniz daha kötüleri var Rabbim şifa versin inş sonuç olumlu çıkar sonucu bekliyoruz

arkadaşlar tiroid açısından çok mutluyum. dr hipertiroid değil normal tiroid bile yok dedi.inanamadım. destekleriniz için hepinize çok teşekkür ederim. iyiki sizler varsınız. iyiki bu siteye üye olmuşum. iyiki sizleri tanımışım. yalnız hipertiroid yokmuş ama kemiklerin gelişimi geriymiş. sanırım bebekken benimde öyleymiş genetik olabilirmiş ama bir kemik hastalığıda olabilirmiş. haftayada bununla ilgili tetkikler yapılacak. sizleri yine bilgilendiririm.tekrar teşekkürler.

arkadaşlar bilginiz olsun diye yazıyorum. gittiğimiz dr tiroid profesörü idi. bebekler doğduğunda hipotiroide bakılıyor topuk kanı alınarak. o ciddi gelişim problemleri yaratıyor. bazen zeka gelişimini de etkiliyor.bizim hipertiroidden şüphelenildi. ona elinden kan alınarak bakılıyor. çok ciddi bir rahatsızlık.kalp büyüyor, bazen ölümcül bile olabiliyor. ama erken teşhis çok önemliymiş. sizlere tavsiyem tiroidini ölçtürmeniz bebeklerinizin. tabi yine de siz bilirsiniz.

Özlem çok sevindim senin adına çok şükür allahım bebişlerimizi koru onlara bişe olmasın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…