Kizim yediklerimizden yemek istiyor

zeynep berru

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2008
12
0
BİZ YEMEK YERKEN SÜREKLİ AĞZINI AÇIYOR VERMEYİNCE AĞLIYOR BEN DE TATTIRIYORUM YEDİKLERİMİZDEN ÇOK HOŞUNA GİDİYOR MASADA ELLERİMİZDEKİ YİYECEKLERE SALDIRIYOR:icecream:

Bizde de durum farklı değil masayı hazırladığımızı gördüğü an başlıyor hareketlenmeye o tarafa doğru gitmek istiyor bende azar azar tattırıyorum :)))

biz de durum aynı:p

ağzı hep açık:S ve ben de tattırıyorum meleğime...
hedefim 1 yaşında kendi soframıza oturtmak.

kaşık maması veriyorum. o da benimle kaşığı tutup ağzına götürüyor.bazen hedefi tutturamayıp burnuna götürüyor:)

bizde de aynı.öööylee bakıyor.masum masum.illa masaya gelmek istiyor..bazen çığlık atıyor bana da verin diyenaniknanik

ama onlar onun yemek olduğunu farketmez ki daha yemekler de onlar için ağıza götürülecek birer nesne tıpkı oyuncakları ya da çıngırakları gibi sofraya ne koyarsanız koyun atılacaktır bi de mesela hangi yemekleri tattırıyorsunuz?ben mi çok pimpirikliyim acaba ben bir kaç defa şeftali suyu tattırdım o kadar geçen gün annem yoğurt verecekti olmaz dedim sakın ha verme kadıncağız bozuldu biraz bende nedense ilk 6 ay sadece anne sütü ibaresi oluşmuş beynimde o yüzden hiç bişey vermiyorum

yok valla biliyo yemek olduğunu mesela sert ve tadını alamayacağı yiyeceklerden (elma,havuç) veriyorum kızıyo tadını alamayınca şeftali verince daha mutlu oluyo ben şeftali,elma,armut suyu verirorum bazen şeftali püresi yoğurt için ben de erken olduğunu düşünüyorum 6. ayını doldurunca vermeyi düşünüyorum

BİZİM Kİ yiyo napalım dayanamıyoruz bi şe olur diye
karpuz şeftali domates ekmek elma somuruyo
yemeğin suyuna ekmek bandırıp somurtuyorum azıcık çok seviyo vermeyince ağlıyo
masa örtüsünü çekiyo
sadece emiyo şimdilik ama bir aydır da tadıyo bakalım çok seviyo yemeyi
maşallah
inşallah böyle devam eder

BİZİM Kİ yiyo napalım dayanamıyoruz bi şe olur diye
karpuz şeftali domates ekmek elma somuruyo
yemeğin suyuna ekmek bandırıp somurtuyorum azıcık çok seviyo vermeyince ağlıyo
masa örtüsünü çekiyo
sadece emiyo şimdilik ama bir aydır da tadıyo bakalım çok seviyo yemeyi
maşallah
inşallah böyle devam eder

maasallah:nazar:canım senın bebeğın tam kaç aylık oldu ,benım bebeğımde meyve purelerı ve sebze puresı yıyor çorba yaptım onu pek sevmedı ama azda olsa yedı pek sıkıntım olmıcak gıbı duruyor ama bakalım yoğurt verıp vermemekle kararsızım verırsemde sutasın baby mıx yogurdu vvarmıs ondan almayı dusunuyorum:enbuyukkk:

bizde 10 gün sonra altı ayı dolduruyoruz..ben 5.aydan itibaren yoğurt şeftali suyu vermeye başladım şimdi elma armut karpuz suyu içine cicibebe koyup veriyorum..çok seviyor.3 hafta sonrada sebze çorbalarına başlııcaz bakalım inşallah sever...tabiii doktor önerisiyle bunları uyguluyorum kızlar

maşallah ya nekadarlık sizin bebeler hersey verionuz?? biz 12 ağustosta 5. ayı bitiricez arada bir yoğurt veriyorum yiyebileceği şeylerden biz yerken tattırıyorum ama benimki da öle herseye saldırmıyo anormallikmi var yani ??? bide ben sürekli anne sütü veriyorum 3 gündürde geceleri hiç uyumadığı için doymadını anladım ve gece son yemeği küçük bi kase prin unu muhallebisi yapıyorum mışıl mışıl uyuyo keratam 2 kere emmek için uyanıyo bişi sorucam kızlar muhallbiyi veriyorum ya su vermem gerekirmi sizce???

Kizlar hala su erelim mi diye soranlar var tyoksa bu ay oldu hiç su vermediniz mi ben 2 aydan sonra hatta bi buçuk ayliktan beri su veriyorum ama oluşumun yaninda bende uemek yiyemiyom deliriyor sofra görünce illa oda yiyecek. Din annem solemesi ayip pidenin alt sert tarafini verdi çok ağlatinca dişlerini sürtsün diye ablamda boğazina kaçar diye aldi delirdi ağlamaktam ama maholdu bizde geri verdik hemen azina götürdü sustu bi güzel kemiriyor ki nasi oy olsün annesi yolusuna

X