Kızım krizler geçiriyor sanki acil yardım edin

12ozgem

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2024
10
3
25
Herkese merhabalar
İki yaşında ki kızımla ilgili bir sonumuz var maalesef
Kızım benimle ve babasıyla çok inatlaşıyor herhangi birşeyi istediğinde kendini yerlere atıyor herşeye hayır diyo cümle kuramıyor şuanda sanırım kendini anlatamamasınında biraz etkisi var bilmiyorum bu bir atak dönemi mi emin değilim ama çok zorlanıyorum hele ki bugün onunla parktan dönerken kendini yola attı bi yandan arabalar bekliyor bi yandan herkes bize bakıyor ne kadar stres olduğumu anneler anlıcaktır gün içinde etkinlikler yapmaya çalışıyorum hergün parka gideriz yani bu davranışların sebebi nedir sizce ona nasıl yaklaşmalıyım lütfen yardım edin ben gurbetteyim ve kızımdan eşimden başka kimse yok burda kızım doğduğundan beri hiç destek almadım ve şu ara kendimi psikolojik olarak çökmüş hissediyorum hiç kimse evladına kızmak istemez ama bugün ona bağırdım ve saatlerdir bunu düşünüyorum çok üzgünüm çok tecrübelerinize ve bilginize çok ihtiyacım var şimdiden teşekkür ederim 🌸

Merhaba,öfke nöbetleri,inatcılık ve herşeye hayır demek,mutluyken ardından biranda sinirlenmeleri vs bunlar hep 2 yaş sendromu, hepimiz o dönemlerden geçtik annesi☺️
Sabırlı olup bazı isteklerinde secenekler sunarak kendisinin belirlemesini sağlamak iyi gelebilir.Park dönüsü kendisini bir sebepten yere atması bunu herhalde yasamayan yoktur gercekten,bu davranısı sizi sinirlendirmek ve tepki almak icin yapabilir bu yüzden sabırlı ve tutarlı olun.Asırı tepki vermek bagırmak,kızmak aynı hareketin tekrarını doğuruyor.Güvenli bir ortamda değilseniz o an onu paniklemeden sakince alıp güvenli bir alana gecip,kısa ve net sekilde bu hareketin seni incitebilir lütfen kalkalım tarzında cümleler kurabilirsiniz.O an dikkatini baska bir yöne cekmeyi deneyebilir ,her ne istiyorsa suan yapamayacağını ama evde sevebileceği bir aktivite oldugu hakkında bilgi verebilirsiniz.Sakin sekilde yerde yatıyorsa tepkisiz kalıp bazen beklemek sonrasında yaptıgı şeyin dogru olmadıgını kısa ve net cümlelerle söyleyebilirsiniz.Davranısını hala devam ettiriyorsa sakin sekilde onu oradan alıp yolunuza devam edebilirsiniz.Bu sürecte istedigi herneyse elde etmek icin yapmaya calıstıgı icin asla musade etmeyin.Bu davranısları toplum icinde sizi zor durumda bırakabilir ancak bu yas döneminde bu hareketlerin normal olduğunun farkında olun.Etrafın bakıslarından utanc ve sucluluk hissetmeyin.Kisilerin ne düsündügüne odaklanmadan cocugunuzun gelisimsel sürecine odaklanın.Onları anlamak sabırlı ve tutarlı olmak zamanla dönemi rahatlatacak.🌸

X