Kızçelerim sizdede böyle bir durum var mı varsa ne yaptınız nasıl geçirdiniz dayanamıyorum ben

Cngz44

Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2023
297
101
30
10 haftalık hamileyim iki gündür mide ağrısı yaşıyorum acıkıyorum sanıyorum midem kazınıyor biraz birşeyler yiyorum tekrar başlıyor ağrı dün gece uyku uyuyamadım bir yudum soda içiyorum tam gözlerim kapanıyor tekrar ağrıyor tekrar kalkıyorum soda içiyorum tüm gecem böyle geçti yemek yesemde yemesem de ağrıyor bulantı kusma yok bende olmadı hiç tiksinti var herşeyi de yiyemiyorum gaviscon reeine surup kullanıyorum geçmiyor acile gittim az önce serum taktılar şuan ağrım yok geçti nasıl oluyor anlamadım

Tekrar başlayacak diye ödüm patlıyor böyle midem davul gibi şiş patladı patlayacak gibi ağrıyor

Mide ağrısı yanması normal gebelikte, neler yiyorsunuz gün içinde o da etki edebilir
herşeyden tiksiniyorum adam akıllı birşey yiyemiyorum yemekte yapamıyorum evde sabah tost yapıyorum kendime bazen omlet yapıyorum bir sonra yine acıkıyorum ufak tefek birşeyler atıştırıyorum sonra ev yemekleri yapan yerden çorba tavuk köfte falan söylüyorum inan varya sürekli dışardan yiyorum elim kolum kalkmıyor yataktan kalkamıyorum

Doğrudur ben de yeni yeni toparlıyorum bi ara her gün dışarıdan yiyordum

Kullandıkları yağdan, kıymadan olabilir. Sabah yediğiniz tost ağır geliyor olabilir. Yani hani normal mide problemleri ama bazı şeyler iyice tetikliyor maalesef

Dikkat etmem gerekiyor demek ki şu ilk 3 ay sıkıntılı sonra düzelir diyorlar seninde sanırım düzelmeye başlamış inşaAllah geçer ya valla çok canım yanıyor

Nasıl gelicem oraya bilmiyorum ki cinsiyet soruyor du bir kere denedim daha belli olmadığı için cinsiyet yazamadım
Çoğumuzun belli değil ya belli olunca yazıyoruz. Bebiş eşyası falan konuşmaya başladık, sen selam yaz gel ben karşılarım seni

Sizin halsizlik geçti mi ya benim 13+3 hala halsizliğim var midem bulanmıyor ama kasık ağrılarım var. Ve ben sadece 1 gün mide krampı yaşadım.

Canım merhaba inanır mısın dün mide ağrısından tansiyonum düştü 3-4 gündür ağrı çekiyorum ve dün evde bağıra bağıra acı çektim anlatamam... Gastritim var benim normalde ama hamileliğin bu haftasında çok kötü oldum. Bugün ogunlerime dikkat ettim, baharat azalttım haşlanmış tavuk VS midemi yormayacak şeyler yedim ve çok şükür bugün ağrım kesildi... Mesela kaç gündür soda içiyordum geçsin diye daha beter oldu bugün hiç içmedim işe yaradı...

Valla sen söylersin bize diye bekledim ama demek 13.hafta da çok parlak değil ilk haftalara göre daha iyiyim bu arada eskiden hiçbir şey yapamıyodum
Bugün tam 14 haftalık oldu. Ve bana güncelleme geldi daha iyi hissediyorum. Bugün evimin işlerini zorlanmadan yaptım. Hiç oturmadan tamamen bütün evi hallettim. Hafif bir bel ağrım var ama can sıkacak boyutta değiiil

Oh çok şükür, 12'den sonra azalıyor demişti doktor bana da demek çok yoğun olanlarda yavaş yavaş azalıyor, inşallah böyle devam eder

Merhabalar . Biraz üzerinden geçmiş ama nasıl oldunuz acaba . Bende 8+5 haftalık hamileyim 1 haftadır şiddetli mide ağrıları çekiyorum. Benimde önceden gastritim vardı . Dayanilacak gibi değil . İlk acile gittim ama bişey yapamadılar tabi. Serum verdiler. Birde mide koruyucu . Ertesi gün doktoruma gittim. Oda hamilelik kaynaklı olabileceğini söyledi. Mide koruyucuyu onayladi bir süre kullan olmazsa gastroenteroloji ye gidersin istersen dedi. Dün akşam yine aşırı şiddetlendi kivraniyorum ağlıyorum . Allah korusun daha büyük problemler mi var yoksa böyle yaşayan başkaları da var mı gececekmi diye arada kaldım . Şu an nasılsınız neler yaptınız mide ağrısı için . Bende de bulantı yok kokular rahatsız ediyor sadece o kadar . Mide ağrısı korkusundan yemeyi hepten kestim neredeyse muz tahin patates püresi yoğurt yulaf hep bunlarla idare ediyorum sabahları mide koruyucu içiyorum ama geçmiyor malesef :/

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…