kiz kardesim icin sifa ayetleri okuyalim

Sargoz

güncel 80 => 70 e inecegim inşallah :)
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2015
12.564
7.620
19 yasinda universte ogrencisi kendi halinde son derecede edebli bir kizdir kardesim cuma gunu birden rahatsizlandi daha da duzelemedi dualarini bekliyorum

1-“Allahümme rabbi’n-nâsi ezhibi’lbe’se işfi. Ente’ş-şâfî. Lâ şifâe illâ şifâüke. Şifâen lâ yüğâdiru sekamen. Allahümme işfi abdeke yenke’ leke adüvven ev yemşî leke ilâ salatin.”
Türkçe Manası;
(Allah’ım! Ey insanların Rabbi! Şifa ver! Şifa veren ancak Sen’sin! Sen’den başka şifâ verecek kimse yoktur! Allah’ım! Şu kuluna şifa ver ki, Senin bir düşmanına acı versin veya Senin rızânı kazanmak için namaz kılmak üzere yürüsün.)
2- “Bismillâhi erkîke min külli şey’in yü’zîke min şerri külli nefsin ev aynü hâsidin. Allahümme yeşfîke bismillâhi erkîke.”
Türkçe Manası;
(Sana ıztırap veren her şeyden, her kıskanç nefisten, her hasetçi gözden Allah’ın adıyla sana şifa dilerim. Allah sana şifa versin. Allah’ın adıyla sana şifa dilerim.)
Kur’an-ı Kerim’deki 6 Şifa Ayeti;
بسم الله الرحمن الرحيم
وَيَشْفِ صُدُورَ قَوْمٍ مُؤْمِنِينَ
Ve yeşfi sudura kavmim mü’miniin.
Sure-i Tevbe 14
بسم الله الرحمن الرحيم
يَـٰٓأَيُّہَا ٱلنَّاسُ قَدْجَآءَتْكُم مَوْعِظَةٌٌ مِنْ رَبِّڪُمْ وَشِفَآءٌ۬ لِمَا فِى الصُّدُورِ وَهُدًى وَرَحْمَةٌٌ لِلْمُؤْمِنِينَ
Ya eyyühennasü gad caa etküm mev’izatüm mirrabbiküm ve şifa ül lima fissuduri ve hüdev ve rahmetül lilmü’miniin.
Sure-i Yunus 57
بسم الله الرحمن الرحيم
يَخْرُجُ مِنْ بُطُونِهَا شَرَابٌ۬ مُخْتَلِفٌ أَلْوَٲنُهُ ۥ فِيهِ شِفَآءٌ لِلنَّاسِ* إِنَّ فِى ذَٲلِكَ لَأَيَةًً لِقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ
Yahrucü min bütunihee şerabüm muhtelifün elveenühü fihi şifa ül linnasi inne fii zelike le eeyeetül likavmiy yetefekeruun.
Sure-i Nahl 69
بسم الله الرحمن الرحيم
وَنُنَزِّلُ مِنَ الْقُرآنِ مَا هُوَ شِفَآءٌ وَرَحۡمَةٌ لِلْمُؤْمِنِينَ
Ve nünezzilü minel kur’ani ma hüve şifa üv ve rahmetül lilmü’miniin
Sure-i İsra 82
بسم الله الرحمن الرحيم
وَاِذَاَمَرِضْتُ فَهُوَ يَشْفِينِ
Ve iza meriztü fehüve yeşfiin
Sure-i Şuara 80
بسم الله الرحمن الرحيم
قُلْ هُوَ لِلَّذِينَ آمَنُوا هُدًى وَشِفَآءٌ
Kul hüve lilleziine amenü hüdev ve şifa ün
Sure-i Fussilet 44
Peygamber Efendimizin (S.A.V) Okuduğu Şifa Duası;
Hz. Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: “Resülullah aleyhissalatu vesselâm (hastalığım sırasında) bana geçmiş olsun ziyaretine gelmişti. Bana: “Seni, Cebrail’in bana getirdiği dua ile tedavi etmeyeyim mi?” buyurdular.
Ben: “Annem babam sana kurban olsun ey Allah’ın Resülü! Evet!” dedim.
Okudular:
Bismillahirrahmanirrahim
“Bismillahi erkîke vallahu yeş ike min külli dâin fike min şerri’n-neffasâti fi’I-ukadi ve min şerri hâsidin izâ hased
(Allah’ın adıyla sana okuyorum, sende olan her hastalığa karşı, düğümlere üfleyenlerin şerrine, hased ettikleri zaman hasedçilerin şerrine karşı Allah şifa versin (veya şifayı verecek olan Allah’tır).”
Bunu üç sefer okudu.”

1-“Allahümme rabbi’n-nâsi ezhibi’lbe’se işfi. Ente’ş-şâfî. Lâ şifâe illâ şifâüke. Şifâen lâ yüğâdiru sekamen. Allahümme işfi abdeke yenke’ leke adüvven ev yemşî leke ilâ salatin.”
Türkçe Manası;
(Allah’ım! Ey insanların Rabbi! Şifa ver! Şifa veren ancak Sen’sin! Sen’den başka şifâ verecek kimse yoktur! Allah’ım! Şu kuluna şifa ver ki, Senin bir düşmanına acı versin veya Senin rızânı kazanmak için namaz kılmak üzere yürüsün.)
2- “Bismillâhi erkîke min külli şey’in yü’zîke min şerri külli nefsin ev aynü hâsidin. Allahümme yeşfîke bismillâhi erkîke.”
Türkçe Manası;
(Sana ıztırap veren her şeyden, her kıskanç nefisten, her hasetçi gözden Allah’ın adıyla sana şifa dilerim. Allah sana şifa versin. Allah’ın adıyla sana şifa dilerim.)
بسم الله الرحمن الرحيم
Sure-i Tevbe 14
بسم الله الرحمن الرحيم
يَـٰٓأَيُّہَا ٱلنَّاسُ قَدْجَآءَتْكُم مَوْعِظَةٌٌ مِنْ رَبِّڪُمْ وَشِفَآءٌ۬ لِمَا فِى الصُّدُورِ وَهُدًى وَرَحْمَةٌٌ لِلْمُؤْمِنِينَ
Ya eyyühennasü gad caa etküm mev’izatüm mirrabbiküm ve şifa ül lima fissuduri ve hüdev ve rahmetül lilmü’miniin.
Sure-i Yunus 57
بسم الله الرحمن الرحيم
يَخْرُجُ مِنْ بُطُونِهَا شَرَابٌ۬ مُخْتَلِفٌ أَلْوَٲنُهُ ۥ فِيهِ شِفَآءٌ لِلنَّاسِ* إِنَّ فِى ذَٲلِكَ لَأَيَةًً لِقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ
Yahrucü min bütunihee şerabüm muhtelifün elveenühü fihi şifa ül linnasi inne fii zelike le eeyeetül likavmiy yetefekeruun.
Sure-i Nahl 69
بسم الله الرحمن الرحيم
Sure-i İsra 82
بسم الله الرحمن الرحيم
Sure-i Şuara 80
بسم الله الرحمن الرحيم
Sure-i Fussilet 44
Hz. Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: “Resülullah aleyhissalatu vesselâm (hastalığım sırasında) bana geçmiş olsun ziyaretine gelmişti. Bana: “Seni, Cebrail’in bana getirdiği dua ile tedavi etmeyeyim mi?” buyurdular.
Okudular:
Bismillahirrahmanirrahim
“Bismillahi erkîke vallahu yeş ike min külli dâin fike min şerri’n-neffasâti fi’I-ukadi ve min şerri hâsidin izâ hased
(Allah’ın adıyla sana okuyorum, sende olan her hastalığa karşı, düğümlere üfleyenlerin şerrine, hased ettikleri zaman hasedçilerin şerrine karşı Allah şifa versin (veya şifayı verecek olan Allah’tır).”
Bunu üç sefer okudu.”

Canım okudum....
Rabbim acil şifa versin....
Tanı konuldu mu?
Fizyolojik mi psikolojik mi acaba belli oldu mu?
Tekrar geçmiş olsun Rabbim acil şifalar versin

Canım okudum....
Rabbim acil şifa versin....
Tanı konuldu mu?
Fizyolojik mi psikolojik mi acaba belli oldu mu?
Tekrar geçmiş olsun Rabbim acil şifalar versin
Birsey demiyor drlar tahlil falan yaptirdik hepsi temiz cikti psikolojik mi onuda bilmiyoruz konusmuyor yemiyor icmiyor Allah razi olsun

Birsey demiyor drlar tahlil falan yaptirdik hepsi temiz cikti psikolojik mi onuda bilmiyoruz konusmuyor yemiyor icmiyor Allah razi olsun

Yakınarkadaşindan bilgi almaya calissaniz hani yada okulda mı bir olay yaşadı.
İnsanın aklına bin tane şey geliyor.
Haber ver canım inşallah toparlar kendini ve inşallah ciddi bir neden yoktur

Yakınarkadaşindan bilgi almaya calissaniz hani yada okulda mı bir olay yaşadı.
İnsanın aklına bin tane şey geliyor.
Haber ver canım inşallah toparlar kendini ve inşallah ciddi bir neden yoktur
Konusamadik daha soktayiz ne yapacagiz bilmiuoruz

Türkçe Manası;
Türkçe Manası;
بسم الله الرحمن الرحيم
Sure-i Tevbe 14
بسم الله الرحمن الرحيم
Sure-i Yunus 57
بسم الله الرحمن الرحيم
Sure-i Nahl 69
بسم الله الرحمن الرحيم
Sure-i İsra 82
بسم الله الرحمن الرحيم
Sure-i Şuara 80
بسم الله الرحمن الرحيم
Sure-i Fussilet 44
Okudular:
Bismillahirrahmanirrahim
Bunu üç sefer okudu.”
MEVLAM "Şafi' ism-i şerifiyle şifa buyursun inşaALLAH canım ...

Psikologa goturduk depresyon tanisi koydu

Geçmiş olsun canım ana bana kalırsanız tek psikologla kalmayın birkac psijolog daha görsün. Psikoloji işleri çok ince bilgi istiyor. Allah korusun insanın aklına binbir türlü sey geliyor emin olun derim.

allah şifalar versin canım çok üzüldüm inşallah en kısa sürede toparlar

psikologa götürdük depresyon dedi derslerde basarısız olmuş kafaya takmış hep basarılıydı basarısızlıgı kaldıramamış galiba

X