Kız kardeşim evli bir adamla kaçtı evde kıyamet kopuyor!

iyilikten maraz dogarmış

pardon??
espri yapabiliceğiniz çok daha müsait topicler var?
cevap yazmiyim yazmiyim diyorum da!!
ortada olağan üstü bi durum var ve insanlar hala komiklik peşinde..
ya sabır..

allah rahmet eylesin arkadaşım..allah sabır versin sana ve ailene..
artık suçlanıcak..eleştirilicek bi durum yok ortada..
onunda nedenleri vardı elbet..allahım günahlarını affetsin..

çok acımasızsın. başka birşeyde demiyorum sana artık.

gelisme yok hastaymis, az bile sürünsün hata artik gebersin diyorum!

inanamıyorum yazdıklarına, çok acıdım şimdi kız kardeşine, eğer senin annenle babanda senin gibiyse kızda hiç suç bulmuyorum, denize düşmüş yılana sarılmış kız işte

Kiz kardesinizi siz coktan kaybetmissiniz yeni degilki!

yazik, kiz cagiz intihara bile tesebbus etmis, bu normal degil,kesinlikle tedavilik bir hal soz konusu once...

Eeee,bu anne,baba ne yapsin simdi?bu genc kizimiz muhtemelen eve donucek anne baba yok seni istemiyoruz artikmi diyecek

ne demek bu eve donemez, nebicim ailesiniz, herkez hata yapabilir!dusmez,kalkmaz bir Allah..biz kullar her hatayi yapabiliriz,onemli olan o hata gorulup tekrarlanmamasi..

Kardesinize sahiiiipp cikin,o erkek bozmasina hic birsey demiyorum Allaha havale ediyorum,ne insanciklar var yahu.:26:

canim sen bastan okumadin heralde malesef kizimiz hayatta degil artik cok aci benimde icim yandi aileler evlatlarina sahip cikmali herne yaparsa yapsinlar onlar bizim birer parcamiz sonucta allahim hepimizin evlatlarini korusun iyilerle karsilastirsin

Evde kimseyle bu konuyu konusamiyorum, buraya yaziyorum ve hepiniz haklisiniz bizim sucumuz oldugunu biliyorum su an bile cigliklarla agliyorum, kardes acisinin bukadar zor oldugunu bilmiyordum, acaba baska sekilde ölseydi bukadar zor gelirmiydi bilmiyorum...
Annemin artik hic yüzü gülmüyo ama hic Rawza dan bahs etmiyo konusmuyo, hic bisey demiyo bi akil vermiyo ben de ona göre davransam, bizim sucumuz degil yada biz sucluyuz yada öyle yapalim söyle davranalim yada unutalim dese ona göre davranirim... Babam da aynisi...
yeni öldügünde Cenaze den sonra Babam bidaha hic onun edi bu evde gecmicek deti okadar,,,
Cenaze de kimse fatiha okumadi intahar eden bi insan icin Fatiha okunmazmis.
Unutabilcek miyim Rawsayi hic?

aaaa oylemi,sonucunu hayirli birsey beklemiyordum zaten,boyle bir ailesi varmis kizcagizin olacagida bu..cok uzuldum rabbim taksiratini affetsin,kurban oldugum Allah aileninde kardeslerinde hayirlisini versin,surda okuduklarima bazen aGzim acik kaliyorum...yazik cok yazik..

EGITIM SARTTTTTTTTTTTT DIYORUM...

Son düzenleme:
Adam duzgun bır kardes olamamıssınız,adam olmayı ogrenın, burda duygu somurusu yapmayın...

Sınırlerım zıpladı bır kac kelımenızı okuyunca....

Öncelikle kardeşiniz için Allah Rahmet eylesin.Sizlere de sabırlar versin,mi demeliyim bilemedim.İlla ki insanın başına gelmeden o duyguları bilemez.Ne desek boş artık.Gencecik bir insan hatasının bedelini bu şekilde ödememeliydi diyebiliyorum sadece...

Ve şu kalın olarak belirttiğim cümlenize de takılmadım değil.Nasıl bir şey bu anlamadım,anlayamıyorum da.Hala bu nasıl bir kin...

canim benim bence senin kardesin icin yapacagin tek sey arkasindan dua etmek kuran okumak baska onun icin birsey yapamassin okadarda kati düsünmeyelim takdiri yüce yaradana birakalim ayrica bir psikologtanda yardim almalisin tek basina bu isin icinden cikman zor allah kolaylik versin

Adam duzgun bır kardes olamamıssınız,adam olmayı ogrenın, burda duygu somurusu yapmayın...

Sınırlerım zıpladı bır kac kelımenızı okuyunca....

Benim duygu sömürülügüne ihtiyacim yok tamamiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
inan ben senden daha SINIRLIYIM ,,,, ve sinirimi cikartabilcek bi insana da ihtiyacim var,,, anladim mi beni!!!!!!!!!!!!!!!
Ne yapsaydim kacdiginda herseyi cok iyi yaptin afferin mi sana deseydim,,,, büyük konusma yoksa en yakininin basina gelir ve görüsürüz ozaman!!!!
Artik bisey sölüyemem yalis yaptigi konu hakinda ama o mesele yüzünden Hacca gitmis olan babam camiye bile ayka basamiyor, ve o yasinda küfür yedi milleten,,,, o halde nasil karrdesime iyi yaptin sorun yok deseydim haaa???
Benim hatam var!!! Kardesimi yazdigim msjla daha da korkutum,,, ama herkez hata yapabilir

evet bende anlamadim,,, kimse kardesime bi fatiha okumuyor,,, günah mis,,, intahar ettigi icin ona fatiha okunmazmis! cok kötü

evet bende anlamadim,,, kimse kardesime bi fatiha okumuyor,,, günah mis,,, intahar ettigi icin ona fatiha okunmazmis! cok kötü

Kimse okumuyorsa sen oku o halde.En azından bu şekilde vicdanını rahatlatmaya çalış.Çünkü yapabileceğin tek şey bu artık onun için...

sız nasıl bır vıcdan tasıyosunuz Ölmüs bır ınsanımı kınıyorsunuz asıl sıze yazık kızcagız ölmus ölmüş ölümden ötesi varmı kımbılır ne acılar cektı kendıne yakıstıramadıgı seyler yaptı dıslandı her ınsan hata yapar bedelını ölerek odememelıydı gencecık kız hıckımse ıntıhar gırısımınde bulunamaz kolay kolay can tatlıdır kımbılır ne acılar cekıyodukı acılara dayanamadı kıydı canına ben ailesınde hata goruyorum daha oncede ıntıhar gırısımınde bulunmus pıskolojısının bozuk oldugu bellıymıs neolursa olsun aılesı sahıp cıkmalıydı tedavı ettırselerdı caresızlıge ıtmısler kızı o ugruna ıntıhar ettıgı adamada yazıklar olsun...

Son düzenleme:

o mesele Hacca gitmis olan babam camiye bile ayka basamiyo yüzünden.

Canım o baban camiye falan gitmesin zaten!
Hacca gitmekle...cami ye gitmekle VİCDAN kazanılmıyor demek ki...İNSANIN...EVLAT ACISI YÜREĞİNE OTURUR...ZALİM BABAN....ÇOK İYİ YETİŞTİRMİŞ SİZİ BU KAFAYLA!

Kimse okumuyorsa sen oku o halde.En azından bu şekilde vicdanını rahatlatmaya çalış.Çünkü yapabileceğin tek şey bu artık onun için...

Evet okumak istiyorum cok istiyorum ama günah diyolar??? burda herkez bassagligi diliyo cok tesekür ederim, Allah rahmet eylesin diyolar ama burda herkez onun icin rahmet dilenmez O cehenemlik diyolar??? gercek den dogru mu, iste bu beni daha da mahff ediyo parcaliyo, gercek den öylemi???????

ciddi olamassın yok artık pess

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…