Kız bebek ismi

Merhaba hanımlar bu isimleri oylamanızı rica ediyorum bir de size çağrışımı nedir ? Bu isimde tanıdı

• Ankete Katılan
    55
Elisa, Arapça ve İbranice kökenli bir kelimedir ve dilimize de bu dillerden geçmiştir. Elisa isminin anlamı cennet kapısında bekleyen melek anlamına gelir. Aynı zamanda Elisa, Allah'ın yemini ya da sözü anlamına da gelir. Bu nedenle Elisa isminin anlamı öğrenildiğinde beğenilerek kız bebekleri için tercih edilmektedir.
İslami kültüre aykırı bir isim olduğunu düşünüyorum teşekkür ediyorum

Öz Türkçe isim kaynaklarinda da geçiyor, Fransızcada da geçiyor vs. Sanırım uluslararası bir kelime😅 ama çok çok güzel olduğu gercegini degistirmiyor🥰

Çoğunluk Leyla demiş ama bir tek benim mi aklıma geliyor dalgın insanlara sıfat olarak kullanılması 😅 'şşt leyla mısın kendine gel'
Evet Leyla gibisin derler diye koymuyor öoğu biraz bakış açısı sanırım isim 😊 mesela annem Leyla yı hep sevgili olarak görür bir de Doğu da ve Araplarda çok konan bir ad Kenan imrizalıoğlu ile de çok popüler oldu yeniden .. Beril Fransızca olmadığını orda yaşayan bir arkadaşım söyledi anlamına net ulaşamıyorum fakat her yaşa yakışıyor entellektüel bir havası var

Leyla 💞 kızımın ismode Yüsra ama Leyla isminide düşünmüştüm.

Evet Leyla gibisin derler diye koymuyor öoğu biraz bakış açısı sanırım isim 😊 mesela annem Leyla yı hep sevgili olarak görür bir de Doğu da ve Araplarda çok konan bir ad Kenan imrizalıoğlu ile de çok popüler oldu yeniden .. Beril Fransızca olmadığını orda yaşayan bir arkadaşım söyledi anlamına net ulaşamıyorum fakat her yaşa yakışıyor entellektüel bir havası var
Aa Leyla ile ilgili yeni bir şey ogrenmis oldum bilmiyordum

Kesinleşen katılıyorum Beril'in çok guzel bı enerjisi var. Dediğiniz gibi her yaşa da yakışıyor. Beril bebek, genç kız Beril, Beril abla, Beril teyze, Beril nine 😍

Aa Leyla ile ilgili yeni bir şey ogrenmis oldum bilmiyordum

Kesinleşen katılıyorum Beril'in çok guzel bı enerjisi var. Dediğiniz gibi her yaşa da yakışıyor. Beril bebek, genç kız Beril, Beril abla, Beril teyze, Beril nine 😍
Leyla nın asıl anlamı gece ya da geceye ait değil Arap bir hoca hanımdan öğrenmiştim adı Leyla idi içilen zevk veren şeyden sonraki coşku mutluluk hali anlamı aslında düşününce Leyla gibi denme sebebi bence 😊 bir de Leyla yı annem sevgili olarak görüyor anlamı değil yani 😊🧡

Leyla İpek Neva olarak gidiyor sıralama klasik isim seviyoruz demek halk olarak .. oysa şu sıralar çok tuhaf isimler var ☺️

X