Kitap Tavsiye

esra17882

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2017
2
3
38
Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim konuları kontrol ettim herkes olumsuz konular üzerine konuşmuş. Okudukça içim daraldı. Bence biraz olumlu şeyleri paylaşırsak daha iyi gelecektir. Kaygı bozukluğu yaşıyorum bundan dolayı bir psikologtan (reklam olmasın diye ismini vermiyorum) psikolojik destek alıyorum. Eskiye oranla daha iyiyim ve daha iyi olacağımı biliyorum. Sizlere bir kitap tavsiye etmek istiyorum. Tedavi sürecinde psikoloğumun tavsiyesi üzerine aldım. Kitap bana çok fayda sağladı. Kitabın adı ''Kaygımı Tanıyorum''. Okumanızı tavsiye ederim. İnsan tanımadığı bir şeyi yenemez bence de sizde yaşadığınız sorunu önce iyice tanıyın ve sonra bu çözebilirsiniz.

Kendinizi tanımanız gerektiğini anlatan bir kitabı okumak yerine, her gün yürüdüğünüz yolda adım atarken, o güne kadar farkına varamadığınız güzellikleri keşfetmeyi deneyin. Mesela yolun kenarında duran koca bir çınar ağacını vb. Kendinizi tanımadan önce, farkına varma yetinizi geliştirmelisiniz. Bunu da kitapla yapmanız ne kadar etkili olacaktır bilemiyorum. Ama hayatın renklerinin farklarına vardığınızda zaten herşeyi çözdüğünüzü göreceksiniz diye düşünüyorum :)

X