Kist sorunu!!

Merhaba bende forum gezıyorum bı suredır bu konu hakkında.. Ben henuz 21 yasındaym ve bekarım.
Bende bobrek agrısı sıkıntısyla gıtmıstım doktora. Yazın olustu bende sanrıım o zaman bobrek tası dedıler. Yazdan berı aralıklarla tam 3 defa sancılanarak acıle gıttım ve tamamında ıgne-serum gecıstırıldı. Evlı olmadıgım ıcın de hıc kımse kıst olabılcegınden suphelenmedı ve bobrekle tamamen belırtılerı aynıydı.

En son gecen hafta acıle gıttıgmde doktor uzmandı zaten tomografı fılan cektı ve sag yumurtalıklarımda 10 cm kıst oldugunu soyledı(over kıst) acıl hastaneye yatıs yaptım ve amelıyat oldum.

Agrım solda olmasına ragmen kıst sagda gorunuyodu. Kangrene cevırmıs ve solda olusan kıst saga kaymıs.
Kıstle beraber sol yumurtalıklarım alındı. Cok zor bı surectı benım ıcın bugun daha ıyıyım. Sureklı nette bıseyler okuyorum sızın yazdıklarınız dıkkatımı cektı.

Bana ılacla erıyemeyecegnı soyledı doktor buyuklugunden dolayı ve ıcınde bırıken asıtten kaynaklı sekılde.
patlaması solunumu durdurabılıcek kadar tehlıkelıymıs o acıdan amelıyat oldum cok sukur ıyııym.
Sımdı kafamda dunya kadar soru var..
Sızın cevrenızde tek yumurtalıkla hamıle kalan varmı yada sızce bu amelıyat geleceıgm ıcın bı sorun teskıl eder mı.?

Cok doluyum bırılerınden bıseyler duymaya cok ıhtıyacım var.
Ilgılenırsenız cok sevınırım..

Geçmiş olsun, hiç canını sıkma, bol bol dua et. Benim teyzem tek yumurtalığı ile hamile kaldı 2çocuğu var. İyi düşün iyi olsun. Bnde çikolata kisti ameliyatı oldum 11cm, çok iyiyim şükür, bnde bekarım

Canim benimde gebeligim ilk haftalarinda sag tarafta 8 cmlik kist giruldu dr patlayabilir takip edelim.dedi iliski olmasin agir is yapma dedi
İlerki haftalarda kendiliginddn kayboldu korkma canim bebek buyudukce geriler kist

cnm 7+4te 2 gün önce kalp atısını dinlemeye gittik ve kalbi gum gum atıyordu bebeğim cok iyi cok şükür fakat 6-2 ve 1 cm olan kistler büyümüş hatta rahmin üstüne çıkmıs dedi o ne demek bilmiyorum 7-6 ve 2cm olmuslardı senin kaççıncı haftanda kistin yok olmustu cnm bnimkilrr her kontrolde buyuyorlar

cnm 7+4te 2 gün önce kalp atısını dinlemeye gittik ve kalbi gum gum atıyordu bebeğim cok iyi cok şükür fakat 6-2 ve 1 cm olan kistler büyümüş hatta rahmin üstüne çıkmıs dedi o ne demek bilmiyorum 7-6 ve 2cm olmuslardı senin kaççıncı haftanda kistin yok olmustu cnm bnimkilrr her kontrolde buyuyorlar
11. Haftada yok olmus dendi canim bana seninkide. geriler insallah

mrh tatlım. kistle ilgili bende sorun yasıyorum. 2 cm kist var diye diana 35 verdi. 2 gün önce bitti ama regl olmadım. arada 1 2 seferde çok baş agrısı yaptıgı için ara vermiştim. 7 cm büyük bi kist 1 aylık ilaç kullanımı ile geçti mi
Ne iyi olmuş.

X