Kist mi endometriozis mi

dunyamsn

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2022
350
99
23
Merhaba ben 11 ine randevu aldım da korkudan bi danışayım dedim. Bir ara 2 ay adet görmedim karın ağrısından duramıyordum doktora gittim kistler var ondan dedi ilaçları ve adet söktürücüleri kullanıp zar zor adet oldum. Doktor adet olunca geçer demişti öyle de oldu ağrısı falan gitti. 4 ay önce ameliyat için check up yaptırırken yine kistlerimin olduğu söylendi. Aldırış etmedim adet oluyordum sonuçta. Şu 1 aydır öyle bir ağrı saplanıyor ki anlatamam. Sürekli akıntı idrar yaparken yanma ağrı büyük abdest yaparken de aynı şekilde can çekişiyorum. Afedersiniz arka tarafımı acıdan zor temizliyorum. O hale geldim . Çocuk sahibi olmayı çok istiyorum endometriozis hastalığını araştırdım biraz bu yanmalar ağrılar onun belirtisiymiş. Çocuk sahibi olmayı zorlaştırıyormuş bir oğlum var ama ben bir çocuk sahibi olmayı daha istiyorum ya bu hastalıktan dolayı kısır olduysam ? Kime sorsam bu kistler hiç gitmiyor diyor tanıdıklarıma ameliyat önerilmiş yumurtalıkları aldırmak için 😖😖 sizin fikriniz nedir böyle kistleri olup hamile olan yada geçen varmı ? Bu ağrıların sebebi endometriozis mi??

Endometriyozis aynı anlattığınız gibi idrar ve dışkılarke ağrıya sebep olabiliyor özellikle regl dönemlerindeyken.
Endometriyozisiniz var diye hemen kısır olmuyorsunuz hastalığı olup da doğal yollarla gebe kalan çok insan var. Yumurtalıkların da hepsini hemen almıyorlar çok büyük kist olursa falan bir tanesini alabiliyorlar duruma göre.
Doktorunuza bu semptımları söyleyin regl sancılarını çoğu doktor ciddite almıyor vallahi. Endometriyozis semptımlarınım hepsi bende var falan diyin.

Bende de varmış mesela ama beni adet sancısı diyip geçiştirdiler 10 cm kistim oluşana kadar anlaşılmadı.
Doktor bir şey yok kist yok dese bile 6 ayda bir kontorle gidin ağrılı adet geçirenlerde çıkabiliyor bu hastalık ancak tanısı hep geç konuyor kist olulursa da küçükken yakalamış olursunuz. Kistler çok büyümemiş yumuetalıklarınıza zarar vermemiş olur.

Ben başıma geldikten sınra çevreme bunu tavsiye etmeye başladım.

Endometriyozis aynı anlattığınız gibi idrar ve dışkılarke ağrıya sebep olabiliyor özellikle regl dönemlerindeyken.
Endometriyozisiniz var diye hemen kısır olmuyorsunuz hastalığı olup da doğal yollarla gebe kalan çok insan var. Yumurtalıkların da hepsini hemen almıyorlar çok büyük kist olursa falan bir tanesini alabiliyorlar duruma göre.
Doktorunuza bu semptımları söyleyin regl sancılarını çoğu doktor ciddite almıyor vallahi. Endometriyozis semptımlarınım hepsi bende var falan diyin.

Bende de varmış mesela ama beni adet sancısı diyip geçiştirdiler 10 cm kistim oluşana kadar anlaşılmadı.
Doktor bir şey yok kist yok dese bile 6 ayda bir kontorle gidin ağrılı adet geçirenlerde çıkabiliyor bu hastalık ancak tanısı hep geç konuyor kist olulursa da küçükken yakalamış olursunuz. Kistler çok büyümemiş yumuetalıklarınıza zarar vermemiş olur.

Ben başıma geldikten sınra çevreme bunu tavsiye etmeye başladım.
Randevum bugün zaten dediğinizi yapacağım. Adet döneminde ağrım yok zaten bir gün bile sürmüyor adetim onun dışındaki günler feci ağrıyor bakalım ne diyecek

X