Kist konusunda lütfen yardımcı olun

umudunuyitirme

Üye
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2012
11
0
Bende sağ alt batında ortalama 15 cm lik bir kist tespit edildi.Ameliyatla alınması gerekiyormuş.Çok korkuyorum.Doktor çikolata kisti olabiilir dedi.Tümör markırları tahlili yapıldı.Sonuçlar çıktı ama korkudan hastaneye gidemiyorum.Doktor kistin iyi huylu olduğunu düşündüğünü söyledi.Mr çekilecek.Acaba kanser mi oldum?

geçmiş olsun canım kist kanser değil ki artık hemen hemen her kadında kist olabiliyo benim bi tanıdığımda 24 cm kist var doktor hiç alalım filan dememiş ilaç tedivisi görüyo şuanda bende de kist var mesela genelde kistler önemsiz oluyo öyle moralini bozma hiç inşallah en kısa zamanda iyi olursun

Bende sağ alt batında ortalama 15 cm lik bir kist tespit edildi.Ameliyatla alınması gerekiyormuş.Çok korkuyorum.Doktor çikolata kisti olabiilir dedi.Tümör markırları tahlili yapıldı.Sonuçlar çıktı ama korkudan hastaneye gidemiyorum.Doktor kistin iyi huylu olduğunu düşündüğünü söyledi.Mr çekilecek.Acaba kanser mi oldum?

bence bir doktora görünmekle kalma derim ben..
en azından 1 doktora daha görün inan çok farkediyor..
diğer doktor belki basit bir kist olduğunu ve ilaçla geçeceğini söyleyebilir.. yani sen yinede bikaç doktora daha görün canım bana sorarsan..

Son düzenleme:
Bence hemen ameliyat olmadan önce bir-iki doktora daha görünsen iyi olur. Bazı doktorlar eğer mümkünse son ana kadar ameliyata almıyorlar.

ca 125 değerim 432 çıktı.cuma günü ameliyata alacaklar.

ALLAH yardımcın olsun..tez zamanda ıyıleş..

kendıne üzülmek yerıne zamanında teşhıs konulduğuna sevın.. sağlığına kavuşmanın bak bır yolu varmış..olmayanlara ne tesellı verılır? bunu düşün..
ne guızel ıyı olmak gıbısı var mı?

geçmiş olsun canım,bence hemen ameliyat düşünme,bende de kist vardı,3 doktor gezdik 1 i hemen ameliyat dedi.o doktorda devlet hastanesinin doktoruydu,daha sonra özel bir hastaneye

gittim,işinin ehli bir adamdı herşeyi ayrıntılarıyla anlattı bana,kisti almanın bedenime daha fazla zarar vereceğini alsakta tekrar olacağını söyledi,iyiki de olmamışım.ameliyattan sonra tekrar

çıksaydı yine uğraşacaktım.şuanda sol yumurtalığımda 5 cm lik çikolata kisti duruyor,bu kistler büyüyebiliyor o sebeple sürekli kontrol edilmesi,gerek geçmiş olsun.

bende de 7-8 cm boyutunda sol overde dermoit kist vardı.yaklaşık 10 ay önce ameliyat oldum çok şükür ağrılı adetlerim kasık ağrılarım bitti. şu an da hamileyim. insan ameliyat denince gözünde acayip büyütüyor yani seni bilmem de ben öyleydim. hangi aklı başında insan giderde "ben geldim beni kesin der "diye kendimi yedim durdum.ama çok şükür şu an ki halime. eminim ameliyatın sorunsuz geçecek bu günleri hoş anılar olarak anacaksın.korkma sadece. :KK19:

bende de 7-8 cm boyutunda sol overde dermoit kist vardı.yaklaşık 10 ay önce ameliyat oldum çok şükür ağrılı adetlerim kasık ağrılarım bitti. şu an da hamileyim. insan ameliyat denince gözünde acayip büyütüyor yani seni bilmem de ben öyleydim. hangi aklı başında insan giderde "ben geldim beni kesin der "diye kendimi yedim durdum.ama çok şükür şu an ki halime. eminim ameliyatın sorunsuz geçecek bu günleri hoş anılar olarak anacaksın.korkma sadece. :KK19:

benim de overlerden birinde 9.5 cm dermoid kist var,ultrasonda soldaydı, mr da sağda görünüyo. ameliyat olmam gerekiyo işinin ehli olan bir doktor arıyorum, sizin doktorunuz kimdi? hangi şehirde ameliyat oldunuz?

ameliyat oldum.karnımdan 20x10 cm boyutlarında borderline seröz over tümörü denilen bir kitle çıkarıldı.kanser değilmişim ancak sınırda çıktı.patoloji detaylı olarak incelemeye devam ediyor.

ameliyat oldum.karnımdan 20x10 cm boyutlarında borderline seröz over tümörü denilen bir kitle çıkarıldı.kanser değilmişim ancak sınırda çıktı.patoloji detaylı olarak incelemeye devam ediyor.

çok geçmiş olsun bak ameliyatını oldun kurtuldun artık gecti bitti.. şanslıymışsın bu tümör kanserleşmeden alındı pataloji takibi devam eder ama ilk tanı her zaman doğrudur.. allaha yatıp kalkıp şükretmelisin ameliyat sonrası ağrı durumun nasıl??

pataloji sonucu kanser olmadığım tespit edildi.artık iyiyim çok şükür.23x16x6 cm boyutlarında ve 2465 gr ağırlığında borderline seröz over tümörü olduğu sonucu çıktı.

pataloji sonucu kanser olmadığım tespit edildi.artık iyiyim çok şükür.23x16x6 cm boyutlarında ve 2465 gr ağırlığında borderline seröz over tümörü olduğu sonucu çıktı.

çok geçmiş olsun, benim de dermoid kistim vardı, mr çekildi sonuçları beklemek çok zor bir süreç, Allaha çok şükür benim de iyi huylu çıktı, Rabbim herkesi iyi haberlerle sevindirsin..
sanırım aynı tarihte ameliyat olduk,benim bazı şikayetlerim var,siz de aynıları var mı acaba? dikişlerden 3 parmak yukarısı dokunduğumda çürük gibi ağrıyor acıyor, karnım şişiyor, özellikle yürüdüğümde kocaman bir karnım oluyor.
tekrar geçmiş olsun, Allah tüm hastalara acil şifalar versin..

benim karnımı dikey şekilde boydan boya kestiler.36 dikişim vardı.3 ağustosta ameliyat oldum.sol yumurtalığım alındı.sizin yumurtalık alındı mı.bir de sizinkinin boyutları ne kadardı?benim voleybol topu kadardı.fazla ağrım yok.dikişin 5 cm yukarısına kadar şişlik var.elleyince altında sert bir şey var ama anlamadım.

benim karnımı dikey şekilde boydan boya kestiler.36 dikişim vardı.3 ağustosta ameliyat oldum.sol yumurtalığım alındı.sizin yumurtalık alındı mı.bir de sizinkinin boyutları ne kadardı?benim voleybol topu kadardı.fazla ağrım yok.dikişin 5 cm yukarısına kadar şişlik var.elleyince altında sert bir şey var ama anlamadım.

ben de 3 ağustosta ameliyat oldum, sizinki 15cm miş, kötü huylu olmasından çok korktunuz, en başından beri okuyorum. ben de aynı zamanlarda mr sonucunu bekliyordum, ameliyat için doktor araştırıyordum, benimki sizinkinden daha küçük ama aynı korkuları yaşadığımdan kendime dua ederken size de dua ettim, Allah herkesi sevindirsin..
kaç dikişim var bilmiyorum benimki yapıştırma gibi duruyor, aynı sezeryan kesiği gibi.. yumurtalığım alınmadı hamdolsun, diğer yumurtalığımdan da 3 tane kist almışlar onlar küçükmüş, mr da görünmüyormuş, hepsi iyi huylu çıktı elhamdülillah.. elinize gelen sertlikler karnın içindeki dikişlermiş, karnın içinde daha sert dikişler oluyormuş, onların da kaynaması 3 ya da 6 ayı buluyormuş. benim karnım hamileymişim gibi şişiyor, dokunduğumda da acıyor. sanırım bağırsaklarla ilgili. yarın doktora kontrole gitçem, bakalım neler dicek. size geçmiş olsun tekrar, Allah acil şifalar versin tüm hastalara ve bize.. :116:

Son düzenleme:
Allah razı olsun.Size de acil şifalar dilerim.Benimkini ilk başta 15 cm diye biliyordum.Ama çok daha büyükmüş.Pataloji raporunda 23x16x6 cm olduğu yazıyordu.

X