Kist ağrısı, acilllll!!!

dilanurrr

Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2023
355
178
27
Kızlar ya benim Bat’ a 1 hafta var ara ara adet sancısı geliyor geçen ay da böyle olmuştu ama o uzun sürmüştü sonra adete 3 gün kala kistim patlamıştı ve doktor 2.6 cm bir kistim daha olduğunu söylemişti. Bir de hsg çektirdim adetten sonra. Normal mi bu ağrılar yine kist patlamasından korkuyorum Kisti olup da böyle ağrılar çeken oldu mu hiç ?

3.5cm kistim vardı çok sancılı kokulu adetim olmustu sonrasinda patlamış kist

Bnde surekli kist cikar ve kist oldugunda hep agrim olur birkere ck agrimisti on gun erken adet oldum gittigimde bes cm di kistim. Genelde yumrtlklrm ve kasiklrm agrir bi ozmn karnim cok agrimisti adet olcm gbi oldumda zten. Yani normal 2.6 cmlik kist basit yumrtlk kisti ise onemli deil adetten sonra kaybolur

Ben de hafif mide bulantısı hissi yapıyor kasıklar adet olacakmış gibi sancılarım oluyor (adetten 1 hafta önce başlıyor) adete 2-3 gün kala da şiddetli ağrı başlıyor ve acillik oluyorum yine ağrı olunca korkmaya başladım

Aynen cnm aynilari bndede oluor bnde cok sık kist olur bir iki ay yoksa ucuncu ay kesjn yani yillrdir boleyim oyuzden endişelenme yumrtalik basit kistler gecicicidr cogunda bir donem olur kaybolir bnde surekli cikior 5 cm bile takmadım sonraki ay hamile kalmistm dusun o kistle ve sonra kayboldu kendi kendine basit kistleri onemseme. Ayrica sogan kuru yapablrsin kistlerr birebir yumrtlamaya kadr icmelisin prof ibrahim saracoglunun bakablrsin intten

Onu 2 ay önce yaptım pco demişti doktor bana. Hemen soğan kürü yaptım sonraki ay kist oluştu. Doktor da bu kötü bir şey değil yumurtaların büyümeye başlamış şimdi de çatlatmayın lazım dedi. İnositol verdi hsg çektirdim. Şansıma doktor doğum iznine gitti. Böyle kaldım bu ay gelecek aya profesör buldum o süreçte de c life da kullandım. Gebelik istiyorum ama kistten korkuyorum işte .

Bendede pco vr. Cnm zaten kistler catlayamiyor bazilri buyuyor ve kist oluyor bnm 7 yilim boyle geçti bnde sn gibi baslarda kafayi siyirmistm kist olunca adet olamiordm bn adet olamayinca dogm kontroller bilmem neler hamilelige vakit yoktu yillrm bole gecti sonra sukur kist vrkende adet olmaya basladm bnde c life kullandm bir donem. Sonra bnm proaktin yuksekmis o tespit edildi onla ugrastm biriki sene derkeb omrum geçti ve o donemde surekli kistlerm vrdi ve çok kafama takiliordu . Uc kere hamile kaldim ucundede kistim varken kaldim ve hamilelik ilerledikce kendiliginden kayboldular. drlar onemli deil diordu her defasinda bnde kafama takmadm sonra hala dha surekli cikr gecer kendi kendine takikiolr :) sende takma hamilelige engel kesinlikle degil

Ayy çok teşekkür ederim umut oldunuz baksanıza saat kaç ve ben hala neleri araştırıyorum inşallah bu ay tutar bizlere de dua edin lütfen

Ayy çok teşekkür ederim umut oldunuz baksanıza saat kaç ve ben hala neleri araştırıyorum inşallah bu ay tutar bizlere de dua edin lütfen
Hic arastirma inan bu kist yuzunden cok depresyona girdim cocugum olmayacak bir carem yk gunlrrce arastrdm ilaclr bilmem neler ama bnm sornm adet olamamakti olsaydim zaten okdr takmazdm siz adette oluyorsunuz oyuzden hic takmayin. Zaten surekli kist oldukca aliscksiniz kist vrken kalinir bn kanitiiyim drlrda soluor zten onemsiz basit kistler bnlr pco oldugu icin olusuyor ve geciyor. Size ovulasyon testi oneririm yumrtlamaniz oluorsa hamile kalmaniza engel yok bn o sekilde kaldjm hep cunku pcoda gec yumrtlama oluyor ve değişebiliyor zamanlari

Adetten sonra 12 ile 20-21. Gune kadr gunasiri yani bir gun dolu bir gun boş degerlendirin veya ovulasyon testleri alin mtlaka pcoda cok ise yariyor ben hburadadan ellili aliyorum birinde ilkinde birinde ikincisinde kalmistm laboquick markasi

Kullanıyorum Ovülasyon testini, hatta bu ay da kullandım ona göre değerlendirdik şimdi bekliyorum bata 5-6 günüm kaldı

Kullanıyorum Ovülasyon testini, hatta bu ay da kullandım ona göre değerlendirdik şimdi bekliyorum bata 5-6 günüm kaldı
Hadi bismillah Rabbim tez vakitte saglikla nasip etsin. Yumrtlama var ise sorun yok bn 8 yillik evliyim 7 yildir buislerle ugrasiyorum oyuzden iciniz rahat etsin Rabbimde nasip ederse yakin zamanda kalacaksiniz insaallah diger seylerin hicbironemi yook sdce ufak problem onemli olan yumrtlama olmasi

Kızlar merhaba bende kimyasal geçiriyorum hala adet olamadım doktora gittim tarlusal verdi ve şu kisti olduğunu söyledi ilaç biteli bugün 7. Günüm olacak dün çok ağrım oldu ama gelen giden bir şey yok kistten dolayı mı acaba adet olamıyorum. Doktor vajinal ultrasonla baktığında küçük bi kese görmüştü ama kan testi istemedi idrar da çıkmadığı için gebelik yok dedi

pco falan mı yoksa başka bir kist mi ? Cm falan söyledi mi ?
Su kisti dedi adetle beraber atarsın dedi 4,5 cm ufak birde yavrusu var dedi iki gündür karnım ve belim ağrıyor anlamadım 10. Gün olan da varmış tarlusal kullandıktan sonra 8. Gün olacak beklicem

Su kisti dedi adetle beraber atarsın dedi 4,5 cm ufak birde yavrusu var dedi iki gündür karnım ve belim ağrıyor anlamadım 10. Gün olan da varmış tarlusal kullandıktan sonra 8. Gün olacak beklicem
Kist ağrısı da böyle oluyor hafif de mide bulantısı hissi yapar ben gebelikten şüphelenip kist olduğunu öğrenmiştim. Bana hap falan vermediler ama arkadaşıma verdiler o da böyle çok ağrı yaptığını söylüyordu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…