Kıskançlık Sevgi Göstergesi Değil HAS-TA-LIK-TIR!

bensanademistim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2017
3.110
6.519
35
Merhabalar,
Uzun olacak ama belki bir kaç kişiye yardımcı olur. Çağın vebası resmen!
Son zamanlarda burada gördüğüm ve beni çok etkileyen hikayeler oldu.
Okurken çoğu zaman sahte hikayeler olmasını diledim.
Ama hepimiz biliyoruz ki 10 hikayeden 8'i doğru.
Herşeyimiz kıskanmak üzerine oldu..
Düğünü derneği kıskananları çatlatmak için, marka giyinmeyi kıskandırmak için, sosyal medyayı millete hava atmak, kıskandıklarımızı takip etmek kullanmaya başladık.
Kıskanıyoruz, kıskanç bir milletiz.
Ama o konudan bahsetmeden önce çok daha önemli bir konu var.
HAYATI BİTİREN KISKANÇLIK!!!
Tatlı kıskançlıklardan bahsetmiyorum tamamen insanı yaşamdan soğutanlardan bahsediyorum.

- Eve kapatılan,
- bakkalın yolunu dahi bilmeyen,
- kocası olmadan sokağa çıkartılmayan,
- balkona çıkması dahi yasaklanan
- perdeleri açık olduğu için dövülen,
- aldatmadığı halde bu yönde iftira atılan,
- çocuğunu bir parka dahi götürememiş,
- maddi olarak baskı yapılan,
- eğitim hakkı elinden alınan
vs... vs...
çevrenizde böyle insanlar var ise veya siz bu istismara maruz kalıyorsanız lütfen okumaya devam edin.

Öncelikle tüm kadınların bilmesi gereken bir şey var ki; arkadaşlarım, kız kardeşlerim bu bir SEVGİ GÖSTERGESİ DEĞİLDİR! Bu bir istismardır, suçtur, ceza hukukuna göre yaptırımları vardır. Size böyle davranan eşleriniz, sevgilileriniz ise ise OTHELLO SENDROM'LU tedavi görmesi gereken bir hastadır. Erkeklerde daha çok gözlemlenen bu hastalık kadınlarda da azımsanmayacak kadar fazla.

Peki bu insanları nasıl anlayacağız?

Othello Sendromulu kişi nasıldır?

Sendroma sahip kişi genelde gerçek dışı düşüncelere kapılır. Sevdiği kişinin sadakatsiz olduğunu düşünüp bunun için tehlikeli olabilecek derecede önlemler alma yoluna girer. Örneğin; sevgilisini veya eşini, eve kapatma, kimseyle görüştürmeme gibi garip kararlar alabilir. En ufak şeylerden şüpheye kapılır ve bu şüphe sanrıları öylesine kuvvetli olur ki, kişi bütün vaktini bunu düşünerek geçirebilir. Bunun neticesinde de doğal olarak günlük yaşamı son derece olumsuz etkilenir.

Kişiyi bu paranoyak düşüncelere itense aslında "Seven insan kıskanır" inanışı değil, bilinçaltında yatan kaybetme korkusudur. Ayrıca bu tür kişilerin narsisistik yapıları olduğu ve benlik saygılarını kaybetme korkusu yaşadıkları da biliniyor.
Bu kişilerin genel özelliği ise,
  • Sevilen kişiyi herkesten ve her şeyden kıskanarak kısıtlama isteği

• Aşırı derecede aldatılma korkusu

• Kişideki aşırı özgüven eksikliği ve düşük benlik değeri

• Sevilen kişiden ayrılmanın bir fobi haline gelmesi

• Hakaret ederek partnerine kendini değersiz hissettirmek

• Aşırı kontrolsüz tepki ortaya koymak

• Saldırganlık ve şiddet eğilimi

• Sevilen kişiyi sürekli tehdit etmek
Türkiye'de cinayetlerin , şiddet ve boşanmanın en büyük sebeplerinden birini bu sendrom oluşturuyor. 'Kıskançlıktır' diyip geçmeyin, geçer diye beklemeyin. Çünkü tedavi olmadığı sürece GEÇMEZ! Bu rahatsızlığın madurda bıraktığı psikolojik tahribat çok ciddi boyutta kızlar.

Nasıl böbrek ağrıdığında, grip olunduğunda, kanser olunduğunda koşa koşa doktora gidiliyor, bu tür rahatsızlıklar için geçmesini beklemek hayalperestliktir. Üstelik unutmayın psikoloji hastalıkların İLK SEBEBİDİR!!!

Medyada sürekli pompalanan ve binlerce genç kızın paylaşıp sevgililerini, arkadaşlarını etiketlediklerini ve 'ayneni haklı, ay inşallah rabbim nasip eder' vs yorumlarının yapıldığı bir gönderiyi paylaşayım size..

- Seven erkek kıskanacak ağğğbiiieeee
- Ordan yürüme burdan yürü diyecek,
- O eteği giyemezsin lan diyecek
- O çocuk kim lan sileceksin onu diyecek
- Çabuk eve git diyecek
- Seven erkek kısıtlayacak, bağıracak
- Surat asıp gitmek istediğimde kolumdan kolumdan çekip 'gidemezsin lan, benimsin' diyecek

Kızlar gerçekten aşkın bu olduğundan emin misiniz?
İstediğiniz aşkın içinde bile sevgisizlik var. Nasıl sevgisiz ve tahammülsüz bir ülke olduğumuz sevdamıza bile işlemiş bizim.

Sevin arkadaşlar sevin, önce kendinizi sevin, sonra herkesi sevin, sevgilinizi de sevin...
Ama ona köle olmayın kızlar bakın yalvarıyorum artık, güçlü olun, ses çıkarın!!!

Çağın vebası tanımına katılıyorum, kadınların bir kısmı farkında değil ama kadın cinayetlerinin büyük bir kısmı hastalık derecesindeki kıskançlık yüzünden işleniyor.
Erkeğin başkalarından kıskanması, etek boyuna, görüştüğün insanlara karışması aşk olarak nitelendiriliyor.

Hastalık derecesinde kıskanan insanı bir nebze anlıyorum, o hasta ama bu hastalığı aşk sanıp sahiplenen kadınları anlamıyorum.

Hakikaten takıntılı milletiz.Mesela sosyal medyayla ilgili hemen her gün paylaşım yapılıyor.Paylaşım yapanlardan yakınılıyor,altında bir sürü yorum görüyoruz.Onların ne kadar görgüzsüz olduklarından, aslında hiç de mutlu ilgili bir ton yorum...İftiraya kadar gidiyor...Bunların hepsi bizim milletimizin eziklikliklerinden,kıskançlıklarından canlar. Bence ilk bu sorun halledilmeli, böyle sendromlu yetişen erkekleri,kızları biz analar yetiştiriyoruz.Kim ne yapmiş,ne yemiş, ne giymiş ne yazmış da paylaşmış bize ne ,herkesin kendi hayatı diyebilmeliyiz öncelikle nacizane

X