Kısa boya çözüm var mı?

bende seninle aynı boydayım bende çok kafama takıyorum ama arkadaşlarım takmamamı söylüyo minyon tip bana yakışıyomuş sende takma hem sen daha 17 yaşındasın basket oyna pilatese git falan ama sakın o boy uzatan saçma sapan ilaçları kullanma hem işe yaramıyolar hemde para tuzağı üstelik bide sağlığından oluyosun hiç gerek yok

Benim kuzenimde de aynı sorun vardı ve yası ilerledikce iyice kısa kaldı. Drlar Adam Frame diye bir üründen bahsettiler. Bizde arastırdık sonra ameliyatını yaptırdık. 1.5 sene önceydi. Kızda görsen sütun gibi bacakları var üstelik basket yapıyo. İz bile kalmadı.
Hangi devirdeyiz, bence cözümüne bak. İnternette google a ''Türk Ekolü'' diye yaz ürünle ilgili her türlü bilgi cıkıyo. Yinede yardımım olursa sevinirim canım.

Merhaba arkadaşlar. 17 yaşına gireceğim ancak boyum cok kısa. Arkadaslarımın yanında kısacık kalıyorum. 153 falan. Ne yaptıysam bi türlü uzayamadım. Erken adet olmuştum. Bu yüzden oldugunu ve artık uzamayacagımı soylediler. 11 yaşında adet oldum. Bana yardımcı olun lütfen. Var mıdır bir çaresi? Gerçekten adet gordukten sonra boy değişmez mi? Spor yapıyorum, (basket/voleybol) süt yoğurt balık yiyorum...

kızlar adet olduktan sonra 1-2 cm daha uzar derler, fakat tıpçı bir profesör kızların 25 yaşına kadar boy uzaması devam eder çünkü adet olsanda kemikler arası kıkırdak oluşumu 25 yaşında tamamlanır demişti bana...tabi spor yapmayı ve özellikle yüzmeyi ihmal etme...bir fdoktordan yardım almanda iyi olacaktır ben de çok şükür 160 ım:)) yeterde artar bile allahım dermansız dert vermesin, gerisi kolay...

kızlar inanmıcaksınız belki ama 31 yaşımdan sonra 2-3cm kadar uzadım.önceden 175cm dim.eşimle aramızda fark kalmadı.eskiden topuklu giyince geçmiyordum eşimi.artık eşimden uzun oluyorum 6cm topuklularla.ama neden uzdığımı tahmin edebiliyorum....esneme hareketleri yapın hergün ama....

Son düzenleme:
kızlar adet olduktan sonra 1-2 cm daha uzar derler, fakat tıpçı bir profesör kızların 25 yaşına kadar boy uzaması devam eder çünkü adet olsanda kemikler arası kıkırdak oluşumu 25 yaşında tamamlanır demişti bana...tabi spor yapmayı ve özellikle yüzmeyi ihmal etme...bir fdoktordan yardım almanda iyi olacaktır ben de çok şükür 160 ım:)) yeterde artar bile allahım dermansız dert vermesin, gerisi kolay...

senin sölediğin çok doğru benim bi tane lise yıllarında biyoloji hocam aynısını sölemişti kendiside öle uzamış. ama ben siz başka bişey sölecim televizyonda islemiştim. boy uzatan bi aykkabı warmış.
Boy uzatıcı jel , silikon tabanlık: Özel transparan silikon alaşımdan imal edilmiştir. Dışarıdan kesinlikle fark edilmez.

Tercihinize göre silikon tabanlıklarla ;1cm, 2cm, 4cm veya 6cm'ye kadar boyunuzu uzatabilmeniz mümkün olabilmektedir.

Yumuşak jel silikon alaşımdan imal edildiği için kesinlikle herhangi bir rahatsızlık vermez.

Bu harika ürün ile 2 cm ile 6 cm arasında tercihinize bağlı olarak boyunuzu uzatabilirsiniz. Tabanlık şeffaf silikondan oluşmuştur bu yüzden çok rahat ve yumuşaktır. Amortisör görevi görerek ayakta ve diz kapaklarında oluşan basıncı azaltır ve ağrıların giderilmesine yardımcı olur.

Ayak ve ayakkabı kokularına karşıda faydası görülmüştür. Ayakkabının içinde olduğundan kimse tarafından fark edilmez ve doğal görünür.

Unisex bir üründür bayan ve erkekler rahatlıkla kullanabilir. 5+5 toplam 10 parçadan oluşmaktadır. Taban 2 cm diğer yükseltme tamponlarının her biri 1 cm yüksekliğinde ve 6 cm enindedir. Her türlü ve her numaralı ayakkabıya rahatlıkla uyum sağlar.

Hava yastıklı boy uzatıcı tabanlık:Yemek yiyebiliyorsanız, uyuyabiliyorsanız ve yürüyebiliyorsanız, kolay ve doğal yolla, düşündüğünüzden daha çabuk ve kolay boyunuz daha uzun görünebilir. Hava Yastıklı Boy Uzatıcı Tabanlığı kullanmaya başladığınız an boyunuz 3,5 - 5 cm arası daha uzun görünecektir.

Hava yastıklı boy uzatıcı tabanlık boyunuzu istediğiniz uzunlukla ayarlamanızı sağlar. Ayarlanabilir hava yastığı sayesinde yüksekliğini 3.5cm / 5cm arası istediğiniz mesafede ayarlayabilirsiniz

Hava yastıklı boy uzatıcı tabanlık kesinlikle dışarıdan fark edilemez, kullanışlı son derece rahat olup aynı zamanda ergonomik bir tasarıma sahiptir.

Hava yastıklı boy uzatıcı tabanlık, tüm bay ve bayan ayakkabıları ile uyumludur ve ürünün kullanımı gayet kolaydır.

Hava yastıklı boy uzatıcı tabanlığı bir ayakkabınızdan diğer ayakkabınıza kolayca transfer edebilirsiniz (ürünü ayakkabının tabanına yapıştırmaya gerek yoktur)

Yan Etkileri: Mantar vs. gibi cilt hastalıklarının bulaşmaması için ortak kullanıma uygun değildir.

Merhaba arkadaşlar. 17 yaşına gireceğim ancak boyum cok kısa. Arkadaslarımın yanında kısacık kalıyorum. 153 falan. Ne yaptıysam bi türlü uzayamadım. Erken adet olmuştum. Bu yüzden oldugunu ve artık uzamayacagımı soylediler. 11 yaşında adet oldum. Bana yardımcı olun lütfen. Var mıdır bir çaresi? Gerçekten adet gordukten sonra boy değişmez mi? Spor yapıyorum, (basket/voleybol) süt yoğurt balık yiyorum...

canım 20 yasına kadar uzayabilirsin.bunun adetle bi alkası olduğunu düşünmüyorum.sana yanlış söylemişler. hatta sana boy uzatan bi ayakkabı önerebilirim 5-6 cm kadar uzamana yardımcı olur. denemek istersen bunla bi ilgilen derim.

ben de erken adet olmustum ama boyum o zamana kadar da uzamisti bir hayli. 20 yasina kadar da az az devam etti. spor yapmani tavsiye ederim ama 20 yasindan sonra hala bir farklilik yoksa yuksek topuklu ayakkabilar giyme konusunda ustalasabilir. boylece cok da cekici gorunebilirsin. Uzun boylu biri olarak yuksek topuklu ayakkabi giyememe sikintisi icerisindeyim :KK43: platformlu bir ayakkabi giyeyim %95 en uzun ben oluyorum erkekler arasinda da :S

Annenle babanın boyları kaç canım? Onlar uzun değilse fazla uzamayı bekleme çünkü genetik... Süt içiyorum demişsin çocukluktan beri içiyor musun? Bu yaşta başlamışsan zor,bende bir ara günde bir litre süt içiyordum,hiç sevmememe rağmen.sonra zamanı geçti dedim kendi kendime bıraktım... bende senin gibi erken yaşta adet oldum,12mdyeydim. yaşım 17 boyum 162 çevremdekiler bana daha uzarsın diyolar 20 yaşına kadar ama bilmiyorum internetten araştırdım kızlarda boy 16 yaşına kadar uzar yazıyor ne kadar doğru meçhul. sen yine sporunu yap,bak basket yapıyomuşsun ne güzel.devam et,pilatese de başlamanı öneririm boy uzattığını söylüyolar. uzamasanda takma kafana. :))))))

ben de 11-12 arası oldum cnm dr.a gittin mi bak tam yaşımı anlaman için olduğum tarihi yazıyım
mayıs 89 doğumluyum 4 ocakta oldum 2001 de :44::44: yani erkenlikle alaksı olmadığını düşünüyorum benm boyum ortaa normal türk kadını gibi 1,70 gibi:44:tamda bilmiyorum aslında:44:

bence dr.a git

canım benim kesin uzarsın ya 17 yaş nedir daha çocuksun sen 25 e kadar yolu var. spor yap spor, balık yağı hapı var onu içebilirsin,arkadaşların dediği esneme hareketlerini yapabilrsin.nasıl ya adetten sonra uzamıyomuşş boy her kız adetten sonra şimdiki boyundamıydı yani ?o zaman şu an bir seksen olan biri adet olduğunda bir seksenmiydi çok saçma,gayette uzuyosun genetik kodun nereye götürrse oraya kadar gidiyosun hatta biraz gayretle bir iki santim aşabilrsinde diye düşünüyorum

bence 1 kac santim daha uzayabilirsin ama mucize bekleme canim ben 18 den sonra 160 olarak kaldim o kadar da balik haplari, sut, oglen uykulari hepsini yaptim uzayamadim birazda ailenle hormonlarla alakali.ewet regl ile de alakali ama yinede kesin uzarsin 153 de kalmaz sikma canini..

bu herkeste aynı olmuyor, kimi uzuyor kimi uzamıyor, sana bağlı..

senin boylarındaydım ilk regl dönemimde, doktorum bu uzamama olayı için kesin değil demişti, yoga ve yüzmeyle ilgilendiğimi ve beslenme düzenimi anlatmıştım, o zaman en az on santim uzarsın demişti ama işte çevreden devamlı uzamazsın nidaları yükselmeye devam ediyordu, sonuçta 15 santim uzadım.
ama ben süt ürünlerinin hastasıyım, sabah kahvaltımda dilim dilim peynirler ve 2 bardak sütle gün içinde yine buzdolabını açıp iğrenç bir şekilde ağzıma dayadığım süt kutusundan lıkır lıkır :)) her öğünümde en az bir kase yoğurt, gün aşırı balık (sahil taraflarındaydık, artık ankaradayım, balık olayı azaldı :)
bir de hiç yerimde durmazdım, devamlı yüzerdim yogayı çok küçük yaşlardan şu yaşıma kadar bırakmadım (stretching esastır yogada) falan..

beslenmene, esneme hareketlerine (başta omurga), sporuna dikkat edersen garanti uzarsın :KK66: uzama sınırı 20 değil 24..
daha 17sin. 7 senen daha var.. 7 senede bir 15 santim de sen atarsın :KK66: ama öyle strese girme, dediklerimi yap ve işe yarayacağına inan :KK66:

bir de sana tavsiye basket voleybolla boşuna vakit kaybetme derim, uzama yani stretching hareketleri, netten bak bol bol örnekleri var, ya da direk yoga yap (yoga stretching hareketlerinden oluşur) + ip atla (bunu genelde çok az kişi biliyor ve basket voleybola ilgi azalmasın diye de pek dillendirilmiyor) basket voleybolda 20 kere zıplıyorsan maksimum ipte gün içinde 200 300 zıplarsın, performansına kalmış artık.. + yüzme çok çok önemli, tüm vücudun hareket halinde oluyor ve her yerin esniyor..

bir yerde stretching haftada 2 kere yapın diyordu ama.. bence haftada 2 çok az. siz ne önerirsiniz?

X