kış mevsiminde bebek banyosu

benim kızda banyoyu seviyor ama biz banyoda yıkayamadığımızdan haftada 1 yıkıyorum ben.
Oturma odasına küveti,suyu,getir götür zor oluyor.

Keşke banyo ve holde sıcak olsada banyoda yıkasak.O zaman daha çok yıkayabilirdim :KK43:(

yazın zaten adanaya gelince günde 3 posta suda olacak:) acısını çıkarırız artık.

lelalcim gece gece çok güldüm prensesine oh oh diyo he alem valla bun lar :)) bende hergece aynı saatlerde yıkamaya özen gösteriyorum.filede yıkıyorum.aslında suyun içinde oynaması fikri bana da çok güzel geliyor ama netice kullandığmız küvetler plastik ve bebeciklere göre fazla sert,canı acır gibi geliyor bana.tabi içine konan süngerlerde var o zaman yumuşak yatıyor ama vücudundan akankirli suyun içinde yatmış oluyor.diceksiniz ki bebeğin kirinden ne olur.bize göre olmayabilir ama onun kiri de kendine göre kir sonuçta.bide arada çiş yapma durumlarıda oluyor

evet arkadaşım bende aynısını düşünüyorum bi ara küvetini doldurup içine yatırayım dedim ama ya çiş yaparsa suya ya da kak. o zaman tehlikeli olabilir bence en iyisi file. küvet doldurup yıkamayı biraz daha ertelerim herhalde..

iyi ama sonrasında zaten yukarıya kaldırıp bol bol su dökünüyor o yüzden ben sorun olacağını sanmıyorum .. öteki türlü filede hem üşüyor hemde hareket kabiliyeti bana göre kısıtlanıyor suda kendini çok daha rahat hissediyor aksi halde ilerleyen zamanlarda sudan uzaklaşıp banyo sorunu yaratabiliyorlar.

filede bencede cok üsürler ya,ben altina sünger koyuyorum bebekler icin olandan.

suyuda iyice koyuyorumki rahat etsin,zaten cok sIk yikadigim icin ne kiri olucakki vücudunda?

ama enson güzelce duruluyorum vücudunu icindeki sudan arindirip .

birkez isedi benim oglum banyo suyuna hemen degistik suyu.

suan bizim tek sorunumuz yikarken oynuycam diye ayaklarini suya vuruyor

ve hertarafimiz su oluyor:)

bizde gün aşırı yıkıyoruz kuzumu bazen 3 günü bulduğuda nadir de olsa oluyor bizim evimiz kat kaloriferli çok sıcak olmuyor bu yüzden bizde soba kurduk yattığımız odaya annem sobayı bi güzel yakıyo küvetini getiriyoruz içeriye önce güzelce su dolduruyoruz sonra o suyu köpürtüyoruz vücudu suyla temas edince hiç üşümüyo kuzum öyle güzel oynuyorki çileğin deniz beyi gibi hertarafımızı su oluyo ama oda çok eğleniyoo çiş durumuna gelince banyo bittikten sonra kızımı son kez daha duruluyorum o zamn bi problem kalmıyo en güzeli su içinde yıkamak bencede file de üşürler çünkü...

lavinyacim ben suyu köpürtmuyorumda sadece bebe yagiyla yikiyorum canavari.

heryerimizi isliyor kücük adam bunlar cok fena ya.

bende bebişimi 4-5 günde bir yıkıyorum ev sıcak ama malum havalar soğuk dotorumda 4 günde bir dedi bazen 5 te olduğu oluyor beni korkutan her banyodan sonra hapşırıyor bu yüzden sık yıkamaktan korkuyorum birde file kullanıyordum en son yıkadığımda filenin plastik kısmı koptu aniden küvete düştü oğlum çok korktum ağladı ama daha sonradan düzeldi inşallah bişey olmamıştır küvet içinde yıkamak gayet güzel ama benim küvet baya bi büyük hediye gelmişti doldurması güç olur ama en sonki olaydan sonra bende kullanmamaya karar verdim birde siz o suyun içinde mi sabunluyorsunuz yani kirlenmiyormu gerçi en son çıkarken boydan yapınca sorun kalmaz herhalde

bizim apartman merkezi kömür kaloriferiyle ısınıyor.çok fazla yakıyorlar.bu yüzden benim ev özellikle akşamları 35 derece filan oluyor.cam açık,yazlık kıyafetlerle oturuyoruz.bu yüzden benimki filede hiç üşümüyor hatta serinlesin diye de yıkıyorum

bizim apartman merkezi kömür kaloriferiyle ısınıyor.çok fazla yakıyorlar.bu yüzden benim ev özellikle akşamları 35 derece filan oluyor.cam açık,yazlık kıyafetlerle oturuyoruz.bu yüzden benimki filede hiç üşümüyor hatta serinlesin diye de yıkıyorum

cnm çok sıcakmış evin bebiş rahatsız olmuyormu mesela burun tıkanıklığı falan sen heralde bebişide yazlık kıyafetlerle dolaştırıyorsundur evde değil mi,?

evet cnm bebeğimide ince giydiriyorum ve buhar makinası kullanıyorum.sık sık ta sadece çıt çıtlı bodysiyle bırakıyorum.yani bacaklar ayaklar çıplak olarak.çok hoşuna gidiyor soyunmak :)

benim evde kombili yani biz ayarlıyoruz sıcaklığı 21-22-23 derece oluyor bende çıtçıtlı bady üstüne uzun kollu bluz altına ince pijama üstüne bi tane daha pijama giydirip en üstede yelek birde tabii kısa çorap giydiriyorum üşümesin die :)

X