kış mevsiminde bebek banyosu

startuba

bir varmışş bir yokmuşş
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2009
126
0
senağlama
selam kızlar malum kış mevsimindeyiz bebişler banyo yaptırmak lazım bebeğim 2.5 aylık daha çok küçük banyo yaptırırken hasta olabilir acaba kaç günde yaptırmalıyım ben 4 günde bi yaptırıyorum henüz bişey olmadı ama banyo yaptırdığım gün bebişim uyumuyor huysuzlanıyor herhangi bi uşutme belirtisi olmuyor ama nedenini bilmediğim bi şekilde ağlıyor böyle olan varmı şimdiden teşekkür ederim...

bende haftada iki defa yaptırıyorum.çok korkuyorum bende üşütücem diye valla ışık hızıyla yıkıyorum:emir_bebek:

canım ben bebişi bizim yatağın üstüne küvetini koyup yıkıyorum yerden hava almasın diye bizim altta kimse oturmuyor yerler soyuk o yüzden bide banyoda yıkasam odaya götürene kadar hava alıcak

Ben gün asiri yikiyorum oglumu.vede banyo bizi cok rahatlatiyor.kista olmasak hergün yikiycam ama biraz daha böyle devam edeyim.

ve bizde 2,5 ayligiz.bence nasil alistirilirsa öyle gider haftada iki kez bana cok az geliyor.

ben de günaşırı yıkıyorum, havalar ısınınca hergün yıkamayı düşünüyorum. kulaklarına su kaçıracam diye temkinli davranıyorum ama kulak tıkacı duymadım hiç, kullanmıyorum o yüzden. kulaklarını kapatıyorum elimle başını yıkarken..

yıkarken dikkatli davranıyoruz elimizle filan kapıyoruz ama benim içim yine de rahat etmiyor,üşüycek diye aceleyle yıkarken çok koruyamıyorum gibi geliyor,birisinden duydum ben,çocukları küçükken ameliyat olmuş,kulak tıkacı vermiş dr.eczanelerde filan bulunur belki,bebekler için gerekli gereksiz bin çeşit sağlık ve güvenlik materyalini düşünen firmaların böyle gerekli bişeyi atlamalarını aklım almıyor zatenCADIARZU

evet doğru olabilir, dur ben sordurayım bakim kocaya varsa alsın gelsin akşama..daha rahat ederiz o zaman yıkanırken.

evet eczanelerde kulak tıkaçları satılıyor. bendede var ama kullanmak aklıma gelmemişti hiç artık kullanırım bende hemde tedirginlikten kurtulurum.

Küvetinin icine bolca su dolduruyorum basinida destekliyorum ve yatiriyorum oglumu.

suyuda sevdigi icin babasi onu oyalarken ben yikiyorum vücudunu.file kullanmiyorum

cünkü esas o zaman üsür hep sudan uzakkaldigi icin.ilk bir iki sefer pamuk filan koymustum

kulagina ama sonrasinda hep unuttum.dikkatli döküyoruz suyunu .

ben de günaşırı yıkıyorum, havalar ısınınca hergün yıkamayı düşünüyorum. kulaklarına su kaçıracam diye temkinli davranıyorum ama kulak tıkacı duymadım hiç, kullanmıyorum o yüzden. kulaklarını kapatıyorum elimle başını yıkarken..

aman kızlar çok dikkat edin kulaklara benim bebeğim bu yüzden orta kulak iltihapı oldu
daha doğru su kaçınca üşütmeyle hastalığı tetikledi 1 aylık yoktu o zaman 10 tane antibiyotik iğne yedi bacaklarından kulaklar çok önemliymiş

siarfimcim tıkaç bulursanız markasını ve fiyatını burdan yazar mısın,bi de kullanım türünü,bir dıştan bi de içten kullanılanları varmış galiba,bebişler küçük,biz hangisini kullanıcaz?internet aramalarım sonuç vermedi,çıkabilirsem ben de bakıcam bugün,

çilek arkadaşım dediğin mantıklı valla,biz hep filede yıkıyoruz,ondan üşüyor herhalde,korkumdan haftada bir ancak yıkıyorum,günaşırı soyup siliyorum,daha doğrusu bir silip,öteki sefer yağlıyorum,doktorumuz alt sınır olarak haftada biri onayladı,yaz gelene kadar böyle idare edicez

Bizde 40ı çıkana kadar gün aşırı yıkadık.Sonrasında iki günde bir yıkamaya başladık.Kış olmasa daha sık yıkarım çünkü bebekler çok rahatlıyor banyodan sonra

arkadaslar evet banyodan sonra benim bebeimde cok rahatliyor ke kesintisiz 3 saat falan uyuyor.ben dr umuza sordum bebeklerin usutmesini istemeyiz o yuzden haftada 1 yaptirin dedi.bende oyle yapiyorum bizimevler klimayla isindigi icin odayi iyice isitiyorum sonra filede 5 dk da carcabucak yikiyiveriyorum.ben yikiyorum babasi suyunu dokuyor.insallah yaza daha zevkli banyolar yapariz.hemo zamana oturacaklari icin cok daha rahat olur.tikac olayini dr a sordum gerek olmadigini soledi cunku zaten en son cikarken kafasini arkadan yikiyorum.suyu dokerken kulaklarinin arkasindan su suzulup akiyor.kulagin ici cok islanmiyor bile.Allaha sukur simdiye kadar bisi olmadi.ici rahat etmeyen arkadaslar bir miktar pamugu ellerinde yuvarlayip bebisin kulagina koyabilirler.

biz 4 günde bir banyo yaptııryoruz, oda sıcaklığını 25 derece yapıyoruz.. file kullanıyoruz, dikkat ediyoruz kulaklarına ...
ama başını yıkarken çok ağlıyo oğlum :KK43:

picture.php

Son düzenleme:
tülay maşallah bebeğine,
biz bir süredir file kullanmayı bıraktık, küvetinin altına havlu seriyorum yarıya kadarda su dolduruyorum, elleri ve ayaklarıyla çırpınmaya bayılıyor, (hatta bazen ağzınada emziğini veriyorum keyif yapıyor paşa:)) en son 15 dakika kadar kaldı suda hiçte üşümedi suyun içinde olduğu için, o oynarken bende yıkıyorum, fileden rahat oluyor

biz her akşam aynı saatte yıkanıyoruz akşam saat 22.00 -23.00 arası bizim banyo saatimiz ve artık bizim cimcime saatini de biliyor .
ben file kullanmıyorum kolumla destekliyorum vücudunu suya temas ettirmek istiyor.önce küvetine bir miktar su koyuyorum banyo köpüğü ile köpürtüyorum önce sırt üstü yatırıyorum baş kısmına bazen havlu ile destek yapıyorum ayakları çırpıp oynamaya bayılıyor vücudu da sıcak suda olduğu için üşümüyor o suda oynarken bende vücudunu yıkıyorum sonra kolumun üzerinde ters çevirip sırtını yıkıyorum zaten hergün yıkandığı için bizimki birazda oyun gibi bişey oluyor. en komiği ise artık banyodan çıkmaya yakın bol bol su döktüğümde resmen ohhh dio yaa geçen gün eşimle öldük gülmekten hanfendi su döktükçe ohh ohh diyip durdu :))

bebeklerin kulağına su kaçmasın diye pamuğu gliserine batırıp kulağına koymak lazımmış.su geçmiormuş o zaman.

lelalcim gece gece çok güldüm prensesine oh oh diyo he alem valla bun lar :)) bende hergece aynı saatlerde yıkamaya özen gösteriyorum.filede yıkıyorum.aslında suyun içinde oynaması fikri bana da çok güzel geliyor ama netice kullandığmız küvetler plastik ve bebeciklere göre fazla sert,canı acır gibi geliyor bana.tabi içine konan süngerlerde var o zaman yumuşak yatıyor ama vücudundan akankirli suyun içinde yatmış oluyor.diceksiniz ki bebeğin kirinden ne olur.bize göre olmayabilir ama onun kiri de kendine göre kir sonuçta.bide arada çiş yapma durumlarıda oluyor

X