Kirpik, göz, kaş gebelik belirtisi

Sayuluku

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2019
342
239
32
Kızlar kızlar buyrun yeni akım hem gerçek mi çözelim hem takip edelim kirpik karışması var, çift olması var, dökülme var, ışıkta çektiğim için göz bebeklerim küçük çıktı onun dışında zaten hep kocamanlar. Hatta konuşurken insanların dikkatini çeker. Ama gebe değilim hatta şuan reglim. Bu durumda ne oluyor? Yalan mı yoksa kirpik daha da mı karışıyor daha mı çift oluyor

Benim de kirpiklerim kısa ama sıklar hep cift bitisik neredeyse karisik da... 14 aydir da gebe kalmaya calisiyorum. Yani gebeyseniz kanda çıkar bitti gitti. Diğer tüm belirtileri gebe olmasak bile psikolojik olarak yaşıyoruz zaten regl gecikmesi de dahil. 🤦🏻‍♀️

Kızlar kızlar buyrun yeni akım hem gerçek mi çözelim hem takip edelim kirpik karışması var, çift olması var, dökülme var, ışıkta çektiğim için göz bebeklerim küçük çıktı onun dışında zaten hep kocamanlar. Hatta konuşurken insanların dikkatini çeker. Ama gebe değilim hatta şuan reglim. Bu durumda ne oluyor? Yalan mı yoksa kirpik daha da mı karışıyor daha mı çift oluyor
Hayatta inanmam yaşadım ve yinede tesadüf diyorum bende gebe kaldığım ay kirpiklerimde fazlasıyla sıkılaşma ve birbirine karışma olmuştu. Karşı taraf bakınca belli oluyordu o derece. Hatta eşim yüz üstü falan mı yatıyorsun diyodu 🤣🤣 sonra bende fark ettim hep yok öyle Bir şey falan diyodum çünkü güya gebelik belirtisiymis oldugunu biliyordum. Umitlenmek istememiştim. Ama o ay gebe olduğumu öğrendim. Bence fazla umutlanmayin çoğu tesadüf oluyor ve bence benimkide tesadüftü çünkü bana saçma geliyor. Ve bende dökülme olmamıştı aksine iyice gurledip bir yerde çift çift çıkmıştı ☺️☺️

Hayatta inanmam yaşadım ve yinede tesadüf diyorum bende gebe kaldığım ay kirpiklerimde fazlasıyla sıkılaşma ve birbirine karışma olmuştu. Karşı taraf bakınca belli oluyordu o derece. Hatta eşim yüz üstü falan mı yatıyorsun diyodu 🤣🤣 sonra bende fark ettim hep yok öyle Bir şey falan diyodum çünkü güya gebelik belirtisiymis oldugunu biliyordum. Umitlenmek istememiştim. Ama o ay gebe olduğumu öğrendim. Bence fazla umutlanmayin çoğu tesadüf oluyor ve bence benimkide tesadüftü çünkü bana saçma geliyor. Ve bende dökülme olmamıştı aksine iyice gurledip bir yerde çift çift çıkmıştı ☺️☺️
Dökülmede belirti diyorlar mesela saçma saçma. Yok ben regl im zaten şuan umut yok 😂

Psikolojik değil tatlım belirtilerin. Yumurtlama değerlendirdiğin zaman vücudun kendini hazırlıyor gebeliğe kanama bile yaşayabilirsin hatta çok iyi bir uzmandan aldım bu bilgiyi emin ol. Psikolojik diyerek kendini delirtme hiç yani. Herkes aynı tepkiyi vermiyor işte bende sürekli belirti yaşıyorum korunmayı bıraktığımdan beri, ama psikolojik demedim hiçbir zaman çünkü hiç sallamıyorum. Bu kirpik olayıda saçma geldi ondan açtım ama her gebe evet diyor

3 aylık hamileyim, hamile kalmadan önce her ay bakardım belirtilere şuan boşuna belirti aramisim diyorum 3 aydır tek belirti ultrasonda bebek görüntüsü 😅 ilk tabiki kanda gördük adet olacak gibi ağrıdan başka belirtim yoktu o da zaten gebelik değil adet belirtisi gibi anlaşılıyor. Kirpiklerime hala baktığım oluyor ama yok herhangi bir farklılık göremedim. Kendimi boşuna kasmisim belirti bulmak için.

Benim karışık dökülüyor ama reglim 😂 Demekki tamamen buda kişiden kişiye değişiyor
Benim sol göz kapağımda fardan dolayı alerji olmuştu gözüm şişiyor tabi o ara hem krem sürüyorum hem de kendi kendimede diyorum kipriklerim sürekli gözüme düşüyor acıtıyorda kaşıdıkcada gözümü elime geliyor Dedim herhalde kremden ama sağ gözümdekide döküldü sonra testte öğrendim ki hamileyim kirpiklerim seyrektir ama şimdi biri anyada biri konyada misali çarpıklar maskara hele hiç sürmüyorum çok belli ediyor :KK66:))

Benim sol göz kapağımda fardan dolayı alerji olmuştu gözüm şişiyor tabi o ara hem krem sürüyorum hem de kendi kendimede diyorum kipriklerim sürekli gözüme düşüyor acıtıyorda kaşıdıkcada gözümü elime geliyor Dedim herhalde kremden ama sağ gözümdekide döküldü sonra testte öğrendim ki hamileyim kirpiklerim seyrektir ama şimdi biri anyada biri konyada misali çarpıklar maskara hele hiç sürmüyorum çok belli ediyor :KK66:))

Yani doğruluk payı var o zaman sanırım. Bu kirpik olayının ama hamile olmadan da olabilen şeyleri var öyle diyelim o zaman

Yani doğruluk payı var o zaman sanırım. Bu kirpik olayının ama hamile olmadan da olabilen şeyleri var öyle diyelim o zaman
Eskiler genelde kirpikten anlıyorlarmış ne derece doğru ama ama hormonal değişimden kıl tüğ bile etkileniyor mesela hamileyken ağda yapmak daha bi acı veriyor acı eşiği düşüyor kirpikler de çarpışabiliyor garip olay vesselam bu hamilelik

Eskiler genelde kirpikten anlıyorlarmış ne derece doğru ama ama hormonal değişimden kıl tüğ bile etkileniyor mesela hamileyken ağda yapmak daha bi acı veriyor acı eşiği düşüyor kirpikler de çarpışabiliyor garip olay vesselam bu hamilelik
Kesinlikle katılıyorum eski kadınlar hep gözden anlıyor işte

Adetime 12 gun kala eşimin yaşlı babannesi gözlerinde kirpiklerinde karışma var hamile misin dedi bende yok dedim güldüm. Rejim yapıyordm detoks suyu falan içiyordum içime kurt düştü ertesi gün akşam test yaptım 2.çizgi silik ince çıktı ama belli oluyor uzaktan bakınca.Şaştım kaldım ama kann tahlilinde 1.20 çıktı var mı yok mu anlamadım yok heralde adet günümü bekliyorum inşallah babanne haklıdır :)

Bu tamamen tecrübe meselesi, Anannem bütün kız torunlarının hamile olduğunu gözlerine bakıp anlardı, ablam da 8 haftalıkken benim gözlerimden anladı, ben de az çok anlayabiliyorum çünkü 3. gebeliğim artık hamile kişiyi duruşundan bile hissedebiliyorum :)

Vallahi kirpiğim karışmadı ama bi aylık hamileyken bile eski topraklar gözlerime bakıp anlamışlardı. 🙃

Benim de kirpiklerim kısa ama sıklar hep cift bitisik neredeyse karisik da... 14 aydir da gebe kalmaya calisiyorum. Yani gebeyseniz kanda çıkar bitti gitti. Diğer tüm belirtileri gebe olmasak bile psikolojik olarak yaşıyoruz zaten regl gecikmesi de dahil. 🤦🏻‍♀️
ya benim baska bi sorum olacak.. 9 martta reglim bittikten 2 gun sonra (henuz yumurtlama doneminde değilken) erkek arkadaşımla korunmasız bi ilişkim oldu geri cekti kendisini içime boşalmadı kesinlikle aka nolur nolmaz diye ella ertesi gün hapı aldım ilişkiden iki saat sonra.. hapı içtikten 2-3 gun sonra da lekelenme tarzı ara kanamam oldu. normalde bugun regl olmam lazım ama hala tık yok sivilce cıktı alnımda kocaman ve regl olcakmış gibi kasık ağrısı baş ağrısı çekiyorum. sizce hamile kalma olasılığım var mı varsa ne kadar? ella reglimi ne kadar geciktirir?

Valla bı topiği görünce dedim ki heralde yaradan bana bir mesaj gönderdi🙈😂😂 asılama yaptırdık bıgün 12. Günüm dün gözüm acıdı elimle ovusturdum bile denilemez 3 kipriğiö koptu ve sasırdım hiç böyle coklu sökülmezdi cünkü şimdi bı topiği görünce umutlandım😂 gerci yasayan ve bekleyen arkdaslar anlar beni herseyi belirtiye yoruyoruz biryerden sonra

ya benim baska bi sorum olacak.. 9 martta reglim bittikten 2 gun sonra (henuz yumurtlama doneminde değilken) erkek arkadaşımla korunmasız bi ilişkim oldu geri cekti kendisini içime boşalmadı kesinlikle aka nolur nolmaz diye ella ertesi gün hapı aldım ilişkiden iki saat sonra.. hapı içtikten 2-3 gun sonra da lekelenme tarzı ara kanamam oldu. normalde bugun regl olmam lazım ama hala tık yok sivilce cıktı alnımda kocaman ve regl olcakmış gibi kasık ağrısı baş ağrısı çekiyorum. sizce hamile kalma olasılığım var mı varsa ne kadar? ella reglimi ne kadar geciktirir?
Ella düzeni bozabiliyor. Ama bu ay herkesin gecikti mevsimsel olarak. Test yap şüphen varsa. 🤷🏻‍♀️ Bebe işleri çok kolay değil ama geri cekilmek bir korunma yöntemi değildir. Ihtimal hep vardır.

Size başımdan geçen birşeyi anlatayım.Benim ablam çocuk sahibi olmak istiyordu 6 7 aylık felandi.Bende ailemden uzakta yaşıyorum birgün bize geldiler kaynanamda bizimleydi oturduk konuştuk biraz ilk defa tanışıyorlar sayılır.Kaynanam ablama ,sen hamilesin dedi .İnanmadik Nereden anladigini sorduk kirpiklerinin karisitigini söyledi. İki gün sonra Eve gittiğinde test yaptı ve hamileymiş bu şekilde öğrendi.

X