Göz Makyajı Kirpik bakımı ve uzatma yöntemleri

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)
merhaba arkadaşlar,

benim kirpikler çok kısa değiller ama tabi çok da uzun değil bende denicem bu yağ karışımlarını. benim kaşlar yok yaa :) hergün kaş kalemi ile boyamaktan sıkıldım acaba kaşa da sürsem mi ki? sonra da çok çıkar falan diye korkuyorum yaa :26: gerçi bizim genetik bu kaş olayı annemin kaşlarını sayabilrsiniz, babam ve erkek kardeşimin bile erkek olmalarına rağmen az kaşları :) bu yağlar işe yarar mı ki bu genetik duruma?

Tatlım eger durum genetikse işe yaramama ihtimali var ama sen yinede dene sonuçta zararı yok.

cnmm genetıkte malesef pek ıse yaramıyo.Benım kaslarımda seyrek sarımsaklar yaglar
nelr neler kullandım ama fayda etmedı sımdıde kırpıklerımı uzatmaya devam edıyorum bakalım nasıl olucak
ama yınede denemkte fayda var

ben bunu denesem hiç kirpik kalmaz heralde

kızlar bişey sorucam ben bi ara badem yağı almıştım ama kirpik diplerime sürerken hep gözüme kaçıyodu ondan bırakmıştım sizin kaçmıyomu?kaçırmadan nasıl sürebiliyosunuz sonuçta diplere sürerken gözede geliyo

Ben eski rimel fırçamla sürüyorum:)

kızlar, yıllardır gelir giderim artık ben de yazayım dedim :) ben çok memnun olduğum yöntemleri söyleyeyim size:

1. makyajımı bebak'ın acı badem yağıyla siliyorum, yıllardır. hem kirpikleri hem göz çevresini besliyor. annem 69 yaşında gözlerinin etrafında uyduruk küçücük kırışıklıklar var bebak sayesinde
2. sarımsak yağı! evet çok yoğun sarımsak kokuyor. ama antiseptik, dolayısıyla arpacık marpacık çıkmıyor, ve gerçekten işe yarıyor!
3. bu karışım için burdan esinlendim itiraf edeyim :) hint yağı ve kakao yağını karıştırıp ısıttım. bir kaç hafta kullandım, güzel işe yarıyordu filan. o arada buraya benzer bir yabancı forum sitesinde vazelinin (vaseline intensive care değil, bildiğimiz petrolün yan ürünü olan, uyduruk vazelin) çok övüldüğünü okudum. biraz karışımıma kattım. sonra dolabın içindeki badem yağı gözüme ilişti. e onun da besleyici özellikleri var..ondan da ekledim sonuç süper!:115:

ps: 10 yıl lens kullandım, intra-lase oldum vesaire, gözlerimin sağlığıyla ilgili endişem bol. dolayısıyla çooooook çok az sürüyorum, göze kaçırmıyorum, ertesi gün gözyaşı damlasıyla yıkıyorum adeta gözlerimi filan amaaaaaa yine de işe yarıyor:13:

bende bugun sımdı denıcem bakalım bende bugun netten okumustum
umarım faydasını gorururm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…