Kiricilar

TUANAY

Allahım şükürler olsun
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2007
3.522
4
46
Dil,bir inşa hareketidir.DİLDEKİ KIRICI UNSURLAR,zihin üzerinde tahrip edici bir etki yaratırlar.Burada ki negatif kalıp,gizli bir mesaj olarak etkili olur.Örneğin;'iyi olmaya çalışıyorum'sözü,sizi,bilinçaltı düzeyinde iyi olmaya çalışan,ama bunu başaramayan birisi durumunda tutar.
Bu tip kırıcıların tümünü listelemekte yarar var:
SE-SA; Eğer çok param olursa,mutlu olurum.Bu kalıp,sizin mutlu olma becerisine ve aslında hiçbir zaman sahip olmayacağınızın ifadesidir.Çünkü mutlu olma sonucunu bir şarta bağlar.

MELİ-MALI;Zorunluluk öğesidir.'Güçlü olmalıyım' diye başlar ve bu kalıbın hemen arkasından 'AMA' ile başlayan başka bir kalıp devreye girer.'Bu ara bazı sorunlarım var'Bu kalıp,bizi,sorunların,kişinin kendi dışında oluşan koşullardan kaynaklandığı inancına götürür.

CEK-CAK;Belirsizlik öğesi.Bu kalıp ,sonucu belirsiz bir zamanı ve durumu aktarır:'sigarayı bırakacağım'Sonuçla ilgili kesin bir karar ve zaman belirtilmemiştir.'şu işleri bir düzene sokayım da'İşlerin düzene sokulması tamamen belirsiz bir tanımlamadır ve kişinin kendi referanslarına bağlıdır.

İSTİYORUM; Bu kalıp ,insanın kendi ulaşacağı bir sonuç için,sanki birinden izin alması gerekiyormuş gibi ya da birileri sanki ona engel oluyormuş gibi düşünmesinden kaynaklanır.'MUTLU OLMAK İSTİYORUM'Sanki birileri çıkacak ve oy birliği ile o kişinin mutlu olması için vaktin henüz erken olduğunu ya da bunu haketmediğini söyleyecek sanırsınız.

TERSİNE SÖYLEM; Ulaşılmak istenen sonucu değil,karşılaşılan durumu ifade etmek'GÜVENDEYİM' yerine,'KORKMUYORUM'ifadesini kullanmakkorku duygusunu kalıcı kılar.

BELİRSİZLİK; Genel bir ifad kullanarak,hayatın kendisinde ,somut bir sonuç oluşturmak mümkün değildir.Örneğin'iyi bir hayat 'belirsizdir.Nasıl bir hayatın iyi bir hayat olacağını kesin olarak tanımlamak gerekir:'Çevremde anlaşabileceğim insanların olması,bebeğimin olması,benim kendimi iyi hissetmeme yol açar'demek,net bir ifadedir.

HERŞEYE RAĞMEN; Kendi içinde mücadeleyi ve zorluk olasılıklarını öne çıkarır.Örneğin;'HERŞEYE RAĞMEN HAYAT GÜZEL'Bu aslında;'HAYATIN GÜZEL OMASINI İSTERDİM AMA BİLİYORUM Kİ DEĞİL VE ASLA DA OLMAYACAK'ANLAMINA GELİR.
O YÜZDEN NE İSTEYECEĞİMİZİ VE NASIL İSTEYECEĞİMİZİ BİLELİM.GÜZEL DÜŞÜNCELERİMİZ VE İSTEKLERİMİZ, HAYLLERİMİZ HEBA OLMASIN....

Tuanay canıımm cok teşekkürler a.s. Hayata sımsıkı tutunalım kızlar herşeye rağmen hayat çok güzelll,hep pozitif olun,hiçbirşey için umutsuzluğa kapılmayın şutarafagitti

yazı çok iyi anlatmişta zaman ileri gidiyor her geçen ay umutlarımdan alıp götürüyor başta sağlık sonra gençlik gidiyor bozuk bir psikoljiyle evlat sahibi olmaya çalışıyorum buda sonuç almakta zorlaştırıyor istemek nasıl bir şey ben nasıl istiyorumki hala olmuyor bebek gördüğümde hissettiklerim hüsranla geçen ay sonlarında yaşadıklarım kırıcı sözler ve bakışlardaki ezikliğim bunları yaşarken içten el açıp sağnak şeklinde dökülen gözyaşlarıyla edilen dua sadece evlat sevgisini yaşamayı istemek yetmiyormu acaba ben artık şuna inanıyorum bana şer görünen bu olay belki hayırlıdır bunun en doğrusunu rabbim bilir sadece beklemek gerek eğer o sabır varsa tabiki

yazı çok iyi anlatmişta zaman ileri gidiyor her geçen ay umutlarımdan alıp götürüyor başta sağlık sonra gençlik gidiyor bozuk bir psikoljiyle evlat sahibi olmaya çalışıyorum buda sonuç almakta zorlaştırıyor istemek nasıl bir şey ben nasıl istiyorumki hala olmuyor bebek gördüğümde hissettiklerim hüsranla geçen ay sonlarında yaşadıklarım kırıcı sözler ve bakışlardaki ezikliğim bunları yaşarken içten el açıp sağnak şeklinde dökülen gözyaşlarıyla edilen dua sadece evlat sevgisini yaşamayı istemek yetmiyormu acaba ben artık şuna inanıyorum bana şer görünen bu olay belki hayırlıdır bunun en doğrusunu rabbim bilir sadece beklemek gerek eğer o sabır varsa tabiki

güzel meleğim seni çok iyi anlıyabiliyorum.Herşey ALLAHIN istemesiyle mümkün ama unutma ki 'SEN BİR ŞEY İSTEYECEKSİN VE O SENİN İÇİN GERÇEKLEŞTİRİLECEK;VE IŞIK SENİN YOLLARINDA PARLAYACAK'DEMİŞ EYÜP ALEYİSSELAM.Hayata karşı ne istediğimizden daha çok nasıl istediğimiz önemli.Bilinçaltında neler var neler yok biliyotmusun meleğim...Herşeye kaybetme korkusuyla yaklaşırsak kaybediyoruz,birşeyin gerçekleşmesini mucize olarak alalgılıyorsak o mucize hiç gerçekleşmiyor....ALLAH belki çok acıyor,bazılarımızın ki gerçekleşiyor...Ama bu evrene biz denenmek,denemek,deneyimlemek,istemek ve elde etmek için gönderildik....ENERJİMİZİ DOĞRU KULLANALIM.BEDENİMİZLE BARIŞIK OLALIM.EN ÖNEMLİSİ KENDİMİZİ ONAYLAYALIM AMA BU ÇOK BASİT DEĞİL BU DA EMEK İSTİYOR.BUNU DA İLERLEYEN ZAMANLAR DA İSTEK GELİRSE HEP BİRLİKTE YAPARIZ.EN AZINDAN HUZURUMUZU KAYBETMEYELİMMM.....

evet çok haklısın bende inanamamıştım meleğimin olacağına hep kaybetmekten korktum ve kaybettim demek o negatif enerjiyi ben çekmişim meleğimi gitmeden rüyamda gördüm birbirimize okadar uzaktıkki bana bakıyordu ona ulaşmak istedim koştukça yol uzadı o durduğu yerden hiç kıpırdamıyordu bense ona ulaşamadım hep endişe içinde bebeğim beni bırakacakmı diye rüyaya odaklandım ve 15 gün sonrada kalbinin durduğunu öğrendim ya bana malum oldu yada o negatif enerji sebep oldu eğer bu enerji kullanma hakkında bilgin varsa paylaşırmısın ben hep önce olumsuzlukları düşünüyorum olumlu olcaksa sürpriz olsun diyorum ama hiç bir şey olumlu olmuyor

meleğim yarından itibaren hergün önemli bir bilgiyi paylaşmak istiyorum,bu alıştırmaları hergün yapabilirsek şayet hayat daha güzel,daha huzurlu olacak ve biz olmuş kişiliklerimizle doğru düşünmeyi idrak edecek ,daha mutlu bireyler,daha olgun anneler olacağız....HEP BİRLİKTE...

meleğim yarından itibaren hergün önemli bir bilgiyi paylaşmak istiyorum,bu alıştırmaları hergün yapabilirsek şayet hayat daha güzel,daha huzurlu olacak ve biz olmuş kişiliklerimizle doğru düşünmeyi idrak edecek ,daha mutlu bireyler,daha olgun anneler olacağız....HEP BİRLİKTE...

TUANAY CANIM arkadaşım verdiğin bilgilere harfiyan uymaya hazırım :1hug:

bende hazırım senin yazdıklarından sonra dahada bir öz güven geldi şimdi yazdıklarına harfiyen uyucağıma emin ol

tamam kızlar bu yolda hep birlikte,tüm kalbimizle yürüyeceğiz.Ben gerekli argümanları düzenliyorum,sizinle uzun bir yolculuğumuz var,ama mutlu sonla biten...

ayyy canım ağzından bal damlıyor evet sonunda hepimiz mutlu sona kavuşucaz inşallah

Yaşam Derslerine Başlamadan önce Aşağida Yazdiklarimi Lütfen Iyice Okuyalim Ve Anlayalim;en Nihayetinde Olayin özü,yaşamin Ana Dersi Budur:

"her şeyin Böyle Olmasi Ne Güzel.iyi Ki Böyle"dediğinizde Ve Bunu Bir Hayat Biçimi Haline Getirdiğinizde,siz Evrenin Bütün Güçleriyle Bağlantiya Girer Ve Evrenin Bütünlük Enerjisiyle Bir Olursunuz.

X