Kiracı arkadaşlara sorum var

gecenin_resmi

BU' DA GEÇER!!
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2015
5.960
12.146
Hayırlı günler hanımlar. Kirada oturup evin de sevmediği çirkin görünen yerleri yaptıran düzelten varmı.tabiki parke, dolap yaptırmayı demiyorum.2 yıldır oturuyorum evimde. Boyatıp girmiştim. Siliyorum genelde. Ama silme ile artık temizlenmiyor sanki. Bu yıl da geçsin seneye boya yaptıracağım diyorum, kendi evin mi ki boşver diyorlar. lavabo arkasına, mutfak çekmecelerine yapışkanlı raf örtülerinden aldım mesela, elalemin evine niye harcıyorsun kiracı adamsın çıkacaksın diyorlar. Ben yaşam alanım güzel temiz olsun istiyorum. İş yerinde de öyle. Hemen masama çekmeceme düzen koyup parfüm falan takıyorum. İnsanlar öyle diyince bu kez vicdan azabı çekiyorum. Kendi evine yaparsın diyorlar. Fikir sormuyorum. Sohbet arasında geçiyor. Önümüzdeki 5 sene ev alma durumu yok. Ben ev alana kadar duvar kapı boyamayayım mı. Bahar temizliği yaptım eve biraz harcadım. Kendime de bakım ürünü siparişi vermiştim ona verdim. Şuan vicdan azabı çekiyorum para tutmayı beceremiyormuyum. Bir ay savur ak için mi çalıştım. Bilinç altımda para harcamaktan dolayı huzursuzluk var.
Siz kirada oturduğunuz ece bakım yapıyormu sunuz 🙄

Hayırlı günler hanımlar. Kirada oturup evin de sevmediği çirkin görünen yerleri yaptıran düzelten varmı.tabiki parke, dolap yaptırmayı demiyorum.2 yıldır oturuyorum evimde. Boyatıp girmiştim. Siliyorum genelde. Ama silme ile artık temizlenmiyor sanki. Bu yıl da geçsin seneye boya yaptıracağım diyorum, kendi evin mi ki boşver diyorlar. lavabo arkasına, mutfak çekmecelerine yapışkanlı raf örtülerinden aldım mesela, elalemin evine niye harcıyorsun kiracı adamsın çıkacaksın diyorlar. Ben yaşam alanım güzel temiz olsun istiyorum. İş yerinde de öyle. Hemen masama çekmeceme düzen koyup parfüm falan takıyorum. İnsanlar öyle diyince bu kez vicdan azabı çekiyorum. Kendi evine yaparsın diyorlar. Fikir sormuyorum. Sohbet arasında geçiyor. Önümüzdeki 5 sene ev alma durumu yok. Ben ev alana kadar duvar kapı boyamayayım mı. Bahar temizliği yaptım eve biraz harcadım. Kendime de bakım ürünü siparişi vermiştim ona verdim. Şuan vicdan azabı çekiyorum para tutmayı beceremiyormuyum. Bir ay savur ak için mi çalıştım. Bilinç altımda para harcamaktan dolayı huzursuzluk var.

tabi ki doğrusunu yapıyorsunuz öyle saçmalık mı olur.
mutfak çekmecesine de örtü alınır artık bu kadar da değil
oldu olacak evi de süpürmeyin ev sizin değil kiracısınız, mantığa bak
en doğrusunu yapıyorsunuz

Evde uzun süre oturacaksanız bence bakım yapmak çok mantıklı. Yine siz kullanacaksınız. Bir de ev düzgün olmayınca temizlik gözükmüyor, insanın morali bozuluyor. Önemli olan evinde mutlu olmak, insanlar heves kaçırmak için var resmen.

Ev sahibiyle konus kuzum kiradan düsülecek seyler sonucta elbette ki guzel bir evde yasamak en dogal hakkin
Eve girerken çok pisti duvarlar falan boyattık. Liradan düşmedi. Aldığın gibi bırakırsın dedi. Eşimde bpyatmayacağım pis aldık pis bırakacağım diyor. Ama kimbilir ne zaman çıkarız. Ev alma durumu yok şuan. 10 sene otursam boyamsyacskmıyım yani. Lafını dinlemiyorum ama bu kez vicdanen huzursuz oluyorum. Haklı mı diye

Ben de aynı durumdayım. Pek bişey yapasım gelmiyor ama mesela diğer kiracı komşum konforu için sabit dolap bile yaptırdı evine. Evi derli toplu biz de ortalıkta kalan çok şey var. Beş yıl oturacağımı bilsem komşumun ki daha mantıklı geliyor. Güzel ve içimize sinerek yaşadığımız her gün kar çünkü...Kim ne derse desin, duvarımın boyasının, dolap içi örtümün hesabını da kimseye veremem.

Eve girerken çok pisti duvarlar falan boyattık. Liradan düşmedi. Aldığın gibi bırakırsın dedi. Eşimde bpyatmayacağım pis aldık pis bırakacağım diyor. Ama kimbilir ne zaman çıkarız. Ev alma durumu yok şuan. 10 sene otursam boyamsyacskmıyım yani. Lafını dinlemiyorum ama bu kez vicdanen huzursuz oluyorum. Haklı mı diye
ya işte böyle ev sahipleri yüzünden insan kendini enayi gibi hissediyor. Eşin de haklı

İnsanlar yaşamayı bilmedikleri için öyle diyorlar.
Ev alacak parayı biriktirmek için durumlarının yettiğinden çok daha kötü evlerde oturuyorlar. Para birikince de eski ve kötü evlere yetiyor bu ekonomide. Sonra 10 sene de kredi öderken kötüye razı olup ancak kredi bittikten sonra para biriktirip bir şeyler yapıyorlar. Bu arada yaş oluyor 60.

Tabii ki kiracı olduğunuz evde komple mutfak yenilemezsiniz ama evi size hoş gösterecek, içinize sinen ufak şeyleri de yaptırın gitsin.
Ev sahibi kabul ederse kiradan düşülebilecek şeyleri düşersiniz zaten.

Duvarları siliyor musunuz? Biz iki kira değiştik 0 evler o yüzden harcamaya gerek yok. Sadece yapımları kötü olduğu için bazı şeyler bozuluyor onları yaptırmamız lazım tabi sonuçta biz otururken oldu. Yeni boyatmışsınız ne hale düşmüş ki yeniden boya istiyorsunuz? Bakın eğer harcama çoksa sıfır ev bulup taşının en azından derdi az oluyor. Ama başka masraf yapmıyoruz

Eski evimde 8 yil oturdum kiraci olarak.Elit bir semtte uygun fiyata oturdum.Ev sahibim 2 yil zam bile yapmamisti islerim bozuldugu icin.Ama evin ici eskiydi ve ben tum evi kendi paramla yaptirdim..Mutfak dolabini komple yeniledim.Ev sahibi ile yari yariya odedik.Evi komple kartonpiyer yaptirmistim.Banyo lacabosunu yenilemistim.Yerleri sildirdim vs..Yani kiracida olsaniz yaşadığınız yeri güzelleştirmek lazim.Bakmayin siz kaynana gibi konusanlara.Nereye ne yaptirmak istiyorsaniz yapin.Seveceginiz hale getirin.Gule gule oturun

Esin sinir olmus ev sahibine hakli bence fakat boya badana isleri genelde dusulmuyor kiradan bizde yapardik ama düsmezdik bence esini ikna et kuzum zira pis duvar hic cekilmez

Eski evimde 8 yil oturdum kiraci olarak.Elit bir semtte uygun fiyata oturdum.Ev sahibim 2 yil zam bile yapmamisti islerim bozuldugu icin.Ama evin ici eskiydi ve ben tum evi kendi paramla yaptirdim..Mutfak dolabini komple yeniledim.Ev sahibi ile yari yariya odedik.Evi komple kartonpiyer yaptirmistim.Banyo lacabosunu yenilemistim.Yerleri sildirdim vs..Yani kiracida olsaniz yaşadığınız yeri güzelleştirmek lazim.Bakmayin siz kaynana gibi konusanlara.Nereye ne yaptirmak istiyorsaniz yapin.Seveceginiz hale getirin.Gule gule oturun
Kuzum bi projesine el atmamissin

benim annemin bakış açısı o kirada oturuyoruz diye evi tutarken sürekli beni kısıtladı ev eşyası ve dekorasyon konusunda. Gel gör ki 5-6 yıldır kirada oturuyorum ve şu an oturduğum evimi çok seviyorum kirası da uygun. O sebeple değiştirme planım yok. E ben burada yaşıyorum ve ğara da kazanıyorum. Biraz harcayacağım napayım.
Mesela annem en pahalı yerden perde alır evine. Ben evlenirken gittik en adi perdeyi aldık kendi evine alırsın iyi perdeyi dedi. Ben de hemen ikna olan biraz da cimri bir tipim.
Hala aynı perdeyi kullanıyorum yenisini almaya acıyorum. Ve perdemi sevmiyorum. Halı almadım evlenirken. Uyduruk kilimler serdik. Kendi evin değil. En ucuz ikea avizeleri almıştım ki onları değiştirdim neyse ki. Varlık içinde kendi kendime yokluk yaşatıyorum kira psikolojisinden en çok da etrafımdakilerden etkilenmekten.
Herkesin evi olmak zorunda değil. Ev kira da olsa burası bizim evimiz şu an. Bence bizi mutlu edecek değişiklikler yapmalıyız.

Bu video izlemistim kadın hortumla odaların duvarlarını yıkıyor mutfak dolaplarını sabunla fircaliyor sonra hortumla yıkıyor

Temizlik öyle yapılmaz böyle yapılır...ev sahibim bak evini temiz bırakıyorum diyordu...

Ilk görünce ohhh dedik bizde böyle yapsak deyip gülmüştük

Haberin içeriğine bakınca meğer kadın evi yenilemiş ve ev sahibi kiradan kesmemiş kadında taşınırken hepsini suyun içinde bırakarak zarar vermiş....

Böyle ev sahipleri kiracılar da var malesef

X