kınasız olmaz mı

groenline

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2017
821
1.080
merhabalar
önümüzdeki ay içinde düğünüm var, nişanımız da küçük bir düğün gibi olmuştu. ben en başından beri kokteyl gibi bir düğün istiyordum ve kına gecesi yapmak istemiyordum. düğün planlarım pek tutmadı, kalabalık büyük bir düğün olacak ama kına yapmayacağım. bunu duyan herkes inanılmaz garip karşılıyor, pişman olursun vs diyor. sürekli bunları duydukça ben de kendimi kötü hissetmeye başladım. sonradan pişman olur muyum? veya evde arkadaşlarımla yapacağım bekarlığa veda tarzı bir eğlence beni tatmin etmez mi?
düşüncelerim çok başkayken insanlar yüzünden farklı düşünmek istemiyorum

benim için en gereksiz şey kına yapmaktı . şimdiki aklım olsa çok yakın bir çevre ile ufaak bir kutlama yapardım . inanılmaz pişmanım bence yapmayın .

Bence olur. Ben evlenirsem kına yapmayacağım. Çünkü "kına" sevmiyorum. :KK53:
Yeşil görüntüsü, kokusu vs. hiç hoşuma gitmiyor. Kıpkırmızı çıkıyor hele ondan da hiç hoşlanmıyorum. Hal böyleyken kına yapasım gelmiyor.
Bunun haricinde de acıklı şarkılar eşliğinde ağlama fikri de cazip gelmiyor.
Zaten ben pek düğün bile sevmiyorum.
Ben olsam hiç yapmam boşa masraf gibi geliyor.

Bence olur. Ben evlenirsem kına yapmayacağım. Çünkü "kına" sevmiyorum. :KK53:
Yeşil görüntüsü, kokusu vs. hiç hoşuma gitmiyor. Kıpkırmızı çıkıyor hele ondan da hiç hoşlanmıyorum. Hal böyleyken kına yapasım gelmiyor.
Bunun haricinde de acıklı şarkılar eşliğinde ağlama fikri de cazip gelmiyor.
Zaten ben pek düğün bile sevmiyorum.
Ben olsam hiç yapmam boşa masraf gibi geliyor.
aynı gerekçelerle istemedim ben de. gerçekten sevmiyorum. ama insanlar ve yorumları.. içine sinse bile kulp takıyorlar

merhabalar
önümüzdeki ay içinde düğünüm var, nişanımız da küçük bir düğün gibi olmuştu. ben en başından beri kokteyl gibi bir düğün istiyordum ve kına gecesi yapmak istemiyordum. düğün planlarım pek tutmadı, kalabalık büyük bir düğün olacak ama kına yapmayacağım. bunu duyan herkes inanılmaz garip karşılıyor, pişman olursun vs diyor. sürekli bunları duydukça ben de kendimi kötü hissetmeye başladım. sonradan pişman olur muyum? veya evde arkadaşlarımla yapacağım bekarlığa veda tarzı bir eğlence beni tatmin etmez mi?

Ben kına yapmadım ve hiçte eksiklik hissetmedim.
Bence çok saçma birşey.
Ele kınak yakmak hariç aynı şeyleri tekrarlamanın anlamı ne🤣

merhabalar
Kinasiz da olur düğünden pek fark yok. Bir tek avcuna kına yakılıyor, kayınvalide altın koyar, seni ağlatmaya çalışırlar. Ben aglamadim mesela 😂 adet olan bir şey yani. Yapmak istemiyosan yapma. Sen milleti dinleme niye pişman Olcan ki eline kına yakılmadı diye mi?

Ben kına yapmadım ve hiçte eksiklik hissetmedim.
Bence çok saçma birşey.
Ele kınak yakmak hariç aynı şeyleri tekrarlamanın anlamı ne🤣
pişman olmamış birinden bunları duymak iyi geldi. zaten büyük bir düğün yapacağız 1000 civarı insan gelecek. kına sevmiyorken sırf adet diye yapasım yok

Çok küçük yakın çevrede seviyeli bir şekilde yapılabilir. banada fazla gereksiz geliyor açıkçası, yok abiyesi yok bindallısı, kuaförü, makyözü, hediyelikleri sonra salya sümük ağlayıp kalkıp göbek atması …

merhabalar
kına bana her zaman saçma ve anlamsız gelmişti. benim adet gelenek görenek fobim var, bir şey sırf adettendir yapılması gerek denildiği zaman tüylerim ürperiyor. kına yapmadım, zerre pişman da olmadım. sade bir nikah ile evlendik.

Ben kına yapmadım onun yerine düğünümü istediğim mekanda alkollü vs yaptım. Kınaya verilecek parayla birlikte mükemmel bir düğün yapılabiliyor. İsteyene bir şey diyemem kimisi kız kıza kaftanlı eğlenceyi seviyor ama sevmeyen de bence maliyeti düğüne katıp rüya gibi bir düğün yapabilir.

ne bileyim öyle tepkiler geldi ki
Valla inan düğün ve kına günümde ne yaşadığımi bile doğru düzgün hatırlamıyorum o telastan. Hiç zevk almadım diken üstündeydim hep. İçimde uhte kalacak bir durum hevesim de yoktu. Herkesin görüşü başka. Kimisi düğün delisidir şu da olsun bu da olsun aklım bunda kalmasın der. Ama benim karakterim öyle değil. Hiçbir şeyde gözüm yoktu yani. Sende oyleysen pişman olmazsın. Sen millete kulak asma kendi arkadaslarinla bekarlığa veda yapmak istiyorsun ondan daha mutlu olursun. Amaç eğlenmek zaten. Nasıl eglendigini sen biliyosun başkası degil

Siz niye milleti konuşturuyosunuz ki? Ben düğün de kına da yapmadım çünkü nefret ediyorum. Mecbur olmadıkça başkasınınkilere de gitmiyorum. Kimseye laf dedirtmedim. Demeye çalışanı tersledim. Sanki kına yapsanız memnun olacaklar. Ben daha gittiğim düğün kınalarda milletin memnun ayrıldığını bilmem. Gidip dedikodu yapıp, bir şeylerden şikayet edip dönüyolar. Yiyecek olsa yiyeceği beğenmezler, olmasa yok diye laf derler, salonu beğenmezler, salonu beğenen salonun yerine beğenmez vs vs hatta 6 ay falan olmuştur kuzenim evlendi. Oynamasından kıyafetine kadar o kadar çok eleştiri yapıldı ki keşke akrabalara kendini gıybet malzemesi yapacağına kendi arkadaşları arasında bi eğlence yapsaymış.

merhabalar
Benim kınam kadın kadına en sevdiklerim ile ama yine büyük bir organizasyon ile önce çalgı daha sonra dj ile salonda olmuştu.
Nişan ve Düğünüme dair en aklımda kalan en çok eğlendiğim o olmuştu
20 sene geçti üzerinden hala arkadaşlar o günü hatırlarız, masalara çıkıp oynadığımız çılgınlar gibi eğlendiğimiz bir ortamdı.
150 kişilik bir davetdi ve oturan bir 10-20 kadar yaşlılar kalmamıştı
Yapmamış olsam şuan içimde kalırdı
Kızlarımda mesela kına istemiyorum deseler mutlaka ikna ederdim

X