Düğün Kına Gecesini Kız Tarafı mı Erkek Tarafı mı Yapar?

Evet cnm sağol..Kına kıyafetimi ve ayakkabımı ben alıcam..Orkestrayı tuttuk.. Onuda bir şekilde kına günü takılanlarla ayarlatırım Mekan:Kapı önü:)) Kınayı ve çerezide erkek tarafı getirsin artık..Hepsini onlara ayarlatmaktansa böyle bir orta yolla çözülebilir herhalde :)

canım bizde kına nerde yapılacaksa yeri ve dağıtılacak lokumu kız tarafı yapar çerez bindallı kına ve kına kıyafeti erkek tarafına aittir..
ama genelleme yapılacaksa nişan ve kına kız tarafı düğün erkek tarafına aittir

Hmm herkesin adeti değişik..Genelde kınayı,elbiseyi ve çerezi erkek tarafı alıyor denilmiş yanılmıyorsam.Banada öyle söylendii..Adetlerin gölgesinden çıkıp orta yollu birşeyler yapmak taraftarıyım her zaman..Herkes için hayırlısı olsun..

tabiki kıs tarafı yapar...sadece kınada giycegin kıyafetiii damat tarafı alır okdr..geri kalan herşey ksı tarafına aittir..ama ksı tarafının maddi durumu yoksa falan erkek tarafı yapabilir ...

cok fazla bi bilgim yok ayrintilarda benim bildigim nisan ve kina kiz tarafi yapar

Caramelim, Nişanı bende kız tarafı yapar diye biliyorum da kına hakkında bilgi sahibi değilim..Teşekkürler.

kız tarafı yapar

asutaha sanada çok teşekkürler..

tabiki kıs tarafı yapar...sadece kınada giycegin kıyafetiii damat tarafı alır okdr..geri kalan herşey ksı tarafına aittir..ama ksı tarafının maddi durumu yoksa falan erkek tarafı yapabilir ...

nem teşekkürler..Kına kız tarafında oluyor ama işte kınayı ,çerezi, elbiseyi erkek tarafı ayarlıyormuşş..Tabi maddi durumda önemli..Tek bir tarafa yüklenmek hiç mantıklı gelmiiyor banada..

bencede es arasında halledımelı bızde ne ıstersen ben onu yaparım dendı bızde gıyecegım elbıyesı alındı ve de bındallı kıralandı dıger hersey bıze aıt anlasmaya bakar...

benim bildiğimde ortaklaşa yapılır.kıyafet,çerez,kına vs erkek tarafı alır.mekanı kız tarafı ayarlar.en azından bizimki bu şekilde oldu.:kedi:

Valla normalde kıoz tarafı yapar ama sağolsun bizim erkek tarafı pek bir şey hatta hiçbir şey yapmadığı, ve nişanda dahil bütün düğün masrafları, eşyalar vs nişanlım ve ben yapacağımız için kınayı da aileme yüklemek istemedim madem her şeyi birlikte yapıyoruz kına için tutulan düğün salonu çerez pasta vs kına için gerekli olan her şeyi düğün sonunda birlikte ödüycez laelaelaelaelae

Kına ve nişanı kız yapar . O yüzden bunlar kız tarafının evinde olur . Kınayı erkeğin yaptığınıda hiç duymadım . İmkanınız varsa yaparsınız ,yoksa şart diil illa kına yapmak .Karşı tarafıda zorlayamazsınız kına yapın diye. Şimdiden mutluluklar...

kıanyı kız tarafı yapar

kuruyemişi kınayı bindallıyı erkek tarafı getirir

bizim buralarda adet böylee

erkek tarafı yapmaz

Nişan ve kına kız tarafına aittir herşeyiyle.
Bu sitede ben başlıklarda okuyorum,altın takmayan erkek tarafına ,masraftan kaçan erkek tarafına cimri,pinti deniyor,değerim bilinmedi deniyor.Ama kız tarafı çoğu kişide birşey yapmıyor.Sonra nişanda sözde erkeğe birşey takılmaz,kınayı erkek yapar deniyor.E herşeyi erkek yapar deyip kesip atalım o zaman.He kız tarafının durumu olmaz tamam,erkek tarafının durumu olmazsa da kız tarafı yardım eder.Tabi bunlar farklı olaylar.

ben de GıZZEM e katılıyorum kıslar, bazı şeylerde karşılıklı anlayış gerekli, bir tarafın durumu iyi diğerinki değilse insanların da boğazına yapışamazsınız ki, benm de eşimin ailesi pek destek çıkmıyor, karşı tarafa düşenleri hep nişanlım yapıyor, babam da bunun farkında nişanı zaten kız tarafı yapar, ama kınada da her şeyi babam yapacak inşallah, durumun böyle olduğunu babam anladığı için kıyafetinden kınasına hepsini biz ldık, kına ağustos ayında, bakalım allah cümleten herkese kolaylık versin, bizde de durum bu yani, her şeyi kız tarafı olarak biz yapıyoruz...

Biz işin o kısmını geçtikde kızlar bu işler çok sinir bozucu..Tiksinti geldi yeminle..Bi sorun bitiyor diğeri başlıyor..Haftaya çarşamba kına cuma düğün kısmetse bu salak saçma şeylerden kurtulucaz..

benımde ıkı hafta sonra kınam var arkadaslar kına yerını ve muzıgı fln kız tarafı olarak bız ayarladık erkek tarafı cerez tatlı kına sepetı fln hersey bırde kıyafetı karsılayacak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…