Kimyasal gebelikmi yerleşme kanamasımı

bskhmzkzlkn

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2023
41
4
27
Merhaba yeni üyeyim kafamdaki karışıklık için yardımcı olursanız çok sevinirim aynı durumu yaşayan arkadaşlar varsa bilgi verirlerse çok sevinirim. Düzenli adet oluyorum ilk defa ovolasyon testi kullandım nisan 24 adet başlangıç mayıs 21 yumurtlama 24 çatlamada ovolasyonu bıraktım danışma aldıgım yerde çatlama oldugunu takibi bırakmam söylenmişti 17 gün sonra test yapa bilirsiniz dedi ben çok heycandan daha 17 gün dolmamıştı 5 6 gününde bir test yaptım silik çıktı kan verdim negatif çıktı çok erken diye düşünüldü 17 günü bekledim tam doldu test yaptım yine silik bir şekilde pozitif gördüm gece lekelenme oldu 1 bucuk gün sürdü kanamaya dönüşürse kimyasal gebelik dediler fakat dönüşmedi kesildi 1 gün bile denile bilir adet kanaması gibi çok değil fakat çok çok da az değildi peçete kullanılcak gibi düşünün 1 gün sonra kesildi o esnada test yaptım hem ovolasyon yaptım okumuştum merak ettim net iki çizgi gördüm gebelik testinde iki çizgi teki silik fakat gözle görüle bilicek durumda kimyasal olması için sanırım kanama devam etmesi gerekli doktora gidicegim ilk gebeliğim olucak nasipse miğde bulantım hafif gün içersinde oluyor sırt kısmımda bir agrı oluyor arada adet sancısı gibi bir durum yok ön bilgi yaşayan varsa yardımcı ola bilirmi teşekkürler

Eklentiler

• IMG_0195.jpeg
    72,2 KB · Görüntüleme: 99
  • IMG_0187.jpeg
    63,2 KB · Görüntüleme: 101
  • IMG_0185.jpeg
    49,2 KB · Görüntüleme: 102
  • IMG_0186.jpeg
    69,7 KB · Görüntüleme: 94
Kan verdiniz mi

Kimyasal gebelik diyor doktor fakat oluşan bir kanama yok malesef beta duşuk folik için vitamin kullanıyorum kimi diyor gebe olmayana vermez bunu doktor diye ice kafam karıştı doktor hiç ultrasonla bakmadı bende hayırlısı allhtan dedim zamana bıraktım yarın farklı bir doktor görüşü daha almayı düşünüyorum

Evet farklı doktor görüşü almak iyi olabilir hakkınızda hayırlısı olsun inşhAllah

Anladım, inşallah hayırlısı sağlıklisi nasip olur
Amin inşallh hepimiz için sizinki kimyasalmı oldu şöyle benim kandada cok geç yükseliyor yumurta takibi yaptım ovulasyon düzenli olan adetim çatlamadan sonra düzensz oldu günümden önce lekelenmi gibi gördüm okadar mayıs 24 çatlama gördüm normelde her ayın 24 regal olurum geç yumrtlama yani geç çatlama olmuş sanırım 15 gün sonra lekenlenme gördüm sonra regal görmedim agustosta bi ara kanama gördüm 11 de ayın herhangi bir parça vs pıhtı fılan olmadı az sürdü kan vericem salı günü bakalım kist oluşmuştu iyi huylu kese bazen kiste büyüye biliyormuş 3 cm gibi şuan küçülmüş bi doktor keseyi gördü biri görmedi biri üsten baktı gördü biri altan baktı gördü kanda beta yüksek değildi idrar testinde pozitif görmüştüm bütün gebelik belirtisi var miğfe bulantısı refal görmeme şuan göbegimde büyüyor ve göbek çizgm oluştu değişik bir şekilde hayırlsı bakalım

Canim benim daha belli değil pzt gideceğim Dr um haftasonu yok. Benim durum da karışık valla. Döngüm uzun 45 gün, pcos var bende geç yumurtlama geç döllenme oluyor kızımda da öyle olmuştu hatta hamileyken üstüne görmüştüm. 2 yıldır emziriyorum ve spiral var en son 20haziranda regl oldum.27 temmuzda yumurta çatladı. İlişki olmuştu o gün plansız.

10 ağustos beklenen adet. 10 agustosta kan verdim negatif. 18inde(8.gun gecikme) ultrasonda görünmedi drum gebelik olabilir adet olcak gibi görünmüyorsun dedi 15 20 gün bekleyelim olmazsan kan verip verip gel dedi (çok sıkışık değildim net göremedi) Bugün 30. Gün geciktim. 26.gun lekelenmem başladı ağrılı ve az az. 3 gün sürdü adet değildi eminim.

Belirtiler yumurtlamadan beri var ilk hamileligimde ki gibi.Sirt bel kasık ağrısı sağ kasık özellikle. Şişkinlik gaz kabızlık baş dönmesi bazen terleme.

İdrar testleri hayalet çizgiden silik çizgiye doğru koyulaştı ilkini 14 agustosta yaptım ışığa tutunca görünen çizgi belirdi, en son 4 eylülde yaptım silikti ama hemen çıktı ve bakınca direkt görülüyordu. 5inde de lekelenme başladı sildikçe gelen pede bikac damla gelen açık kırmızı songun de kahveye dönerek.dün bitti.
Yani bilemiyorum ama içimden Bi ses var diyor. Kimyasal geçirmiştim Bi kez Aralık ayında onun kanaması adet gibi yoğun ve baya ağrılı geçmişti kimyasal olduğunu düşünmüyorum. Bakalım nasip. Uzun oldu canım kusura bakma

Olurmu estagfurullah uöarıö hayırlısı klur hakkınızda benimde bu şekilde çok karışık bendede bütün belieti var kanama yok anlamafım bence bu ay bakaşım ne olucak hayıtlısı olsun inşallh

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…