KİMYASAL GEBELİK,DIŞ GEBELİK,TÜP BEBEK, BETA HCG DEĞERİM ,GENETİK TÜP BEBEK VS YAŞADIKLARIM

gulsah0808

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2024
1
3
36
Herkese Merhaba, yukarıdaki yazmış olduğum konu başlıkları ile ilgili yaşadığım tecrübelerden bahsetmek isterim.
Eşim ile evlendikten bir sene sonra çocuk düşünmeye karar verdik ve denememizin ilk ayı hamile kaldım. Gebelik testi yaptıktan sonra doktora gittim ve değerlerimde bir sorun olduğunu söyledi düzenli artış olmuyordu kese oluşmamıştı ve kimyasal gebelik ile sonlandı. Aradan 6 ay geçtikten sonra tekrar hamile kaldım ve yine değerlerimde sorun vardı düzenli artış olmuyordu kese oluşmamıştı ve kimyasal gebelik ile sonlandı. Doktor normal olduğunu biraz daha denemem gerektiğini söyledi. Aradan tekrar bir 5-6 ay geçti ve tekrar hamile olduğumu öğrendim tekrar doktora gittik ve beta değerim kese gözükmesi gereken değer ulamıştı fakat yine kese yoktu ve maalesef dış gebelik olduğunu öğrendik. Sol tüpüm alındı. Ve artık Tüp bebek sürecine girmemiz gerektiğine karar verdik. Gitmiş olduğumuz hastanenin tüp bebek bölümündeki hoca bize genetik test yapmamızı önerdi. Hatta genelde çok problem çıkmıyor ama yinede isterseniz bakalım dedi. Biz de baktırdık. Bu işleme kartotipleme deniyor. Ve benim 13-14 kromozomlarım arasında bozulma olduğu görüldü. Ve kesinlikle zaten tüp bebek yapmamız gerektiği kanısına vardık. Daha sonra 2 tüp merkezi arasında kararsız kalmıştık ve karar verdik. İlk denememizde 5. Güne giden 3 yumurtam kalmıştı ve 3 ününde genetiği bozuk geldik. Tekrar denedik 2. Denememizdede 5. Güne 3 yumurta kaldı ve doktor sonuç için aradığında 2 yumurtanın genetiğinin bozuk olduğunu kalan 1 yumurtanında sonuç vermediğini( kromozom analizi için) tekrar bakılması gerektiğini söyledi. Ama 2 defa dondurulup çözdürüldüğü için tutunma ihtimalinin düşük olacağını söyledi. Ben de bakılsın o zaman dedim hocanında önerisi ile ve sonuç sağlıklı geldi. Transfer aşamasına geçebilecektik artık. Doktor tutanma işlemini artırmak için histeroskopi önerdi ve oldum. Sonrasında sanırım 10 gün sonra falan transfer oldum. Ve 7. Günü evde test yaptığımda pozitifi gördüm. Kan testi günü hasteneye gittğimde kan testim 42 çıkmıştı doktor beklenin altında olduğunu söyledi ve 2 gün sonra tekrar kan testi istedi. 2 gün sonra değerim 50 küsürlü bir rakamdı. O kadar ağladım ki çünkü çok umutluydum. Tüp bebek sürecindeki ilaçları bırakıcaktım doktor 2 gün sonra tekrar kan istedi kan testi verdim ve değerim 4 e katlamıştı inanamadım. 2 gün sonra tekrar kan tekrar 4 e katlamıştı. Doktor bazen böyle durumlar olabileceğini söyledi. Ve artık kan testime gerek yok dedi kese bakmak için gün verdi. Gittiğimizde kese gözüktü. Ve sonra kalp atışı iç in çağırdı ve 7. Haftada kalp atışını duyduk. Şuanda 9+4 hamileyim. Allahım isteyen herkese nasip etsin. O kadar zor süreçlerki , hep bu platformda gezindim yazılanları okudum. Belki birisine yardımım dokunur umut olur diye yazmak istedim. Çok fazla detay var aslında ama çok uzun olacağı için yazmak istemedim. Sorular geldikçe kendimce yaşadıklarımı cevaplayabilirim.Allah herkese nasip etsin.

Benimde iki kere düşük yaşadım şimdi yine korunmayı bırakmayı düşündük hayirlisi

Benimde iki kere düşük yaşadım şimdi yine korunmayı bırakmayı düşündük hayirlisi
Bende 3 kere düşük yaşadım 7 aydır felan olmuyor doktordan tüp bebek tedavisi istedim bir düşük daha yaşarsan dedi ama benim genetik temiz pıhtılaşma rahim bozukluğu var sadece onların da tedavisini gördüm

Tüp benek tedavisi olunabiliyormu devlette nasıl yapılır gebelik oluşuyor ama boş gebelik sizin nasıl dusukleriniz oluyor nedeni ne

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…