Kime inanacağız biz

Dilasare

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2018
904
-109
Patoloji sonucu ve ikili test sonucu
Arkadaşlarım benim bebeğim 13+2 de suyum gelme sonucu düştü buraya dünde konu açtım güncelledim ama aklıma takılan patolojideki sonucumu dün doktor gördü bebekte sıkıntılar var dedi ikili testimde düşük yapmadan bir gün önce olmuştu oda çıkmış onada baktım orada sorun yok gibi hangisi kesin sonucu verir ben ona göre bir yol çizmek istiyorum iki sonucuda yükledim .
Patolojiye göre sonucumda bebeğin burnu kolu sıkıntılı görünüyor doktorda öyle izah etti düşük sebebi bunu gösterdi gerçekten kafam iyice karıştı
IMG_4389.jpeg
IMG_4376.jpeg

bnm 2li testim temiz 3lü testim sıkıntılı amniyosentezim temiz çıktı
şükür sağlıkla dünyaya geldi kızım
2li 3lü testlere pek güven olmaz patoloji daha güvenirliği iyi
hatta amniyosenteze bile %99 derler
sağlıklı bir gebelik olsa tutunurdu
Rabbim inş en doğru ve kısa zamanda en sağlıklısından tekrar nasip eder

Hani bu zamana kadar sıkıntı yok demişti doktor o yüzden kafam karıştı bugünde ikili testin sonucunu görmem dahada kafamı karıştırdı.
Acaba diyorum bebek düşük esnasında bir problem olduda patolojide o yüzden mi o şekilde çıktı sonuç

Hani bu zamana kadar sıkıntı yok demişti doktor o yüzden kafam karıştı bugünde ikili testin sonucunu görmem dahada kafamı karıştırdı.
Acaba diyorum bebek düşük esnasında bir problem olduda patolojide o yüzden mi o şekilde çıktı sonuç
sağlıklı gebelik olsa düşmezi
hak veriyorum anlıyorum sizi ama üzmemeye çalışın kendinizi yine olur inşallah

Öncelikle başınız sağolsun. Ama bebek düşmüş, neden nasıl artık çok da önemli değil olan olmuş. Konuya neden bu kadar taktığınızı ben anlayamadım

Öncelikle başınız sağolsun. Ama bebek düşmüş, neden nasıl artık çok da önemli değil olan olmuş. Konuya neden bu kadar taktığınızı ben anlayamadım
Allah razı olsun
Ona göre yol izleyip bir çok test genetik tahlil vs varmış araştırmak istiyorum .

O

Patolojide düşük yaparken mi acaba sorun oluştu gibi algı oldu bende
hayir canım onlar zaten elenirdi. patoloji sonucunda bebeğin kendinde olan genetik vs sorunlara bakılıyor diye biliyorum. ki dediğim gibi ikili testin güvenirliği çok düsük zaten

Amniyosentez direkt gen dizilimini veriyor ki nasıl %99 ?

Bildiğim kadarıyla ikili test çok güvenilir değil, bu yüzden birçok doktor yurtdışına test göndermek istiyor sanırım ismi nipt’ti. Bu yüzden patoloji sonucunu doğru baz almak gerekir diye düşünüyorum. Çok geçmiş olsun

Pataloji sorunu bulur. Ama bence genetik bi problem yoksa da o bebeğe özgü problemler gelişip yine de sonuç kötü olabilir.

Amniyosentez direkt gen dizilimini veriyor ki nasıl %99 ?
kul işi karışıklık olabilir hiç bir şey %100 değildir
şöyle tanıdığım biri yaptırmıştı amniyosentezi sağlıklı denilen bebek otizimli ve ağır hastalıklarla doğdu çok yaşamadı vefat etti bebek de

birde şu bilgi vardı eskiden cinsiyette yazarmış ki cinsiyette %99,9 doğru ama özellikle doğu kesimde kız ise aldırma olayı çok olduğu için o bilgiyi kaldırdılar

sağ kolunda bozulma varmıs kordonunun bır kısmında ıkı damar bır kısmında 3 damar varmıs.( bu hep 3 olmalıydı ) bır de 11 hafta ıle uyumluymuş canım. ikili üçlü testler tanı testi.

bence kolundaki bozulma düşük sırasında olmuş olabilir dediğin gibi ama bebeği besleyen damarlarda sıkıntı varmıs. o yuzden iki hafta geri kalmış.

X