kiloları yüzünden deliren kardeşinize bi akıl verin be :(

xxxninaxxx

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2015
21
2
27
Öncelikle hepinize selamlarHoppaGerçekten kafayı yiyecek gibi hissettiğimden buraya yazma ihtiyacı duydum.Hayatım boyunca her zaman şişman demeyelim de hem iri hem de balık etli gibi tombul bir insandım çocukken artık dalga geçmeleri bilinç altıma mı işlemiş bilemiycem özellikle lisede her zaman kilo vermeye çalıştım kendimi bildim bileli her pazartesi diyete giriyorum diyeti bozunca da 10 kat daha fazla yiyorum gerçekten kendimden de nefret ediyorum şu an sanki kilo versem her şey düzelecekmiş gibime geliyor herşeyi kilolarıma bağlıyorum ama doğruluğu da var bir ara azim edip 10 kilo vermiştim ve kendimi sevmeye başlamıştım özgüvenim yerine gelmişti filan şu aralar özellikle ygs lys filan derken yine o kiloları geri aldım tartılmaya bile korkar oldum bütün yaz diyete girdim çıktım kilo verdim aldım diyetlerimi hep kalori sayımı ile yaptığım için de takıntı oldu artık neredeyse her yiyecek kaç kalori ezbere biliyorum spora da gidemedim hiç uzun zamandır bir ara kendimi kusturuyodum o ara acile filan kaldırdılar sonra bıraktım bu aralar yine kendimi kusturmaya başladım 16 gün filan var okulların açılmasına hala şişmanım gerçekten herkes normalsin diyo ama değilim ya istediğim şeyleri giyememekten,kim beni böyle beğensin demekten artık bıktım bu yüzden de sevdiğim insanları kendimden hep uzaklaştırdım.bir kaç gün sonra tatile gidicem yaklaşık bir hafta filan her gün yüzsem ve sıkı bir diyet sizce olabilir mi 6-7 kilo versem yeter gibi okul açılana kadar.gerçekten artık yoruldum ya bu yaşta her şeyden nefret ettirdiler.oh içimi dökmüş oldum be:KK71:

Öncelikle bu psikolojiden kurtulmalısın bence . Kilo sadece sende olan bişey değil çoğu insan kilosundan şikayet eder. Bende aynı senin gibi küçüklükten beri etli butlu olan biri olarak suan gayet iyi kilodayım. Geçen sene 64 kiloyu gören ben suan 57 - 58 arasında gidip geliyorum. Çok diyetler denedim güzel kilo verdim sonra fazlasını geri aldım . Öyle geçici diyetlerle olmuyo . Şuan tek yaptığım akşamları ekmek pilav falan yemiyorum ve cok fazla hareket ediyorum. Mesela sürekli dans ediyorum çok faydası var doğrusu :) bi de bi gün fazla yedim mi ertesi gün daha fazla dikkat ediyorum bi de arada elma sirkeli su içiyorum :) işte benim yaptılarım bu kadar sanada tavsiye ederim canım :KK76::KK49:

X