Kilo vermekle adet düzelir mi?

Sevimsizpamukseker

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2022
572
-1
23
Yemin ediyorum en sonun da çıldıracağım ya
Yasmin ilacı verdiler düzelsin diye ne güzel gidiyordu yani düzelmişti de oda 18 günde bir gelmeye başladı tamam sonra yavaş yavaş kilo vermeye başladım zorlamadan bu sefer gün oynamaya başladı neden öyle oluyor
Doktora gitmiştim Ramazan’dan önce bana şey dedi her ay ne zaman gelip bittiğini kığıda yaz bana getir üç ay sonra yani benden üç adet dönemi istedi bana da saçma geldi zaten ben her ay ne zaman gelip bittiğini yazıyorum bu konu da ama kadın üç ay sonra geri gel dedi ve ben gitmedim şimdi ben ne yapıyım?

Doktorunu dinle bence. Ayrıca adet düzensizliğinin bir sürü sebebi var, bir tanesi de kilo.
Senin sorunun kilodan ötürüyse evet zayıfladıkça düzene girer. Ama zayıfların da adeti düzenli değil, ben kendimi bildim bileli 47-52 arasındayım. Ama yirmilerimin başından sonuna hep duzensizdi adetim . Bir arkadaşım var o da ip gibi kız, kist var yılda üç dört kere adet oluyor

Yemin ediyorum en sonun da çıldıracağım ya
Yasmin ilacı verdiler düzelsin diye ne güzel gidiyordu yani düzelmişti de oda 18 günde bir gelmeye başladı tamam sonra yavaş yavaş kilo vermeye başladım zorlamadan bu sefer gün oynamaya başladı neden öyle oluyor
Doktora gitmiştim Ramazan’dan önce bana şey dedi her ay ne zaman gelip bittiğini kığıda yaz bana getir üç ay sonra yani benden üç adet dönemi istedi bana da saçma geldi zaten ben her ay ne zaman gelip bittiğini yazıyorum bu konu da ama kadın üç ay sonra geri gel dedi ve ben gitmedim şimdi ben ne yapıyım?
Benim adetim hep düzenli bende kiloluyum.Sizde stres varmı ?

Adet düzensizliği nedeninden ötürü doktora gittiğimde bana kilo vermem gerektiğini söylemişti, başka bedensel bir etki yoktu çünkü. Mental olarak her duygu durumumuz adeti etkileyebilir. Havalar bile etki edebiliyor yani. Eğer doktor size kilo konusunda uyarıda bulunduysa, kilo alım-veriminize dikkat edin ve denilen zamanlarda muayeneye gitmeye çalışın. Bende işe yaradı açıkçası. Bunun dışında dediğim gibi, fiziksel herhangi bir şey mi yoksa mental herhangi bir şey mi etkiliyor, dikkat etmeye çalışın. Umarım en kısa sürede düzelir.

X