Kilo problemi

KahveNutella

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2016
624
1.035
Merhaba öncelikle bu da dert mi diyeceklerin yerine şimdiden ben diyeyim evet bu da dert mi,amaan tek derdim bu olsun,konu açtım diye Allah da benim belamı versin :halay:

6-7 kilo fazlam var.Açıkçası fazla sorun etmiyorum,günlük hayatımı engelleyecek çok büyük bir kilo fazlası değil.Belki de bu yüzden kilo vermekte başarısız oldum.
Sporla hiç aram yok,tembelin önde gideniyim :KK23:
Diyet konusunda da maksimum üçüncü gün pes ediyorum.Çikolatasız tatlısız duramıyorum.İradem öyle zayıf ki birinin "aa sanki her gün beraber dışarı mı çıkıyoruz canım içiver bi kahve" demesi veya misafir gelmesi/misafir gitmek veya eve sevdiğim bir şey alınması (aa babacığım pasta almış ziyan mı olsun) kısacası her şey yetiyor diyeti bozmama.
Artık kilodan çok bu başarısızlığıma üzülüyorum.Biz ne yapalım senin tembelliğine diyebilirsiniz.Var mı önceden böyle olup aşan?Bir önerisi olan?

Spora üşeniyorsan yürüyüş yap kafan rahat çık uyandığında aç karnına haftanın 5 günü,abur cuburu kesmene gerek yok haftanın 1-2 günü bitter çikolata yiyebilirsin ... Ben böyle bayağı kilo verdim.

Beyin de bitirmeli olayı."6-7 kilo fazlam var.Açıkçası fazla sorun etmiyorum,günlük hayatımı engelleyecek çok büyük bir kilo fazlası değil." Kismini silmelisiniz. Sorun etmezseniz, çözüm olmaz :) Bende öyle yapıyorum.

Merhaba öncelikle bu da dert mi diyeceklerin yerine şimdiden ben diyeyim evet bu da dert mi,amaan tek derdim bu olsun,konu açtım diye Allah da benim belamı versin :halay:

6-7 kilo fazlam var.Açıkçası fazla sorun etmiyorum,günlük hayatımı engelleyecek çok büyük bir kilo fazlası değil.Belki de bu yüzden kilo vermekte başarısız oldum.
Sporla hiç aram yok,tembelin önde gideniyim :KK23:
Diyet konusunda da maksimum üçüncü gün pes ediyorum.Çikolatasız tatlısız duramıyorum.İradem öyle zayıf ki birinin "aa sanki her gün beraber dışarı mı çıkıyoruz canım içiver bi kahve" demesi veya misafir gelmesi/misafir gitmek veya eve sevdiğim bir şey alınması (aa babacığım pasta almış ziyan mı olsun) kısacası her şey yetiyor diyeti bozmama.
Artık kilodan çok bu başarısızlığıma üzülüyorum.Biz ne yapalım senin tembelliğine diyebilirsiniz.Var mı önceden böyle olup aşan?Bir önerisi olan?
Ben varım. Çözümü iyi bir diyetisyen ile buldum ne istersem yiyorum ara ogunlerde tatlıda yiyorum canım isterse işin özü öğün kaçırmamak. Zaten öğün kacirmayinca önünüze tatlı koysalar bile yemek istemiyor sunuz. Regl dönemi hariç. Dediğim gibi işin aslı öğün saati. Bol su. Şeker kullanmıyorum ama. Zaten çayla pek aram yok ama illa iceceksem ya şekersiz yada yarım kesme şeker ile iki bardak içiyorum. Zamanla vücut onu bile şekerli buluyor. Aslında zor değil kilo vermek ama sağlıklı kalıcı kilo vermek için iyi bir diyetisyen şart ve tabi ömür boyu bu yeme düzenine tabi olmak gerek. Istenen kiloyu sabitleyince daha çok kaçamak yapabiliyorsunuz.

Ay cümleni okuyunca gözlerim yerinden çıktı acı acı içemem günde bir kahvemden mahrum mu kalacağım diye.Sonra kendi telaşlı halime güldüm Allah da seni güldürsün :halay:Bir yerden başlarım inşallah
Ben ikisini de şekersiz içiyorum. Kahveyi güzel yaparlarsa acı gelmez.

Bir de o kullanıcı adı bile kilo verme düşmanı :KK70:

Ben varım. Çözümü iyi bir diyetisyen ile buldum ne istersem yiyorum ara ogunlerde tatlıda yiyorum canım isterse işin özü öğün kaçırmamak. Zaten öğün kacirmayinca önünüze tatlı koysalar bile yemek istemiyor sunuz. Regl dönemi hariç. Dediğim gibi işin aslı öğün saati. Bol su. Şeker kullanmıyorum ama. Zaten çayla pek aram yok ama illa iceceksem ya şekersiz yada yarım kesme şeker ile iki bardak içiyorum. Zamanla vücut onu bile şekerli buluyor. Aslında zor değil kilo vermek ama sağlıklı kalıcı kilo vermek için iyi bir diyetisyen şart ve tabi ömür boyu bu yeme düzenine tabi olmak gerek. Istenen kiloyu sabitleyince daha çok kaçamak yapabiliyorsunuz.
Çol teşekkürler.Diyetisyen "kızım ben sana napayım ondan vazgeçmezsin bundan vazgeçmezsin" diyecek endişesiyle hiç gitmemiştim :ıslık: Bir araştırayım diyetisyene gidene kadar en azından ara öğünlü düzeni denerim.Tekrar teşekkürler

Çol teşekkürler.Diyetisyen "kızım ben sana napayım ondan vazgeçmezsin bundan vazgeçmezsin" diyecek endişesiyle hiç gitmemiştim :ıslık: Bir araştırayım diyetisyene gidene kadar en azından ara öğünlü düzeni denerim.Tekrar teşekkürler
Ben daha öncede gittim bir diyetisyene önce bana bir dolu yasak listesi verdi sabah 7 de uyanacaksın dedi. Çok erken dedim bide fırça yedim. Eve geldim liste dolapta asılı annem gitti oda öyle eşim kafa buluyordu ya bu liste dolaba asılınca kilomu veriyorsunuz diye.

Ama şimdiki diyetisyenime ilk gidisimde beni bağladı. Kaçta kalkabilirsin diye sordu 9 da kahvaltı ama en gec 10 olsun olurmu dedi. Damak tadın tuzlumu tatlımı dedi. Tatlı istediğim zaman neler le getirebileceğimi öğretti. Kahveye gelince. Sade neskafe. Yada az şekerli yani bir fincana 1 kesme şeker ile kahve icebiliyorum. O 3ü bir aradaları günde2 3 bardak icerdim şimdi tadı bulaşık suyu gibi geliyor kola hazı meyve suyu desen aynen. Nescafeyi süt ile de yapıyorum. Kuru yaban mersini ile tuketince şekere gerek kalmıyor yada kuru üzüm. 2 haftada tamamen damak tadın bunlara alışıyor. Günde 1 öğün 1 büyük but veya 4 köfte yiyebiliyorum. Balık fırın veya ızgara sınısız. Ekmeği ihe organik ekmek kullanıyorum. 1 dilim. Ekmek olmazsa olmaz mış mesela. Tabi bildiğimiz beyaz ekmek değil. Öğlen2 lahmacun yeme hakkım var ki bayılırım. Mesela her liste yenileme zamanı canının istediği birşey varmı diye sorarak yeniler listemi. Istediğiniz herşeyi yiyebilirsiniz sadece zamanı ve miktarı dengeleyin der. İrade tabiki yinede gerekiyor. Ama hızlı giden kilo ölçümlerde kas artışı yağ kaybını. Metebolizma yaşındaki dehşet farkı görünce keyif ile yapıyorsunuz. Birde şöyle bir durum var ben55 kg oldum 50 olmak istesem dahi musade yok yağ oranı yaş vs ye göre belirliyor kendisi. Bencede git ama önce senin konforunu düşünen bir diyetisyen olsun

Ay cümleni okuyunca gözlerim yerinden çıktı acı acı içemem günde bir kahvemden mahrum mu kalacağım diye.Sonra kendi telaşlı halime güldüm Allah da seni güldürsün :halay:Bir yerden başlarım inşallah
Canım tatlıyı ayrı severim ben de ama, çayı kahveyi şekersiz içerim. Geçen bir yerde siparişler karışmış. Bana şekerli kahve geldi, var ya ağzımdan geri püskürtecektim. Ya hu o kadar mı kötü olur? Valla kötü geldi, eskiden nasıl içiyormuşum şunu dedim. Alışırsın yani, yavaş yavaş azalt. :KK51:

Bi düşündüm de tatlı yemeyeli 7 8 yıl olmuş olmalı. Düğünümde pasta bile yemediydim ben.
Bence tiksinin tatlıdan.
Dişleri çürütüyor bir kere. Çok kalorili.
Onsuz da yaşayabilirsiniz.
:KK57:Ben size hayran kaldım.Canan Karataydan başka böyle yaşayan olamaz sanıyordum.Maşallah diyelim

İşe nickini değiştirmekle başla :KK48:

Öyle rejimle falan verilmelik değil 6-7 kilo çünkü bıraktığın anda yeniden kilo almaya başlarsın. Yürüyüş yap, bol su iç, günde iki fincan yeşil çay iç, şekeri kes, bol bol yoğurt ye ve yüksek kalorili gıdaları biraz azalt zaten otomatikman kilo vereceksin.

☕ kahve ve cayi sekersiz ic. Bol su tüket. :) emin ol ise yarayacaktir. Uzun vadede 2-3 kilo olsada verirsin.bende böyle baslamistim ise ve 10 kilo verdim. Tabi hemen öyle 1 haftada olacak sey degil.

ahh ahh aynı dert bende de var
doğumdan önce tam ideal kiloldaydım.
doğumdan sonra 72 kiloya düstüm bir sene içinde dikkat ederek 62 oldum ki birden kilo almaya başladım boyum 165 haşimoto hastalığımı öğrendim bu arada. çok zorlaştı kilo vermek. şu anda 67 kiloyum tam 9 kilom var fazla
yemek çok abartan bir insan değilin ama tatlıya abur cubura dayanamıyorum. ne olmuş benim irademe diyorum. bi kessem özellikle çikolatayı ve diğer abur cuburları herşey yoluna girecek ama arkadaşın dediği gibi yemek için hep bir bahanem var.
kahveyle çayla aram yok zaten içecek olsam onları bile çikolatayla içiyorum.

X