Kilo almalı mıyım?

burcudeniz

Guru
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2012
330
738
Merhabalar. Öncelikle belirtmeliyim ki konuyu doğru yere açıp açmadığımdan emin değilim. Bu topic sanırım kilo vermek isteyenler için. Kilo almak isteyenler bölümünde de soru değil de bilgi, tavsiye vs paylaşıldığından bu soru kısmını daha uygun gördüm. Yanlışsam moderatör arkadaşlar taşırlar.

Ben biraz zayıfım. Yani aşırı derecede zayıf değilim, 36 bedenim. Ama kemiklerim mi iri neden bilmiyorum kaburgalarım, köprücük kemiğim çok belirgin ve bu beni çok sıskaymışım gbi gösteriyor. Çevremden sürekli çok zayıfsın eleştirisi alıyorum. Ben de giyinikken memnun olsam da çıplak halimi fazla zayıf buluyorum ve pek beğenmiyorum. Ayrıca göğüslerim küçük, kilo alırsam büyüyeceklerini düşünüyorum, daha doğrusu ümit ediyorum =)

Uzun lafın kısası boyum 1.70, kilom 52-53 civarı değişiyor. Çok düşük değil boyuma göre ama ben kendimi gerçekten zayıf görüyorum ve kilo almak istiyorum. Ve size soruyorum. Sizce bu kilo gerçekten düşük mü boyuma göre, kilo almalı mıyım? Yoksa iyi mi, böyle mi devam etmeliyim? Birkaç gündür bunu düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Şahsen rakamlara fazla takılmıyorum ben görünüş daha önemli. Sen kendini eğer görünüş olarak zayıf buluyosan kilo alman daha iyi olabilir :)

Bence alma . Ipin uucu kacmasin. Boyuna gore iyisin bence. Sonra vermesi kolay olmuyor kilolari. Cok takinti haline getirme.

3-4 kilo alırsanız hem yine hala zayıf olursunuz hem de kemikleriniz görünmez. Aynı boydayız 60 kgyum ben, benim de bazen kaburgalarım görülüyor yandan (eğildiğimde, uzandığımda vs) O zaman da eşim kemiklerin görünüyor diyor. Ama siz normal duruken oluyormuş, alın bir kaç kilo bakın duruma. Bu arada benim de kemiklerim cidden iri.

X