Kıl batıkları ve lekelerinden kurtulmak için önerileriniz?

asya23

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2008
546
5
slm kızlarr benm çok büyük bi sorunum var ama kendim ettim kendim buldum..benim geçen yaz bacaklarımdaki kıllar deri altından çıkmaya başlamıştı(normalde epilasyon aleti ile alıyorum) bende onları hırs edip cımbızla almaya çalıştım tabi onları çıkarana kadar tariş oldu hemde çok benek benek bacaklarım o dönem cildiyeye gittim bi krem verdi faydası olmadı zaten yine deri altından çıkıyor diye bende iyice takıntı halini aldı onları orda görmek istemediğim için hep ısrarla aldım beneklere her gün yenileri eklendii..:çok üzgünüm:kışın biraz dinlenmişti lekeler geçer gibi olmuştu bu yaz yine aynı şeyyy kıllı gezemem ya yine alıyorum ve yine aynı dert napıcam böyle cildiyeye gitmem hiç bi işe yaramadı bacaklarım çok kötü etek giyemiyorum geçen yaz denize gitmiştim insanlar denizdenmi oldun diyorlarr demek okadar kötüydü:çok üzgünüm:neler neler denedim tüm yüz maskelerini ben bacaklarıma yapıyorum ama artık faydası yok bana ne olur akıl verin yardım edin bu lekelerden nasıl kurtulcam..hadi tomra tutup geçiyor tmm ama izleri kalıor zaten beyaz tenliyim bi ilaç bi kerem bi maske vs bildiğiniz bişy varsa lütfen akıl verin banaa.. vallahi çok param olsa ilk önce estetik yaptırcam bacaklarıma:Saruboceq:

hayatım hiç mi duymadın epilasyonun kıl batıklarına neden oldugunu?
neden hala inatla epilasyon aleti ile almaya devam ediyorsun?
bi süre jilet kullan ve bacaklarına kese yapmayı ihmal etme
ayrıca duştan sonra bacaklarına bebe yagı ile masaj yap
düzelene kadar jilete devam
sonrasında ağdaya geçersin
geçmiş olsun

güzelim lazer epilasyona başlayabilirsin... gerçi o da biraz pahalı gelebilir ama en azından yarım bacak için fiyat alabilirsin ...

epilsayon aleti ile maalesef batık oluyor... benim de öyleydi ; aldığım almadığım hiç farketmiyordu...
ben lazere başladım ... lekeler de gitti...

ya da yaz dönemi zor tabii ama en azından kışın uzamalarını bekleyip ağdaya dönersen biraz daha düzelebilir diye düşünüyorum...

banada makina kıl dönmesi yapıyor
bence bi an önce ağdaya geçmeye çalış

ben zaten ağda yapıyordum ama oda zor oluyor ben çocukluğumdan beri hiç jilet yapmadım direk ağda ile başladım diyorum artık kıllarda ne yapacağını bilemedi bide kıl konusunda takıntı bende hastalık derecesinde ondan bu çocukluğundan beri böyleydi ama bu geçen yaz başıma geldii....almasamda duramam en sadece bu izlere çare bulmak istiyorum yaa (((

hiç bir güzelliğe zahmetsiz ulaşilmaz bunu unutma şekerim
makinayla devam edicem diyosan bu goruntulere alışmak zorundasın üzgünüm

hayatım kese yapicaksın her duşta bacaklarına
ayrıca yukarıda dediklerimi uygulucaksın
aksi takdirde batıklardan kurtulman çooook zor

geçen yıl aynı olay benim başıma geldi
acnelyse diye bir krem var gece yatmadan haftada 3 gün çok az ince bir şekilde onu sürdüm
deri soyuluyor ama temizleniyor mutlaka nemlendirici sürdüm kurutuyor çünkü

bu krem çok ucuz 3-4tl bişey reçetesiz eczane veriyor bu kremi gece gündüzde mavi bepanten kullan arada nemlendir ve yaklaşık 6-7 ay jilet ile temizle sonrasında 2 kere ağda yaptırdım bacaklarım tertemiz
doktor mucize bekleme demişti ama şuan çok güzel
ha bu arada bide ben bu yaz tatilde bol bol yaktım süper oldu[/COLOR]

Bende çook çektim bu batıklardan..
Forumda bi yerde TUZ ve zEYTıNYAĞI karışımıyla peeling iyi gelıyo diye okumuştum..
Hiç ümidim yoktu ama yinede denediim..Bacaklarım kızarana kadar tuzu ve yağı iyice yedirdim..
Vee sonuç gayet iyii..:1rolleyes:
2 kere yaptıktan sonra gözle görülür şekilde güzelleşti bacaklarım..
% yüz geçirmedi ama yinede denemeni tavsiye ederiim..Ha bide keseyide ihmal etmedim..

Lekeler tamamen geçmedi ama eskisine göre çok daha iyiler...
Batıklardan kurtuldum ya lekelerde zamanla geçer diye düşünüyorum..

Evet canm buna da şükür :)
Gerçekten önceden çok kötüydü..
Tüylerimi alsam bile bacaklarımı açmaya çekiniyordum..
Biri görür de korkar diye :)
Benimkiler kolay geçti ama herkes de aynı yöntem işe yaramıyor..Batık derdi olan herkes miss gibi bacaklara kavuşurlar umarım...

stopingrow diye batık spreyi var internette görmüştüm işine yarayabilir. benimde aynı sorunum vardı batıklar için kese ve ponza taşı kullandım lekeleri için bende çözüm bilmiyorum umarım kalıcı bi çözüm bulunurrrr benneyaptımki

Ne olursa olsun jiletle asla ilgim olmadı,temızlık dedığın ağdayla başlar...

bende önceden epilasyon aletiyle alıyordum bacaklarımı ama bütün kıllarım içten uzamaya başladı ve batık oldu. bende oturdum onları elimde iğneyle çıkarmaya çalıştım ve tabi bacaklarımı mahvettim yara oldu.:bbo:allahtan esmerimde yaralar çok belli olmuyonaniknanik..ama artık çok mecbur kalmadıkça sir ağdadan başka bişey kullanmıyorum pürüzsüz yapıyo bacaklarımınaniknanik

batık mı olmuyo :uhm:

Arkadaşlar şu topuk taşı varya onunla ovalayın bu batıkların olduğu yeri sonrada bebek yağı sürün mükemmel oluyo.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…