Kibele haklıymışsın, Eşimde Varikosel çıktı:((

birebira

Herşey güzel olacak..
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2008
651
2
Selam arkadaşlar, bizde 9 aydır deniyoruz ve hamile kalamıyordum. İlk ben doktora gittim, doktor herşey yolunda dedi, ondan sonrada iki ay ateş ölçerek denedik ama hamile kalamadım. Bu sefer eşim gitti doktora. Doktor sol yumurtalığında damar genişlemesi var demiş. Fiziksel muayene de birşey yok ama ultrasonda normali bir damarı 3 mm iken 3,5mm çıkmış. Yani varikosel, birde sperm örneği verdi eşim yarın sonucunu alacağız. İnşallah kötü birşey çıkmaz, çok korkuyorum arkadaşlar. Hayattaaaa aklıma gelmezdi eşimde bir sorun olacağı Kibele aklıma düşürmüştü ve eşime söylemiştim.

Bir de sorum var, eşim 2,5 günlük perhizle örnek verdi, bu şekilde yanıltıcı olur mu acaba?? Cevap verirseniz çok sevinirim.

geçmiş olsun canım. ama en azından artık sorunu biliyorsunuz ve bildiğim kadarıyla tedavisi de kolayca yapılıyor. yani çok kısa zamanda bebişine kavuşabilirsin artık. inşallah en kısa zamanda allah muradını versin.
spermiyogram için de ben 3 gün beklenmesi lazım diye biliyorum ama neticede sonuçları değerlendirecek olan dr da 2.5 güne göre değerlendirir. zaten bildiğim kadarıyla bu gibi durumlarda biden fazla kez spermiyogram yapılıyo.
hadi hayırlısı canım, allah gönlüne göre versin..

geçmiş olsun canım. ama en azından artık sorunu biliyorsunuz ve bildiğim kadarıyla tedavisi de kolayca yapılıyor. yani çok kısa zamanda bebişine kavuşabilirsin artık. inşallah en kısa zamanda allah muradını versin.
spermiyogram için de ben 3 gün beklenmesi lazım diye biliyorum ama neticede sonuçları değerlendirecek olan dr da 2.5 güne göre değerlendirir. zaten bildiğim kadarıyla bu gibi durumlarda biden fazla kez spermiyogram yapılıyo.

geçmiş olsun arkadaşım değerleri aldınızmı nasıl.benimde eşim de varikosel var 3 hafta önce ameliyat oldu çok kolay bir ameliyat.sayı çok düşmüş bizde.artık 2.5 ay sonrayı bekliyoruz test yapılacak işallah düzelme olur.

canim basligi okuyunca cok sasirdim birden duraksadim.

keske hekli cikmasaydim. canim 2.5 gunluk perhiz etkiler mi etkilemez mi bilmiyorum ama bence doktorunuza soyleyin. boyle bir durum var. biz 2.5 gunlukken verdik deyin. o size ne yapmaniz konusunda yonlendirir. yeniden yapalim veya o perhiz suresi bu durumu degistirmez vs vs. diye.

canim burada varikosel olup da cok da cabuk hem de normal yoldan hamile kalan cok arkadasimiz var. siz geregi neyse yapin. ve bol bol dua et. yer gok dua ile derler ya. Ben eminim yakinda ban de hamileyiiim diye acacaksin basligini.

simdi internetten bakiyorum da bak ne diyor

İlaçla tedavisi yoktur varikoselin. Dünyada en çok kabul gören tedavi şekli cerrahi tedavidir. Birkaç değişik cerrahi alternatif söz konusudur ama temel yaklaşım cerrahi tedavidir. İnfertil, yani çocuk sahibi olamayan çiftlere gelince de, buradaki yaklaşım zaten sperm tahlilinde bozulma olduğu takdirde tedavi edilir. Yoksa varikoselli bir erkeğin temelde tedaviye ihtiyacı yoktur.

yani esinin spermlerini etkilemiyorsa demek istiyor ki tedavi edilmesine gerek yoktur. canim yani esinin sperm sonuclarini 2.5 gunluk perhiz etkileyebilir. onu doktora mutlaka soylemelisin.

bak diyor ki baska bir sitede her varikosel interfil degildir diyor. yani eger spermlere etki etmedi ise problem yok. 9 aydir kismet olmamis demek.

ama okudugum baska bir sey de min perhiz suresinin 3 gun oldugu. yarin bir sonuclari alin bakalim. sonra sonuclar iyi ise zaten problem yok. 2.5 gunde bu kadarsa 3 gunde haydi haydi iyi olur.

yok eger kotu ise doktora once bir danisin. belki test tekrarlanir ve egergi neyse yerine getirilir. canim sebebi belli ise cozum de belli. Allah gercekten dermansiz dert vermesin. sebepsiz interfilite cok kotu.

Saol çok çok teşekkürler. Tek tedavisi varmış ameliyat, ama kolay diyorlar. Eğer değerleri normal çıkarsa ameliyata da gerek kalmazmış. Doktora da söylemiş 2,5 gün olduğunu, herhalde ona göre değerlendirirler.

Allah hepimizin muradını verir inşallah canım..a.s.

geçmiş olsun arkadaşım değerleri aldınızmı nasıl.benimde eşim de varikosel var 3 hafta önce ameliyat oldu çok kolay bir ameliyat.sayı çok düşmüş bizde.artık 2.5 ay sonrayı bekliyoruz test yapılacak işallah düzelme olur.

Yok güzelim, biz başka bir ülkedeyiz ve doktora ulaşamadığımız için öğrenemedik. Özel bi test olduğu için herkesegöremiyormuş sadece doktoru görebiliyormuş. Size de geçmiş olsun canım çok saol:)

canim basligi okuyunca cok sasirdim birden duraksadim.

keske hekli cikmasaydim. canim 2.5 gunluk perhiz etkiler mi etkilemez mi bilmiyorum ama bence doktorunuza soyleyin. boyle bir durum var. biz 2.5 gunlukken verdik deyin. o size ne yapmaniz konusunda yonlendirir. yeniden yapalim veya o perhiz suresi bu durumu degistirmez vs vs. diye.

canim burada varikosel olup da cok da cabuk hem de normal yoldan hamile kalan cok arkadasimiz var. siz geregi neyse yapin. ve bol bol dua et. yer gok dua ile derler ya. Ben eminim yakinda ban de hamileyiiim diye acacaksin basligini.

simdi internetten bakiyorum da bak ne diyor

İlaçla tedavisi yoktur varikoselin. Dünyada en çok kabul gören tedavi şekli cerrahi tedavidir. Birkaç değişik cerrahi alternatif söz konusudur ama temel yaklaşım cerrahi tedavidir. İnfertil, yani çocuk sahibi olamayan çiftlere gelince de, buradaki yaklaşım zaten sperm tahlilinde bozulma olduğu takdirde tedavi edilir. Yoksa varikoselli bir erkeğin temelde tedaviye ihtiyacı yoktur.

yani esinin spermlerini etkilemiyorsa demek istiyor ki tedavi edilmesine gerek yoktur. canim yani esinin sperm sonuclarini 2.5 gunluk perhiz etkileyebilir. onu doktora mutlaka soylemelisin.

Canısı valla iyi ki aklıma düşürdün bi sorun varsa önceden bilmek daha iyi en azından gerekiyorsa tedavimizi oluruz.

Bu arada doktor biliyor 2,5 günlük verdiğini, herhalde ona göre değerlendirir. Umarım kötü bişey çıkmaz ve ameliyata gerek kalmaz..

Verdiğin bilgiler içinde çok saol canım Allah razı olsun.a.s.

Testin sonucunu telefonda öğrendik. 2,5 günlük sonuç 18 milyon ve %33 hareketli imiş. Raporu göndermedikleri için başka bir bilgimiz yok.

Deneyimli arkadaşlar yorumlarsanız çok sevinirim..

arkadaşım tıp kabul edilen sınır alt sınır 20 milyon ileri hareketlilikte%50 olması gerekiyor.sayınız iyi siz doktorla bir görüşün bakalım ne diycek.ama umutsuzluğa kapılacak bişey yok. bak mesala biz 1 ay önce doktora gittiğimizde sayı 3,5 milyon çıktı. hareketlilik %65 di. çok üzüldüm ama şimdi okadar değil.bildiğim kadarıyla eşinde varikosel vardı. bu durumda ameliyat demeye bilir.doktorlar ameliyat dersede olsun derim çünkü ameliyat olup çok iyi sonuç alanlar var.okuyorum hergün buradan bana da moral oluyor.ayrıca eşine keçi boynuzu kürünü içirmeye başla çok iyi geliyormuş.sakın ümitsizliğe kapılma.istersen başka bir doktora daha gidin. birdaha test yaptırın.işallah her şey iyi olacak.

canim ne sayi ne hareketlilik. ben sana soyleyeyim 1 tane bile yeter Allah izin verdikten sonra. bu konusa manzil gulu ile gorusmeni tavsiye ederim. esinin degerleri o kadar dusuk cikmisti ki kahrolmustu kiz. ama o ay hamile kaldi. o cok arastirdi sperm sayisi nasil artirilir diye. bu arada doktorla konusun once. belki 2.5 gun icin bu sayi normaldir. bir gun daha bekleseniz belki daha da yukselecekti.

ayrica bak preseed basligi var. bence preseed kullan. O da kullanmisti. internetten arattir. sana en yakin neresi satiyorsa al.

keciboynuzu kurunu mutlaka uygula. bir de men's vitamin diye ilaclar var. hangi ulkedesin bilmiyorum ama. bu men's vitamin buradaki tum pharmacylerde var. men's reproductive system icin yaziyor. gunde bir tane. icinde cinkodan selenyuma o spermlerin gerekli oldugu bir madde var ona kadar hersey var.

ayrica taze meyve suyu. bol bol./ makina al kendine. taze taze sik. hazir alma. menzilgulu ile bir konus sen. onun esi varikosel degildi ama sperm azligi morfoloji bozuklugu ve hareketsizligi vardi. o ay hamile kaldi. Allah hayirli bebeisler hamileleikler versin.

Testin sonucunu telefonda öğrendik. 2,5 günlük sonuç 18 milyon ve %33 hareketli imiş. Raporu göndermedikleri için başka bir bilgimiz yok.

Deneyimli arkadaşlar yorumlarsanız çok sevinirim..

sayının en az 20 milyon olması gerekiyor diye biliyorum sizinki sınırda üstelik de vorikosel olduğu için bu sayı zamanla düşer hareketlilikte çok önemli bunu dr daha iyi anlar iyi bir doktora danışın o sizi yönlendirecektir

aslında tahlilin inan çok kötü değil ama zamanla daha düşecektir bubun için çaresine bakmanızı önerrim a.s

birebiracım abimde çıkmıştı 15dk operasyon sonunda 2 ay sonra yengem hamile kalmıştı keşke erkekler bizim gibi hamile kalmadan kendilerine baktırsalar beklemeyiz değil mi sıkma canını en azından neden olmuyorun cevabı çıktı değil mi ona göre tedavi ol hadi 2 ay sonra haber çıkar birebira hamile sevgiyle kal

X