Kesen göründü bebeğimm nerdesinn??lütfen tecrübe ve bilgilerinizi paylaşınn..

ITIRLIK

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2009
21
0
29 ocak ta beta hcg testi yaptırmıştım 6800 çıktı ve aralıklarla yaptırdığım beta hcg testleri iki günde bir ikiye katladı normal bir seyrinde.sat 06 aralık 2009 dün doktora gittim ultrasondan bakıldı hem karın hem vajinal doktor keseyi gördü .sağlıklı bir keseye benziyor dedi; ama bebeğim yok içinde 10 gün sonraya randevu verdı. Sanırım geç döllenme ve daha çok küçük onun için görünemiyo olabilir dedi bi ihtimal daha var onu pek söylemek istemiyorum inşallah olmaz dedi 10 gün sonra ultrasondan baktığımız zaman tekrar görünmezse boş gebelik tanısını koyucaz ve kürtaj olabilirsin dedi.yerde miyim gökde miyim hiç bilmiyorum ve zaman geçmek bilmiyorrr.lütfen tecrübelerinizi ve bilgilerinizi benimle paylaşabilir misiniz?

görünür bebişin merak etme dr lar her zaman en kötüsünü söylüyolarr içini ferah tut stres yapma opuyorumnanaktan

inşallah canımmm..ama moralim çok bozukk ilk gebeliğimi de bozulmuş kese nedeniyle 20 ekimde sonlandırdılar..allah bi daha yaşatmasın diye sürekli dua ediyorum..

canımm inşallah geç döllenmedir ve sen yavrunu saglıkla kucagına alırsn....

merak etmeee benimde bebişim öyleydi kese vardı kendisi yoktu 6. haftada bile

gözükmüyordu 7. haftada kalp atışını bebeişi gördük hep çok şükür korkmaaaa :)

ılk doktora gittiğimde benim de kese göründü ama bebek görünmedi, geç yumurtlama olabilir 10 gün sonra tekrar gel dedi, bana da aynı şeyleri söyledi doktor, boş kese olabilir, düşük olabilir dedi. O 10 günün nasıl geçtiğini bir ben bilirim, 6,5 haftalıktı 2. kez gittiğimde, bu kez kalp atışlarını bile gördük, sen şu an hep iyi olanı düşün arkadaşım, kötü olanı değil ve bol bol dinlen, 2. gidişinde bebeğini çok net göreceksin.

boş gebeliğin ardından bende tekrar gebeyim.5+2 durumundayım.10 gun sonra kalp atısı ıcın cagırdı.umarım bu sefer saglıklı bır bebege sahıp olurum.kasık ağrısı karında bır baskı hissediyorum.umarım onemlı bısey dgldır

Benim ikiz olduğu halde ilk muayenemde sadece kese göründü bebekler görünmedi..
ıçini ferah tut ve bekle herşey yolundadır bence

gulbiraz canım sana özelden mesaj attım cevap yazarmısın...teşekkürler

özelden mesajını aldım da, cevap yazamıyormuşum, 50 mesaj yazmış olmam gerekiyormuş.
ben aşağıya kopyalıyorum cevabımı.
ya hiç moralini bozma, ben ilk gittiğimde 25 günlükmüş, ben 1aydan fazla tahmin ediyordum son adet tarihine göre hesapladığımda, geç döllenme olmuş dedi doktor, kese göründü sadece, bebek görünmedi, bu süre içinde ilişkiye girme eşinle, sürekli yat dinlen hiç bir iş yapma dedi, tutunması için ilk zamanlar bunlar çok önemli, boş kese değilse, düşük olmazsa 15 gün sonra kalp atışlarını görürüz dedi. ben o 15 günü çok kötü geçirdim, hatta sigara içtim üzüntüden vicdan azabı çeke çeke, moralim çok bozuldu, sonra 15 gün sonra tekrar gittim işte, kap atışını duyamıyorsun zaten çok küçük olduğu için ama ultrasonda kalp atışını görebildik, 6,5 haftalıktı o zaman. kalp atışlarını gördükten sonra işte kan ve idrar tahlillerini istedi bütün testlerim normal çıktı, şimdi çok sağlıklı bir şekilde büyüyor, 25 şubatta tekrar gidicem şu an 2,5 aylık oldu :)
sen de hiç moralini bozma, geç döllenmede oluyor böyle, inşallah herşey normale döner senin de.

inşallah canım..rabbim bebeğini sana bağışlasın....inşallah benim bebeğimde bana sıkıca tutunur...annesini bırakmaz...birde canım kesemiz küçük dedi...diyorum kese büyümese geçen hafta bebeği göremedik bu hafta gördük...bunları görürmüydük..bebek gelişirmiydi...allahım bana sabır ver...inşallah herşey yoluna girer..bende bebeğimin sağlıklı haberlerini alırım..canım...ne olur...ümmühan için çok dua edin..rabbim 5 yıl sonunda gelen bu mucize bebeğini ona bağışlasın..aminnnnnnnnnnnn

hiç moralini bozma, bol bol dinlen, ağır iş yapma, iyi beslen, ilk 3 ay zaten çok koruman kollaman gerek, doktorlar her şeyi söylüyor, iyi kötü her şeyi, ihtimalleri bile söylüyor, onlar için bebeğin düşmesi bile çok normal birşey çünkü, bizim için öyle değil o yüzden herşeyi takıyoruz ama kendini daha çok üzme, iyi şeyler düşün.

canım üzülme bendede geç döllenme oldu şuanda 12 haftalık hamileyim yüreğini ferah tut eminim görürsün bebişini bol bol dinlen ve dua et.

Bu acı tecrübeleri yaşadıktan sonra hiç beklemediğim bi anda hamile kaldım ve şu an 8 aylık bi bebeğim var hiç beklemediğim ve herşeyin bittiği bi anda çıktı geldi hayatımın anlamı demek ki herşeyin bi vakti saati varmış arkadaşlar her şerde bi hayır varmış bunu unutmamak lazımmış..

Bu acı tecrübeleri yaşadıktan sonra hiç beklemediğim bi anda hamile kaldım ve şu an 8 aylık bi bebeğim var hiç beklemediğim ve herşeyin bittiği bi anda çıktı geldi hayatımın anlamı demek ki herşeyin bi vakti saati varmış arkadaşlar her şerde bi hayır varmış bunu unutmamak lazımmış..

Maşallah Allah size bağışlasın, bende pazartesi kanama şikayeti ile gittim doktora kahverengi pıhtı pıhtı kan geliyor, son adet tarihime göre 8 haftalık gebe olmam gerekirken doktor kesenin boyutu 14mm daha 5 haftalık geç döllenme olmuş olabilir dedi ve bebeği göremedik, haftaya tekrar çağırdı benimde aklıma kötü kötü şeyler geliyor doktorum çok iyimser olduğu için belki kötü senaryoları söylemedi bana ama birşeylerin ters gittiğini düşünüyorum sizin kese boyutu kaçtı acaba?

Maşallah Allah size bağışlasın, bende pazartesi kanama şikayeti ile gittim doktora kahverengi pıhtı pıhtı kan geliyor, son adet tarihime göre 8 haftalık gebe olmam gerekirken doktor kesenin boyutu 14mm daha 5 haftalık geç döllenme olmuş olabilir dedi ve bebeği göremedik, haftaya tekrar çağırdı benimde aklıma kötü kötü şeyler geliyor doktorum çok iyimser olduğu için belki kötü senaryoları söylemedi bana ama birşeylerin ters gittiğini düşünüyorum sizin kese boyutu kaçtı acaba?
canım ultrasonda çıktısında yazanlardan hangisi kesenin boyutu bende pazartesi gittim doktora 0,94 cm dedi haftama göre daha küçük çıktı kese beekte görünmedi kALp atışıda bende geç döllenme olduğunu düşünühorum.

canım ultrasonda çıktısında yazanlardan hangisi kesenin boyutu bende pazartesi gittim doktora 0,94 cm dedi haftama göre daha küçük çıktı kese beekte görünmedi kALp atışıda bende geç döllenme olduğunu düşünühorum.

doktor bana 14 mm dedi ama fotoğrafta GS:14.8mm yazıyor gs yazan kısım olabilir boyutu. Canım İnşallah bir problem yoktur geç döllenme olmuştur. Ben dün düşük yaptım maalesef :KK14:

bende ilk gittiğimde kese görünmedi 10 gün sonra gittim kese göründü 8mm yazıyordu boyutu sanırım. 3hafta sonra tekrar gel dedi çok uzun geldi 3hafta bana doktor garanti olsun dedi meraktan çatlayacağım inşallah bebişimiz benimledir:)
bunlar normal mi arkadaşlar? ilk defa yaşıyorum bunları çevremdeki arkadaşlarda ilk gittiklerinde hemen bebeği görmüşler öyle olunca şüpheye düşüyorum...Bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim

X