Kese sabunla mı yapılır sabunsuz mu?

cayir_faresi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2012
144
0
Konuyu nereye açacağımı bilemedim.Umarım doğru yere açmışımdır.Kese sabunla mı yapılır sabunsuz mu?Hangisi daha iyidir bilen var mı?Benim halam sabunlamadan yapıo ben sabunlayarak yapıyorum.Sizler nasıl yapıosunuz?

İlk etapta sıcak suyla vücut yumuşatılır, sabun sürmeden kese sürülür ve sonra sabunlanır.

Ya kaç zaman oldu keselenmiyorum. Şöyle hamama gelecek arkadaşım da yok ki gidip bir güzel keselenelim :KK14: :KK37:

sabunsuz yapılır, amaç ölü tabakayı atmak. sabunsuz kaygan bi durum oluşturduğu için amacına ulaşmıyor kese sabunluyken :KK50: üstteki arkdaşın da dediği gibi keseden sonra sabunlanın, daha mantıklı olur :KK34:

Peki iyi kir çıkartan kese nasıl olur?En son bitkisel bir kese aldım ama çok sert canımı acıtıyor.Bu bez gibi olan keseler iyi kir çıkartır mı?Onlardan mı alsam?

ben sabunla yapıyorum hatta sabun+tuz ile yapıyorum. her yer bembeyaz olcak şekilde sabunlanıyorum sonra avcuma tuz alıp ovuyorum bütün vücudumu. tuz doğal peeling olduğundan yumuşacık oluyor vücut. tavsiye ederim.

ben sabunla yapıyorum hatta sabun+tuz ile yapıyorum. her yer bembeyaz olcak şekilde sabunlanıyorum sonra avcuma tuz alıp ovuyorum bütün vücudumu. tuz doğal peeling olduğundan yumuşacık oluyor vücut. tavsiye ederim.

bunu ilk kez duydum tavsiyenize uyacağım teşekkür ederim :)

sıcak suyla önce ıslatıyorum kendimi vucudum yumuşadıktan sonra keseliyorum kese işlemi bittikten sonrada duş jeli sürüyorumm ohhh miiss miss :KK12::KK12:

Sabunsuz yapılır tabi ki..
Benim eşim her ay sırf kese yaptırmak için hamama gider bi güzel keselettirir kendini,yoksa kendini yorgun ve pis hissediyomuş..

Ben kese kurbanı olmuştum eşimin yüzünden unisex bi hamama gitmiştik kış tatilinde sırtımı yara yapmıştı sağolsun..kabuk bağlamıştı:KK14:

Bez kese tercih edebilirsin
Sabun kayganlaştırdığından dolayı kir çıkarmaz önce sadece sıcak suyla yumuşamalı
Ardından sabunsuz kese yaptırmalısın
keseden sonra sodayla türk kahvesini karıştırarak tüm vucuduna peeling yapmanı öneririm pürüzsüzleştiriyor
bunları yaptıktan ve kese bittikten sonra lif sabunlanarak duş jeli yada şampuan neyi tercih ediyorsanız masaj yapılarak köpüklenir
masaj yaparak köpükle bir süre bekleyin
Tüm gözenekleriniz açık olduğundan kullandığınız koku böylelikle teninize işliyor misssler gibi kokuyorsunuz

seviyorum kkyı bilmediklerimi öğretiyor bana. sabunla yapıyordum bende yanlışmış meğer.

ben de şöyle yapıyordum önce sıcak suda bekliyorum buharla yumuşuyor ölü deri sonra sabunlayıp köpürtüyorum vücudumu sonra duruluyorum suyla..ardından kese yapıyorum..bu da mı yanlış hiç sabunlamadan mı kese yapılmalı :26:

ilik-sicak suda iyice bekliyorum iyice yumusuyorum ardindan (hamamlarda kullanilan keselerden) keseleniyorum baya bi olu deri cikiyo ardindan durulanip dus jeliyle ve lifle yikaniyorum.. miss missss:KK12:

ben de şöyle yapıyordum önce sıcak suda bekliyorum buharla yumuşuyor ölü deri sonra sabunlayıp köpürtüyorum vücudumu sonra duruluyorum suyla..ardından kese yapıyorum..bu da mı yanlış hiç sabunlamadan mı kese yapılmalı :26:

canim sabunlanmadan once yaparsan keseyi daha iyi sonuc elde edersin. ilk iyice yumusat derini ardindan keselen en son sabun-dus jeliyle kopurte kopurte yikan lifle falan.. derinin cildinin nasil rahatladigini resmen nefes aldigini hisedersin :)

canim sabunlanmadan once yaparsan keseyi daha iyi sonuc elde edersin. ilk iyice yumusat derini ardindan keselen en son sabun-dus jeliyle kopurte kopurte yikan lifle falan.. derinin cildinin nasil rahatladigini resmen nefes aldigini hisedersin :)

teşekkur ederim canım çok sık keselenmek iyi deilmiş buarada onu da belirteyim..ayda 2 defa falan yapıyorum bi dahaki sefere dediğin gibi yapıcam...

X