Kepçe Kulak Ameliyatı oldum ...

Merhaba ada23,
Ben kepce kulak ameliyati oldum ama baska bir ameliyat ile kombine sekilde ozelde oldum gecen sene 1500tl ye geldi bana..tabiki devlet hastanesi,universite hastanesinde daha hatta cok daha ucuza olabilirsin..ben yaklasik iki sene once devlette 700 e falan yapildigini duymustum..simdiki fiyatlardan haberim yok ama iyi arastirip bu ameliyati biran once olmani tavsiye ediorum..seneler sonra kendime guvenim geldi,kendimi hic hissetmedigim kadar mutlu bir kadin hissediyorum..keske daha once olma imkani bulsaydim diye kendime kiziyorum:))) egrin sizin oluo,benim halen ustune yattigimda acir kulaklarim,izlerimde okadar azaldiki hic belli olmuo bile..ameliya olursan sana tavsiyem bandajini hic ihmal etme,gece gunduz kullan ustune yatmamaya gayret et.ben iki ay gece gunduz,dort ay geceleri kullandim,ilk zamanlar yapisikti bole dumduz kulak gorunmuordu,hatta doktorum kizdi takma bandajini dedi ben inatla taktim..tabi takmayi birakinca zamanla acilma oluo buda bir gercek..umarim yardimci olabilmisimdir,gecmis olsun

merhaba arkadaşlar benmde kulaklarımından birisi kepçe diğeri hafif bi kepçe ama beni fazlasıyla rahatsız ediyolar bende sizin gibi saçlarımı toplayamıyorumm ve bende bu ameliyatı yaptırmak istiyorum.Bu formda ilk defa ücretsiz yaptıranları okudum çok şaşırdım gerçekten böle bir şey var mı devlet karşılıyor mu yani??Aranızda kocaeli de oturan ve bu ameliyatı yaptırıp memnun olanlar bana doktor tavsiye edebilirler mi??Son olarak bi konuda fikrinizi almak istiyorumm farklı bir boyut aslında kepçe kulak ameliyatı çok mı günahtır??Fikri ve bilgisi olanlar paylaşılırsa sevinirimm.........

hepinize merhaba kızlar.. ameliyat olalı tam 5 hafta bitti.. ilk 8 gün bandajlı kaldım. Çektiğim acılar ve uykusuz gecelerimi anlatmak istemiyorum çünkü artık kulaklarımın şeklini gördükçe o günleri unuttum bile :KK3: Ben 2 hafta gece gündüz ondan sonra ki 1 hafta da sadece geceleri saç bandı kullandım.. Kulaklarımda çok az açılma oldu. Zaten o kadarı da beklenen bir şey. Şu an kulaklarımın üstüne yatıyorum ancak çok uzun süre aynı tarafa yatamıyorum yine azıcık acıyor tabi. Çok az kıkırdaklarda sertlik mevcut. Doktorum en aza 3 ay sonra, tamamen normale dönmesi de 6 ay sonra olacak dedi. Kulaklarımın arkasında çok dikkatli bakılırsa görülebilecek bir iz mevcut. Ama zamanla o da kaybolmaya yakın bir hale geleceğini söyledi doktorum. Evet acımıyor çok kolay oldu diyemeyeceğim hatta bazı günler olduğum için pişmanlık bile duydum. Ama şimdi olsa yine aynı acıları hiç düşünmeden çekerim diye düşünüyorum. Benim normale dönmem yani işe gitmem tam 9. günde oldu. Ondan önce pek toparlanmam mümkün olmadı. Belki de ben biraz mızmız olabilirim:KK31: Ameliyatı İstanbulda özel bir hastanede genel anestezi ile 3.000-tl ye oldum ve memnun kaldım. Şayet sormank istediğiniz başka bir şey olursa yardımcı olurum.

hepinize merhaba kızlar.. ameliyat olalı tam 5 hafta bitti.. ilk 8 gün bandajlı kaldım. Çektiğim acılar ve uykusuz gecelerimi anlatmak istemiyorum çünkü artık kulaklarımın şeklini gördükçe o günleri unuttum bile :KK3: Ben 2 hafta gece gündüz ondan sonra ki 1 hafta da sadece geceleri saç bandı kullandım.. Kulaklarımda çok az açılma oldu. Zaten o kadarı da beklenen bir şey. Şu an kulaklarımın üstüne yatıyorum ancak çok uzun süre aynı tarafa yatamıyorum yine azıcık acıyor tabi. Çok az kıkırdaklarda sertlik mevcut. Doktorum en aza 3 ay sonra, tamamen normale dönmesi de 6 ay sonra olacak dedi. Kulaklarımın arkasında çok dikkatli bakılırsa görülebilecek bir iz mevcut. Ama zamanla o da kaybolmaya yakın bir hale geleceğini söyledi doktorum. Evet acımıyor çok kolay oldu diyemeyeceğim hatta bazı günler olduğum için pişmanlık bile duydum. Ama şimdi olsa yine aynı acıları hiç düşünmeden çekerim diye düşünüyorum. Benim normale dönmem yani işe gitmem tam 9. günde oldu. Ondan önce pek toparlanmam mümkün olmadı. Belki de ben biraz mızmız olabilirim:KK31: Ameliyatı İstanbulda özel bir hastanede genel anestezi ile 3.000-tl ye oldum ve memnun kaldım. Şayet sormank istediğiniz başka bir şey olursa yardımcı olurum.

cnm gecms olsun bende dun oldum agrım sızm cok yok ama kulgm arksnda uuzn bı ıp grdum kesmeyımı untmşlr ya:KK43:bıde bnm aılemn hberı yok o yzden sargıımı cıkrdım suan sac bndı taktım kafama onlyım kulgm dumduz hc bı kıvrımı yok ve yapşık mıstır sıpak gbı oldum::):)bıde bu bndajlrı takmnn nası bı etkısı var soncta bı kesılme ıslemı ypılmıo mu nasıl kulk eskı halını alablr kı cvp yazrsan cok sevnrm

cnm gecms olsun bende dun oldum agrım sızm cok yok ama kulgm arksnda uuzn bı ıp grdum kesmeyımı untmşlr ya:KK43:bıde bnm aılemn hberı yok o yzden sargıımı cıkrdım suan sac bndı taktım kafama onlyım kulgm dumduz hc bı kıvrımı yok ve yapşık mıstır sıpak gbı oldum::):)bıde bu bndajlrı takmnn nası bı etkısı var soncta bı kesılme ıslemı ypılmıo mu nasıl kulk eskı halını alablr kı cvp yazrsan cok sevnrm

geçmiş olsun canım.

geçmiş olsun canım. Sakın iplere dokunma. hatta hiç bir yerine dokunma elleme mümkünse. Bana doktorum teniçi bandı bile değil çok gevşek bir saç bandı verdi. :Nedenini sorduğumda yattığım zaman kıvrılmasın diye olduğunu söyledi. Açılma filan olmuyor. Azıcık açılıyor tabi ama o kadarı da normal. Hiç endişelenme. Açılıp normal haline gelecek 1 ay içinde. Benim de aynı ütülenmiş gibiydi şimdi gayet normal maşallah.. Acının olmaması çok güzel. İlk gün benim de çok acımamıştı ama sonraki günler dikişler kurudukça acı da çoğaldı inşallah senin hep böyle devam eder. Keşke sargını çıkarmasaydın. Doktoruna danıştın mı çıkartmak için?

saol tatlım yya suan ııcın cok rahtım braz agrım olyo antbytıkle fln gecıo ya doktrma sormadım sakın cıkarma falan dedı ama kafamda hep sac bandı var ya canım bıde kulgmn arksndakı dıkıs ıpı nye uzun dryo acaba dktr eryp ermedgnı burdan mı anlyck yoksa unttmu anlymdm kulklrım cok gzl olmş braz ypşk ben acık olsn demstm ama eskı halıne 10 basar bıde bnm aılemn hberı yok gızlı oldm o yzden nasıl takym cnm evde suan kendımı mıstır sıpak gbı hssdeıorm:):)snde ız kaldı mı kalmamsı ıcın bsy kullndn mı ttlm

merhaba canım benim de ameliyat olalı 2 ay oldu :) üstüne yatıyorum arkadaşlarımla şakalaşıyorum herşey çok rahat da bu sertlikde bi geçse artık iyice benimsesem bi ondan korkuyorum sadece ama herşeye rağmen sonuç mükemmel oluyo senin adınada çok sevindim cnmm çok geçmiş olsun:):):):)

kızlar aynada kulagmn arksna bktım kocmn sıslkler ve morlklr vrdı bunlr ne boyle yaa hep boyle kalmıycam dımı gecıcegnı soylyn valla amlyt hcbsymıs asıl bu beklemk ve sabretmk cok zor bde kfmdakı bant kulklrımı acıtıyo artıkkk kızlr derdıme ortak olun:)

kızlar aynada kulagmn arksna bktım kocmn sıslkler ve morlklr vrdı bunlr ne boyle yaa hep boyle kalmıycam dımı gecıcegnı soylyn valla amlyt hcbsymıs asıl bu beklemk ve sabretmk cok zor bde kfmdakı bant kulklrımı acıtıyo artıkkk kızlr derdıme ortak olun:)
ameliyat olalı ne kadar oldu canım benim 2 ay oldu ama hala bakınca anlaşılıyoarkadan sadece dikiş izi var biraz cnm yavaş yavaş geçiyo korkma hiç ben bandı sadece uyurken takıyorum artık cnm 6 ay sabır :):):)

bende ameliyat olmak istiyorum ama korkuyorum... şuanda yüzümdeki bnleri aldırıyorum bunlar bittikten sonra kulağa geçicem ama yinede korkuyorum.. ekg kan şekeri ve röntgen istediler hepsini yaptırdım perşembe ameliyat gününü almaya gitcem..

Biri sgk karşılıyor diyor, hatta özel hastanede bile karşıladığını söylüyor, öteki hayır karşılamıyor diyor. Sorduğum kişiler hayır diyor. Ama google'dan aratınca 10larca kişi karşıladığını iddia ediyor. Artık cidden deli etmeye başladı bu kulak mevzusu beni. Mezuniyetimi falan beklemek istemiyorum ama ne bi doktora ne de bi devlet hastanesine güvenebiliyorum. Sgk karşılıyor ameliyat oldum diyenler de nedense hangi hastanede olduğunu bir türlü söylemiyor ya da ben rast gelmiyorum!
Kızlar cidden çileden çıkmak üzereyim. :KK43:

Biri sgk karşılıyor diyor, hatta özel hastanede bile karşıladığını söylüyor, öteki hayır karşılamıyor diyor. Sorduğum kişiler hayır diyor. Ama google'dan aratınca 10larca kişi karşıladığını iddia ediyor. Artık cidden deli etmeye başladı bu kulak mevzusu beni. Mezuniyetimi falan beklemek istemiyorum ama ne bi doktora ne de bi devlet hastanesine güvenebiliyorum. Sgk karşılıyor ameliyat oldum diyenler de nedense hangi hastanede olduğunu bir türlü söylemiyor ya da ben rast gelmiyorum!
Kızlar cidden çileden çıkmak üzereyim. :KK43:

ewet canım bazıları karşılıyo diyo bazıları karşılamıyo sen başkalarının tesiri altında kalacağına git kbb doktoruna görün doktor söylüyo zaten sgk karşılayıp karşılamadığını yada çevrende bildiğin hastanelere tel açıp öğren basitinden bende bu ameliyatı oldum 3 ay oluyo olalı bende çok şey duydum ve araştırdım bizzat devlet hastanesine gittim konuştum bana bu ameliyatı devlet hastanelerinin yapmadığını özel estetik ameliyata girdiğini söyledi parayla özel hastanede olabileceğimi söyledi sanki ben parayla olduğunu bilmiyom gibi:KK20: neyse:) sonra bana yakın olan kbb hastanesine tel açıp sordum kepçe kulak ameliyatı yapılıyor mu diye ewet dedi kız fiyatı 2 milyar dedi ve sigorta karşılamıyo dedi bnde okey deyip kapattım sonra bi başka kbb hastanesine tel açıp öğrendim fiyatı daha uygundu ve hemen randevu alıp görüşmeye gittim 2 gün sonrada bu ameliyatı oldum çok ta memnunum iyiki olmuşumm sana şu kadarını söyleyim özel hastanelerin hiç biri bu sgk da bu ameliyatı karşılamıyo paran varsa istediğin yerde yapıyorlar yani ben izmirde k.yaka artı kbb da oldum ameliyatımı doktorumdan da memnunum genel anestezi altında oldum uyandığımda herşey bitmiş odada yatıyordumm keşke daha önce olsaydımm bu ameliyatı ama o zamanlar param yoktuu allaha çok şükür kurtuldum saçlarımı hep topluyorumm renk renk taçlar tokalar alıyorum içimde ne heves varsa yapıyorum canım eğer seninde imkanın varsa hiç tereddüt etme ol en kolay ameliyatmış kepçe kulak ameliyatları doktorlar öyle söylüyo..

ewet canım bazıları karşılıyo diyo bazıları karşılamıyo sen başkalarının tesiri altında kalacağına git kbb doktoruna görün doktor söylüyo zaten sgk karşılayıp karşılamadığını yada çevrende bildiğin hastanelere tel açıp öğren basitinden bende bu ameliyatı oldum 3 ay oluyo olalı bende çok şey duydum ve araştırdım bizzat devlet hastanesine gittim konuştum bana bu ameliyatı devlet hastanelerinin yapmadığını özel estetik ameliyata girdiğini söyledi parayla özel hastanede olabileceğimi söyledi sanki ben parayla olduğunu bilmiyom gibi:KK20: neyse:) sonra bana yakın olan kbb hastanesine tel açıp sordum kepçe kulak ameliyatı yapılıyor mu diye ewet dedi kız fiyatı 2 milyar dedi ve sigorta karşılamıyo dedi bnde okey deyip kapattım sonra bi başka kbb hastanesine tel açıp öğrendim fiyatı daha uygundu ve hemen randevu alıp görüşmeye gittim 2 gün sonrada bu ameliyatı oldum çok ta memnunum iyiki olmuşumm sana şu kadarını söyleyim özel hastanelerin hiç biri bu sgk da bu ameliyatı karşılamıyo paran varsa istediğin yerde yapıyorlar yani ben izmirde k.yaka artı kbb da oldum ameliyatımı doktorumdan da memnunum genel anestezi altında oldum uyandığımda herşey bitmiş odada yatıyordumm keşke daha önce olsaydımm bu ameliyatı ama o zamanlar param yoktuu allaha çok şükür kurtuldum saçlarımı hep topluyorumm renk renk taçlar tokalar alıyorum içimde ne heves varsa yapıyorum canım eğer seninde imkanın varsa hiç tereddüt etme ol en kolay ameliyatmış kepçe kulak ameliyatları doktorlar öyle söylüyo..

Canım işte özelde olabilmek için mezun olmamı beklemem gerekiyor ama ben çok sıkıldım artık! Saçlarımı toplamak rengarenk tokalar takmak istiyorum aynen. Ben de bi kaç yerle görüştüm. Karşılayan hastaneyle de karşılaşmadım. En son biyerden 1800 fiyat aldım aklımda orası var ama işte beklemem gerekiyor.
Anlamadığım şey şu; madem karşılamıyor sgk bunu, devlet hastanesi yapmıyor, bunca bilgi kirliliği neden? Onca insan yalan söylemiyor herhalde. :KK50: Özel bi merkezi ben de aradım fiyat almak için bana illa gel doktorumuzdan randevu al dediler. :/ Devlet hastanesinden bulduğum doktorlar da gördüğüm kadarıyla hep başka/özel bir hastanede yapıyor ameliyatları.
Hof.

kızlar daha önce bu konuda yazmıştım, aklınızda kalmasın diye yine yazıyorum. ben istanbuldayım, 2-3 farklı devlet hastanesinin plastik cerrahıyla görüştüm. hiç biri bana "sgk karşılamaz" demedi. sadece hastanenin yoğunluğundan dolayı (ki bu kastanelerden birisi kadıköy numune hastanesi, hakkaten çok yoğundur) acil kopuk kol bacak ameliyatları varken bu ameliyata gün verebilmemiz söz konusu olamaz, farklı hastaneleri araştırın dediler. bi tanesi ise yine yoğunluktan dolayı yapamayacağını, zaten devlet hastanelerinde asistanlara yaptırıldığını ve muhtemelen iyi sonuç alamayacağımı söyledi ve özel gitmemi tavsiye etti. yani karşılamasına karşılıyor anladığım kadarıyla, fakat uğraşmıyorlar.

kızlar daha önce bu konuda yazmıştım, aklınızda kalmasın diye yine yazıyorum. ben istanbuldayım, 2-3 farklı devlet hastanesinin plastik cerrahıyla görüştüm. hiç biri bana "sgk karşılamaz" demedi. sadece hastanenin yoğunluğundan dolayı (ki bu kastanelerden birisi kadıköy numune hastanesi, hakkaten çok yoğundur) acil kopuk kol bacak ameliyatları varken bu ameliyata gün verebilmemiz söz konusu olamaz, farklı hastaneleri araştırın dediler. bi tanesi ise yine yoğunluktan dolayı yapamayacağını, zaten devlet hastanelerinde asistanlara yaptırıldığını ve muhtemelen iyi sonuç alamayacağımı söyledi ve özel gitmemi tavsiye etti. yani karşılamasına karşılıyor anladığım kadarıyla, fakat uğraşmıyorlar.

ben kos koca izmirde sgk karşıladığı tek bi hastane bulamadım yok... istanbul yakasında olabilir ama izmirde yok... bazı doktorlar bu ameliyatı yapıyo çok düşük bir ücret alıyorlar ve ssk ya başka bir ameliyat olarak gösteriyorlar yani 300 tl falan ödeniyo kepçe kulak ameliyatı yapıyo ssk ya farklı bir kulak ameliyatı olarak gösterip sanki size ssk karşılayor gibi gösteriliyo bunu yapan doktorlar var ama çok ısrarr etmeniz lazım bu ameliyatı olmayı çok istediğinizi ama maddi yönden sıkıntıda olduğunuzu biraz da ağlamayla duygusallıya bağlarsanız özel hastanede bu ameliyatı çok ucuza olmuş olursunuzz.. ki ben öyle yaptımm ben ameliyatımı oldum ya doktor ssk ya başka bir ameliyat olarak gösterip ordan parasını aldı ben kurtuldum ya gerisi önemli değil benim için...:KK66::KK66::KK66:

sonuçtan pek memnun olan yok sanırım :KK43: kardeşimde düşünüyordu ama yapışıklık seviyesini çoğu dr ayarlayamamış sanırım...kulak estetiği için açıkcası çekincelerimiz var ama bazen gerekliyse de olmalı mesela çevremde burun estetiği yaptıran çok var ve olumlu yönde inanılmaz etkisi var

arkadaşlar herkese merhaba ben konyada yaşıyorum 14 temmuz 2011 günü kepçe kulak ameliyatı oldum sargım bügün açıldı genel itibariyle görüntü hoşuma gitti memnunum ama sol kulağımın kıkırdağı aşırı şiş çok tedirgin oldum doktor geçiceğini söyledi ama ben güvenemedim sanki ameliyat yüzünden mi görüntü bozuk diye? aynısını yaşayan varmı arkadaşlar kulağınızın şişliği ne dereceydi ve ne zaman geçti?:44:

X