Kenzül Arş

cadoloz_x

Nirvana
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2008
326
2
39
Kenzül Arş duasını okumak istiyorum bir dileğim için namaz kısmını anlayamadım

Kimki iki rekat namaz kilip her rekatinda Fatiha ve bir de Ihlas okuyup selam verdikten sonra
bu duayi okursa dünya ve ahirete ait ne isterse tüm istediklerine nail olur.

Şeklinde söylenmiş birçok yerde yardımcı olurmusunuz.

Son düzenleme:

kenzül arş duasını ben de okumuştum ama öncesinde namaz kılmak mı gerekiyormuş bilmiyordum onu.

yazdığından anladığım herhalde 2 rekat namaz kılacaksın. rekatlarda da fatiha ve ihlas okuyacaksın. namazın sonunda selam verdikten sonra da kenzül arş duasını okuyacaksın. böyle anladım.

bu duayı okuyanlar hep istediklerinin olduklarını yazmıslar ben anlayamadım acaba sadece ıkısını okuyup oturupmu selam verecegız acaba diye dusundum sanırım senın soyledıgın gıbı olacak çok tesekkur ederım

Soru tam olarak ne anlamadim ama benim bildigim kadariyla da öyle. Iki rekat namaz ardindan kenzul ars :)

sorum sadece fatıha ve ıhlas okuyup oturup hıc bırsey okumadanmı selam vermekmı yanı suphaneke ettahuyatı sallı barek falan okunmuyacakmı

sorum sadece fatıha ve ıhlas okuyup oturup hıc bırsey okumadanmı selam vermekmı yanı suphaneke ettahuyatı sallı barek falan okunmuyacakmı

yanlış bilgi vermek istemem ama ben olsam ilk rekatta subhaneke fatiha ve ihlas okurdum. 2. rekatta fatiha ihlas okur sonunda ettehiyatu salli barik ve rabbenaları okur selam verir öyle kenzül arşı okurdum. ama benim fikrim tabi.

Bu ara benim de her yerde karşıma bu dua çıkıyor, bir de çok güvendiğim bir arkadaşım tavsiye etti her gün oku mümkün olduğu kadar diye. Ama fırsat bulamıyorum ki, daha buradaki okumalarımı zor yetiştiriyorum ben.

Sen yap, sonucunu burada paylaş olur mu :)

Soruna gelince; gayet açık yazılmış canım aslında. Normal 2 rekat namaz kılacaksın. Sana okuman gereken zammı sureleri söylemiş yalnızca. Yani Fatihadan sonra İhlas oku her rekatta demiş. Geri kalanını normal kılacaksın işte.

olur mu canım öyle şey. senin kafan karışmış sanırım :) olur öyle şeyler.
normal olarak namaz klacaksın iki rekat ama her fatihadan sonra ihlas okuyacaksın okadar gerisi aynı. yani oturunca ettehiyat. salli barik vs.

cnm kılınsa daha iyi olur sanırım,ben fırsat oldukça okuyorum,ALLAH kabul etsin
hamileyken okudum,evde tektim,birden kanamam,ardından suyum geldi,doğum yapacağım hastane çok uzaktı,ALLAH a şükür yetiştik ve doğum oldu
türkçe anlamı da çok güzel

Evet her firsatta okunmalı okuukça okuyası gelio insanın. Dileğime kavusmaya az kaldı die düsünüyorm... inşallah... o ferahlık var. Bide yatsıdan sonra 12rekat 4 4 4 rekat olarak kılın. buda cok önemli.

eğer dileğim gerçekleşirse hemen gelip buaraya yazacağım hepinize teşekkür ederim

Mrblar. Bende bu usulle namaz kildim 2 rekat normal namazda okur gibi fatiha ihlas okuyosn en son selam verip namazini bitirip fatiha ihlas kafirun felak nas okuyup hacetini soyluyosun. Ben bikere bu sekilde yaptim ama yatsi namazlarndan sonra arada okuyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…