Kendimle başa çıkamıyorum, lütfen yardım edin!

melekxxxx

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2008
54
4
Küçükken de derin düşünlere dalardım,hiç bir zaman normal çocuklar gibi geçmedi çocukluğum,büyüdükçe, kendime yolculuğumda daha uzaklara gittim.Artık kendimden o kadar uzaklaştım ki, keşfettiğim yeni benle ise, başa çıkamıyorum.
Her sabah başka bir şeyin farkındalığıyla uyanıyor,derin bir ızdırap duyuyorum.Bu yüzden en yorgun ve mutsuz olduğum zamanlar,sabahın erken saatler.Sevgi varmı? İşte bu sabah ta aklımda bu soruyla uyandım.Beynimin içinde sürekli bu konu vardı ve ben bu arada iki çocuğumu okula hazırlayıp yolladım,Onlar servise biner binmez, eşim bana bağırmaya başladı.Burası esir kampı değil! ona döndüm, elbette değil dedim,Tekar bana döndü, ben senin esirin değilim! dedi. elbette değilsin dedim.Ama sesi her alttan almamda biraz daha yükseliyordu.Biliyormusun dedim, sanırım burası esir kampı ve ben senin esirinim dedim.Daha çok sinirlendi ve ben de artık kendimi tutamayıp söylenmeye başladım.Bu söylenmelerimin arasında sevgi varmı? sorumun cevabını, kendi ağzımdan çıkan bir sözde buldum.Biliyormusun sevgi yok, ya da benim karşıma hep sevgiden anlamayan insanlar çıkıyor dedim.Sanki uyandığımdan itibaren ne düşündüğümü biliyormuş gibi.yüzüme öfkeyle baktı,sevgi yok dedim tekrar.sadece çıkarlar söz konusu.Şayet sevgi olsaydı, insanların zor zamanlarında onları dışlamak yerine, yargılamak yerine onların yardımına koşulurdu.Böyle yalnız bırakılmazdı.Üzgün ve gergin bir insana yardım etmek yerine onu daha da çok kızdırmaya çalışan beklentici, çıkarcı insalar.Eğer karşı taraftan alacakları bir şy yoksa, yalnız bırakılmak baki olan. Ben sevgisiz yaşayamam, madem sevgi ne demek bilmeyen insanlarla yaşayacaktım, o halde ben de bunu bilmemeyi yeğlerdim dedim.
Kendimi inanılmaz yorgun ve bezgin hissediyorum.Çocuklarım benim herşeyim olmasına rağmen, bazen onlardan bile uzaklaşmak istiyorum.Evde hiç bir iş yapasım gelmiyor.Eşimle durmadan tartışmaktan da bıktım.Geçen akşam eşime, bir süre yalnızlığa ihtiyacım var lütfen bana yardım et iyi hissetmiyorum dedim.Tepkisi tam da tahmin ettiğim gibiydi.Bana tuhaf soular yöneltti. canım daha çok yandı ve daha da kötü hissettim.Düşünmem gereken o kadar çok şeyim var ki, cevaplarını bildiğim sorularımda bile hissederek emin olmak istiyorum.benim burda olma aamacım ne? çünkü herşeyin mutlak bir nedeni olduğunu biliyorum.Neden durmadan sabretmek zorundayım?sabrın alışıldıktan sonra baldan tatlı geleceğini de biliyorum.Çocuklarım doğduktan sonra, bu noktaya varabilmek için, tırmandığım kırık dökük basamakları çıkma nedenimin, buraya ulaşmak olduğunu düşünmüştüm.Ama hala hayatımda ki merdivende kırık dökük basamaklar çok.Peki zirveye ulaştığımda beni ne bekliyor? ne ye ulaşmak için bu çaba.
Ya ailem, neden onlara ihtiyacım olduğunda bunu ifade ettiğimde yanımda olmuyorlar.Yoksa benim daha güçlü olmam için mi? ama ne kdar güçlü olunursa olunsun, sevgi ve şefkatsiz bir hayatta, mutlu olunması mümkün mü?Herkes herkesten sürekli bir beklenti içinde. sanki tüm insanlar üzerime geliyor gibi hissediyorum.hep ver, hep verrrrrrrrrr!
Belki de bazı şeyleri zamanından önce yaşamış olmam beni ruh haline sürükledi.Ama artık burdayım şuan burada ve yapmam gerekenlerle ben bir bütünüm.Her şeyin cevabını kısmen biliyorum ama bilmek mutlu olmamı sağlamıyor.Kabullenmek mi gerekir? çok korkuyorum kendimden.Bana yardım edecek insanları bırakın, konuşacak tek bir kimsem yok benim.etrafımdaki insanlar, sadece lay lam lomcu kişiler.ben buraya ait olmadğımı hissediyorum, eşime bunu söyeldğimde bana yardım etmek yerine, gereksiz alınanlık gösterip, kalbimi kırıyor.İşine gelirse ben buradayım, sana kapı açık diyor. akıllı olduğumu düşünürdüm, ama hayatımda taşları yerine oturtmayı bile başaramadım daha.

o kadar guzel anlatmissin ki yasadiklarini,ne diyecegimi bilemedim....
ama sunu soyliyim,tabiki sevgisiz yasanmaz.....
ama yasamak icin ,mutlu olmak icin ne bi erkege nede onun sevgisine ihtiyacin var.......
sevmiyosa onun kaybidir.....
sen kendini sev hemde herkesden cok sev,kendini mutlu et.....engellere,olmaz diyenlere ragmen.........
2 evladin var,kendini sev,onlarida sev bak nasil mutlu olursun............
soylemesi kolay deme sakin,bi cogumuz yasadik yasiyoruz bunlari,,,,,seni senden iyi kimseler dusunmez,esinde olsa,ailende olsa.....seni sen dusun......bardagin hep bos tarafina bakma,dolu tarafina da bak............dolu tarafi yok deme.....eminim vardir.......kendini sev ilk once..............

Allah yardımcın olsun canım yaaa.ama unutmaki şu hayatta herkesin bir derdi var.heerkesin derdi kendine ağır ve unutmaki her derdinde bir devası var.allah kuluna eziyet edermi hiç hepsi bi imtihan..olur hersey zamanla..arkadasın dediği gibi önce kendini ve cocuklarını sev.sonra gerisi gelir

sevgi çok geniş birşey bir annenin bir çocuğa olan sevgisi bir erkeğe duyulan sevgi mevla sevgisi hepsi gerekli ve ihityacımız olan şeyler ama hayata baktığımızda herkesin istediği ama birtürlü bulamdığı şeyler yetimhanedeki bir çocukta sevgi istiyor savaştaki bir insanda yaralı bir köpekte herke sevgiye aç aslında bu sorurunuza bir alıntıyla bir nebzede olsun yardımcı olmak isterim

"Seni sevenler
Seni sen var olduktan sonra sevdi.
Seni sevenler için önce var olman gerekliydi.
Yoksa nasıl severlerdi seni?
Yok olanı kim sever ki?
Hatırlamay çalış;
Bir zamanlar yoktun.
Sen yoktun,
Seni sevenler yoktu.
Sen kendi yokluğunun farkında değildin.
Rabbin seni yoklukta buldu.
Seni yoktan var etti.
Seni hiç yokken sevdi.
Seni sevdiği için var etti.
Başkaları seni var olduğun için,
Rabbin seni şartsız sevdi.
Seni sevmesi için var olman gerekmezdi." dua edin bizi tek karşılıksız sevenin Allah olduğuna emin olun... ve biz kedimiz sevmeliyizki başkasınada sevdirelim kendimizi...

arkadaslarımın dediklerinin üstüne söz söylesem hafif kalır aynennnnnn katılıyorum dediklerine kıyamam senin için çok dua edicem...
Sev kendini gercekten sevilmeye layıksın sen...
şu yazdıklarından anladığım çok değerli biri oldugun sev kendini diyenlere katılıyorum sonuna kadar.... Allahım yardım etsin sana edicekte lütfen vazgecme şuan ailene olan isyanın yarın çocukların tarafından sanada hissedilicek böyle kalırsan...
ya Allah de silkelen arkadasım....
yitip gitme lütfennn ne çocukların ne sen haketmiyorsunuz bunu yardım et kendine...

Sefkatsiz, sevgisiz, huzursuz bir ortamda olacagi zaten budur arkadasim....:çok üzgünüm:

Sen hic iyi degilsin bence:teselli:, samimi söylüyorum biran evvel bir uzmana gitmen ve yardim alman gerekiyor....aksi takdirde cok büyük bir depresyona girebilirsin...

Cocuklarinin sana ihtiyaci var sadece ve sadece onlar icin bile olsa mutlaka kendine mukayet ol lüften....:çok üzgünüm:

Hepimiz zaman zaman böyle dönemler yasiyoruz, usandim, biktim, yoruldum, neden hep veren taraf benim diye sorguluyoruz lakin bu dönem eger cok uzun sürürse ve artik yüzünü hicbirsey güldüremiyor, evindeki en kolay isleri yapmak bile sana agir geliyorsa, bu depresyon baslangiclaridir...:kahve:

Ne olur kendine iyi bak arkadasim, inanki sen bakmasan kimse bakmaz:teselli:

malesef sana verecek cevabim yok arkadasim,
cünkü benim kendimede verecek cevabim yok.
ne yazikki bende senin gibi düsünüyor
ve sevgiye yada insanlarin samimiyetine inanmiyorum..

ama lütfen bi uzmana basvur
arkadaslarin dedigi gibi bi depresyon geciriyorsun yada girmek üzeresin
allah korusun
cikmasi cok zor arkadasim, önlemini al :S

Sanirim esinle problemler yüzünden bu durumdasin. Yoksa neden olabilirki. Mutlu olmak icin herseyin var, cocuklarin evinin gülleri. Ama onlarin senden beklentisi seni bezdirmis. Esin yardimci olmali sana. Desteklemeli, cünkü bütün yük kadinda.
Canim bence esinle aranizi düzeltmeye calisin, yoksa bu depresyon daha da kötülesir.

Sanirim esinle problemler yüzünden bu durumdasin. Yoksa neden olabilirki. Mutlu olmak icin herseyin var, cocuklarin evinin gülleri. Ama onlarin senden beklentisi seni bezdirmis. Esin yardimci olmali sana. Desteklemeli, cünkü bütün yük kadinda.
Canim bence esinle aranizi düzeltmeye calisin, yoksa bu depresyon daha da kötülesir.

bende bu düşünceye katılıorm senin sorunun eşinle o düzelmedikçe yada aranız düzelmedikçe bu sorun böyle sürüp gider

sen kendinden emin ol çünkü çok güzel bi kalbim var ve biçok şeyi hakediosun

öncelikle kendini sev sonra çocuklarını sev sonrada eşini sev tabi hakederse bunu haketmezse de kendi kaybederşakkıdı

özel olduğunun fakına ol lütfen ve silkelen..
hayatta hiçbirşey senden sağlığından hayatından ve elbette çocuklarından daha öte diil..
geride bırak bu mutsuzluk sendromunu..
çabala ,gayret et,mücadele ,yeneceğim de..
çocuklarını düşün,kendini düşün...

özel olduğunun fakına ol lütfen ve silkelen..
hayatta hiçbirşey senden sağlığından hayatından ve elbette çocuklarından daha öte diil..
geride bırak bu mutsuzluk sendromunu..
çabala ,gayret et,mücadele ,yeneceğim de..
çocuklarını düşün,kendini düşün...
rougem diyorsa doğrudur :KK66::1hug:

HAYAT

Gidene kal demeyeceksin …
Gidene kal demek zavallılara,
Kalana git demek terbiyesizlere,
Dönmeyene dön demek acizlere,
Hak edene git demek asillere yakışır.
Kimseye hak ettiğinden fazla değer verme,
yoksa değersiz olan hep sen olursun.
Düşün…
Kim üzebilir seni senden başka?
Kim doldurabilir içindeki boşluğu, sen istemezsen?
Kim mutlu edebilir seni, sen hazır değilsen?
Kim yıkar, yıpratır sen izin vermezsen?
Kim sever seni, sen kendini sevmesen?
Her şey sende başlar sende biter…
Yeter ki yürekli ol, tükenme, tüketme,
tükettirme içindeki yaşama sevgisini…
Ya çare siz siniz yada çaresizsiniz…
Öyle bir hayat yaşadım ki, cenneti de gördüm cehennemi de.
Öyle bir aşk yaşadım ki, tutkuyu da gördüm pes etmeyi de.
Bazıları seyrederken hayatı en önden, kendimi bir sahnede buldum
Oynadım…
Öyle bir rol vermişlerdi ki okudum, okudum anlamadım
Kendi kendime konuştum bazen evimde,
hem kızdım hem güldüm halime.
Sonra dedim ki söz ver kendine.
Denizleri seviyorsan, dalgaları da seveceksin
Sevilmek istiyorsan, önce sevmeyi bileceksin,
Uçmayı biliyorsan düşmeyi de bileceksin,
Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredeceksin.
Öyle hayat yaşadım ki son yolculukları erken tanıdım.
Öyle değerliymiş ki zaman hep acele etmem bundan anladım.

NIETSZCHE’ den seçmeler.

canım ne olursa olsun kendini sevmekten asla ama asla vazgecme kendini sev ki etrafındakilerede bu sevgini vere bilmelisin
evlatlarının senin sevgine muhtaç olduğunu sakın unutma sen onlara sevgiyi vereceksin onlarda sevginin ne olduğunu bilecekler meleğim silkelen şöyle bir vede aynaya bak ayndaki kendine şu sözleri söyle ben yıkılmıyacam ezilmiyeceğim ben kendimi vede evlatlarımı çok seviyorum onun içinde yaşayacağım hayatı dolu dolu de
sonrada bir piskologla görüş yardım al sakın olaki yılma asla çünkü evlatların seni çok seviyor bizlerde seviyoruz kendine gel canım arkadaşım öpüyorum seni sevgiyle kal.

hayatın gerçeği bu!! biz kendimizi kandıramadığımızda herhangi birşeyle kendimizi oyalayamadığımızda gerçekle yüzleşiyoruz. bunada depresyon diyoruz.ilaçla beynimizi uyuşturup gerçeği ısrarla kabul etmemeye çalışıyoruz.
hayattayız ve herşeye rağmen mücadele etmeliyiz. güzel şeyler yokmu hayatta?çocuklarınız var sağlığınız yerinde . geri kalan herşey çözümlenebilir. haddim olmayarak söyliyim:kendinizde hayatınızda deişiklikler yapın evlilik danışmanına gidin ,ailenize size hissettirdiklerini açıkça söyleyin.kendinize değer verin çünkü siz kendinize değer vermezseniz size kimse değer vermez.herşeyi ve herkesi affedin sevmeye çalışın.evrene pozitif mesaj verin.siz böyle negatif olursanız hep evrende size negatif olacaktır. sizi kocaman öpüyorum umarım burda bidahaki sefere mutluluğunuzla ilgili konular açarsınız)))

Öyle bir rol vermişlerdi ki okudum, okudum anlamadım
Kendi kendime konuştum bazen evimde,
hem kızdım hem güldüm halime.
Sonra dedim ki söz ver kendine.
'''Denizleri seviyorsan, dalgaları da seveceksin'''
Sevilmek istiyorsan, önce sevmeyi bileceksin,
Uçmayı biliyorsan düşmeyi de bileceksin,
''Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredeceksin.''
Öyle hayat yaşadım ki son yolculukları erken tanıdım.
Öyle değerliymiş ki zaman hep acele etmem bundan anladım.

X