Kendimi yapayalniz boslukta hissediyorum

Elif Celik5454

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2024
7
-1
28
Evlenelim 7 sene oldu ama çevrem çok yok.Zqten akrabadan yuzum gulmedi annem 1 ablasi haric hepsiyle küs konusmuyor.Teyzemler de benle konusmuyor gecen bayramda kuzenimi aradim acmadi o derece(Akrabasiyla iyi gecinenleri kiskaniyorum)Yine komsularimla anlaşıyorum selamlasiyoruz ama ben çağırdığında gelmezler bir sürü şey uydurulan ama birbirlerine giderler ve plan yaparlar oraya buraya giderler.Gecen parkta bir kadınla tanıştım ortak noktamız çoktu çok iyi anlaşıyoruz derken bir baktım WhatsApp dan bana engeli basmış aramalarına cevap vermiyor kapısına kadsr gittim kapiyi açmadı.Kendimi yapayalniz hissediyorum hep böyle sürecektir gibi geliyor.

Evlenelim 7 sene oldu ama çevrem çok yok.Zqten akrabadan yuzum gulmedi annem 1 ablasi haric hepsiyle küs konusmuyor.Teyzemler de benle konusmuyor gecen bayramda kuzenimi aradim acmadi o derece(Akrabasiyla iyi gecinenleri kiskaniyorum)Yine komsularimla anlaşıyorum selamlasiyoruz ama ben çağırdığında gelmezler bir sürü şey uydurulan ama birbirlerine giderler ve plan yaparlar oraya buraya giderler.Gecen parkta bir kadınla tanıştım ortak noktamız çoktu çok iyi anlaşıyoruz derken bir baktım WhatsApp dan bana engeli basmış aramalarına cevap vermiyor kapısına kadsr gittim kapiyi açmadı.Kendimi yapayalniz hissediyorum hep böyle sürecektir gibi geliyor.
Parktaki kadına ayar oldum dengesiz seninle alakası yoktur kocası istemiyordur kimseyle görüşsn baskıcı falandır da insanca söyle kim sana kalmış edepsiz kadın içini kimseye anlatamamak çok zor benim arkadaşlarım var ona rağmen bazen rehbere bakıyorm anlatacak adam bulamıyorm arkadaşlığına talip olurum ama asla yalnız değilsin 😍

Amaan akrabalarınızı dert etmeye değmez valla. Ben kuzenlerimle vs iyi anlaşıyorum ama yine de hepsi iyi gün dostu. 3 hafta önce evlendiğimde anladım bunu. Ev hanımı iseniz oturduğunuz semtteki etkinlikleri, kursları vs araştırın bence. Kursta yeni arkadaşlar edinebilirsiniz hem size de iyi gelir sosyalleşmek. Oturduğunuz civarda kültür merkezi halk eğitim merkezi vs varsa bi araştırın derim.

Niye engellemiş ?

Parkta tanistiginiz (yani çok bir yakinliginiz olmayan) biriyle size engel atacak kadar ne yapmis olabilirsiniz? Ustune ustluk kapisina gitmişsiniz basa bela sevgili gibi, tedirgin olmus olabilir hos olmamis bence. Genel böyle bir sorun yasiyorsunuz anladigim kadariyla. İnsanlarla birden degil daha yavas samimi olmayi deneyebilirsiniz diyebilirim

Aileniz size destek olsa sığının derdim, ama madem durum böyle, çocuklarınız büyüyene kadar kendinizi güçlendirin. Eğitiminiz nedir? Eğer yoksa lise diplomanızı alın mesela. Üniversite mezunuysanız KPSS gibi seçenekleri araştırın. İki çocuk büyütürken zor gelebilir size farkındayım, ancak çocuklar büyüyüp okul çağına geldiklerinde çalışabilir durumda olabilirsiniz bu sayede. Ayrıca halk eğitim merkezle ve belediyeye bağlı merkezlerde meslek edindirme kursları açılıyor.

Tam aradığım ortam, keyfini çıkarırdım. Kafam ne akraba, ne de dedikoducu komşu götürmüyor artık😐

parkta tanışıp kapısına gitmek ne alaka bende olsam korkarım. etraf manyak dolu kusura bakmayın siz öylesiniz diye demiyorum ama sonuçta tanımıyorsunuz henüz birbirinizi parkta tanışılan birisiniz onun için yavaş yavaş samimiyet kurun hem sizin içinde iyi olur belki karşıdaki tehlikelidir bilemezsiniz. demek ki kadın korkmuş ki telefondan bile engellemiş.
akraba zaten olmasa da olur aman kafa rahat boşverin. etkinliklere katılın , kursa gidin komşuya gidip dedikodu yapıp napacaksınız kendinizi geliştin

Evlenmişsin boşver o yeter.

Her şeyi geçtim de parkta tanışılan bir kadın neden engeller ki sizi. Anlatmadığınız şeyler var gibi. Karşıdakinin ciddi sıkıntıları olması lazım aksi halde. Nasıl bir konuşma geçti ne yaptınız ki engellendiniz?

Ben yıllar önce işyerinden birini engellemiştim, uzak durmuştum mesela. Tanıştığımız ilk dakikalarda numaramı istedi zorla. Sonra evine davet etti. Annem seni çok sever, arkadaş oluruz. Hemen annemi arıyorum bi şeyler hazırlasın sohbet ederiz falan demişti ve bunların hepsi ilk 5 dakikada olmuştu. Ne oluyo yaa bu ne böyle diyip yok gelemem demiştim ve sonra uzak durmuştum. Sonradan öğrendik ki çok ciddi boyutta sorunları ve psikiyatrik rahatsızlığı olan biriymiş. Ve bu arkadaş psikologtu. Mesleği önemli değil tabii ki. Söylemek istediğim şey siz de bu şekilde darlamış ve tuhaf davranışlar sergilemiş olabilir misiniz?

Parkta tanıştığınız kadından engel yiyip kapısına dayanıyorsanız sosyal konularda farkında olmadığınız bir sıkıntı var, normal değil yaptığınız. Belediye kurslarına gidin vaktiniz varsa, arkadaş + etkinlik iyi gelebilir ama biraz sakin olun sapık gibi darlamışsınız parktakini :/

X