kendime çok dert ettim lütfen yardım

M

mutsuzzz

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi mutsuzzz
ya arkadaşlar bayağıdır kafamı kurcalayan bir konu var.şimdi bazılarınız diyecekki bunumu dert ediyorsun.ya ben eşimin ailesiylepek geçinemem sevmeye çalışırım ama düşüncelerimiz hiç ama hiç uyuşmaz.kayınvalidem oğlunu benle paylaşamaz herşeyin en iyisini o bilir herkes onu dinlemek zorunda gibi hareketler sergiliyor ben ilk evlendiğim zaman dediki artık ailen 2.planda bizlerle daha sıkı fıkı olacaksın oraya bi gidiyosan buraya beş geleceksin gibi salakça şeyler söyledi bende herkesi 2.plana atarım gerekirse eşimi bile ama ailemi asla bunu böle bil dedim kalktım.istiyorki hep bize hep bize şimdi torun çok istiyor yapında yapın diye her seferinde hayatımıza karışmamasını da dile getirsem boşuna.ya asıl konu çocuğum olduğu zaman kayınvalidemin bakmasını hiç istemiyorum.daha fol yok yumurta yok ama düşününce boğuluyorum diyorum onunda hakkı oğlunun çocuğu ama olmuyor içim hiç istemiyor bunlar çok garipler kız kardeşi geliniyle altlı üstlüydü doğumdan snra yanlarına aldı evlerine çıkarmıyor çocuğada sanki anası oymuş gibi kendi bakıyor elinden düşürmüyor gelinede bir yerini incitrsin diye vermiyor emzirmeden emzirmeye gelinde safın sessizin teki.böyle garipler ben bunların dediklerini hiç bi zaman yapmadım ama beni çok fazla boğucaklar biliyorum inanın hamile kalmaya korkuyorum bunun sıkıntısını son zamanlarda çok yaşıyorum içlerinde oldukça çocuk olunca huzur vermeyeceklerini düşündükçe çıldırıyorum haa bana diyoki sen çalışıyosun çocuğa ben bakarım kimseye gerk yok diyor annemde yakında otryor onu bişey yerine koymuyor bende çıldırıyorum bu yüzden hiç ama hiç bakmasını istemiyorum bazılarınız yadırgayabilir ama gerçekten içlerinde olmak lazım anlaşılabilmek için.fikir verin sizce yanlışmı düşünüorum.

• Konu Sahibi mutsuzzz
Kendinizi hazır hissetmediğiniz sürece çocuk yapmayınız
Bu hem çocuk hem de sizin için daha mantıklı bir karar olacaktır
Başkalarının isteğine göre hareket etmek ancak aptalların işidir.
Sanırım kayın valideniz sizi yönetmek istiyor
Ancak, kendi kendini idare edebilen akıllı insanlar hürdür.

Buna izin vermeyin..
Mesafenizi ve tavrınızı devam ettirin
Bir süre sonra kararlılığınızdan dolayı vazgeçecektir.

• Konu Sahibi mutsuzzz
ben 1,5 yıllık evliyim bu zamana adar hiç bir dediğini yapmadım yani yönetemedi beni çocuk konusunda da aynı 1,5yıldır çocukta çocuk diye beynimi şişirdi.şuanda eşimde bende istiyouz ama ona yinede istemiyorum çocuk falan diyorum

• Konu Sahibi mutsuzzz
ya arkadaşlar bayağıdır kafamı kurcalayan bir konu var.şimdi bazılarınız diyecekki bunumu dert ediyorsun.ya ben eşimin ailesiylepek geçinemem sevmeye çalışırım ama düşüncelerimiz hiç ama hiç uyuşmaz.kayınvalidem oğlunu benle paylaşamaz herşeyin en iyisini o bilir herkes onu dinlemek zorunda gibi hareketler sergiliyor ben ilk evlendiğim zaman dediki artık ailen 2.planda bizlerle daha sıkı fıkı olacaksın oraya bi gidiyosan buraya beş geleceksin gibi salakça şeyler söyledi bende herkesi 2.plana atarım gerekirse eşimi bile ama ailemi asla bunu böle bil dedim kalktım.istiyorki hep bize hep bize şimdi torun çok istiyor yapında yapın diye her seferinde hayatımıza karışmamasını da dile getirsem boşuna.ya asıl konu çocuğum olduğu zaman kayınvalidemin bakmasını hiç istemiyorum.daha fol yok yumurta yok ama düşününce boğuluyorum diyorum onunda hakkı oğlunun çocuğu ama olmuyor içim hiç istemiyor bunlar çok garipler kız kardeşi geliniyle altlı üstlüydü doğumdan snra yanlarına aldı evlerine çıkarmıyor çocuğada sanki anası oymuş gibi kendi bakıyor elinden düşürmüyor gelinede bir yerini incitrsin diye vermiyor emzirmeden emzirmeye gelinde safın sessizin teki.böyle garipler ben bunların dediklerini hiç bi zaman yapmadım ama beni çok fazla boğucaklar biliyorum inanın hamile kalmaya korkuyorum bunun sıkıntısını son zamanlarda çok yaşıyorum içlerinde oldukça çocuk olunca huzur vermeyeceklerini düşündükçe çıldırıyorum haa bana diyoki sen çalışıyosun çocuğa ben bakarım kimseye gerk yok diyor annemde yakında otryor onu bişey yerine koymuyor bende çıldırıyorum bu yüzden hiç ama hiç bakmasını istemiyorum bazılarınız yadırgayabilir ama gerçekten içlerinde olmak lazım anlaşılabilmek için.fikir verin sizce yanlışmı düşünüorum.

mutsuzz aslında yanlış düşünmüyosun çocuğun olduğu zaman tabiki eşinin annesidir arad bi bakar sever ayrı ama diğer geline yaptığı çok yanlış belki sanada aynısını yapabilir allah nasip ederde bi evladın olursa çalışıyosun madem kendi annenin bakması en doğrusu sen yine moralini bozma kafanı rahat tut yerimseniben

• Konu Sahibi mutsuzzz
beni sevmez çünkü kendisini dinlemem bildiğimi okurum bü yüzden hep zıtlaşırız bende oda çok doluyuz ikimizden biri patlayacak ama hayırlısı bakalım

• Konu Sahibi mutsuzzz

keske uzakta otursaydiniz en kesin cozum.
boyle bir imkan varsa degerlendirmeni tavsiye ederim.

ama isin ozu su sen bir yandasin annesi diger yanda isin sonu esinde bitiyor.
esin benim karim nasil biliyorsa oyle yapsin annecigim deyip agirligini koyarsa olay cozulur.

esini kendi yanina cekmek zorundasin. tabi yavas yavas islemen gerek sabir istiyor. esine nedenlerini anlatman gerek. cocuk icin hazir hissetmedigini. onun annesini sevdigini ama kendi annenin ilgi ve bakimina daha cok ihtiyacin olacagini kabul ettirmen gerek. hamileyken lohusayken hep oz annen lazim. bebege annen baksin hafta sonlari gezmeye cikarken de kaynanan bakar. tabi esin annesinden cekindiginden bastan kabul etmeyecek zaman lazim.

• Konu Sahibi mutsuzzz
herşeye ama herşeye müdahele etmeye çalışıyor üç gün gitmeyelim surat beş karış laf çarpıtmalar evimiz ayrı güya biz ayrı değilmişiz birmişiz saçma sapan şeyler bazen duymuyorum ama bazen de kafam atıyor bende tepkisiz kalmıyorum evimegeleni gideni evden çıktığımızı herşeyi haber alıyor sinir oluyorum ama eşim sağ olsun laf söyletmiyor kimseye

• Konu Sahibi mutsuzzz
bencede hazır olmadan sakın çocuk yapma...
benim kayınvalidemde sorup duruyo çocuk yokmu diye ama bu bizim tercihimiz...
sen kendin olup tavrını nazik ve saygılı bi biçimde koyarsan sana hükmedemediğini anlar..
tabi eşinin de seni ezdirmemesi lazım...
sende çocuk olunca biraz annene verirsin bakması için biraz kayınvalidene....
benim arkadaşım birer hafta veriyodu idare ediyodu...
tabi arada biraz laf dolaşabilir bu süreçte ama olsun nede olsa biri anane biri babaanne...
çocuğun her iki tarafıda tanıması lazım..
ayrıca ters cevaplar verme bence eşinle aran bozulabilir.nazik bi şekilde cevabını ver ki aranızda sürtüşme olmasın
....:nazar:

• Konu Sahibi mutsuzzz
bu konuda tek muhatabın esindir canım esine durumu anlat bence cocuk kararını eşinin bu konuda seninle aynı fikird olup omamasına göre vermelisin elbette onunda hakkı ama zaman herseyin ilacı benim kayınvalidem cok bakmak istedi ama doğumumdan sonra felc geçirdi kızıma annem baktı nasip canım bu işler sıkma canını

canım senin kayınvaliden seni çekip çevirmek istiyor anladığım kadarıyla ve sana dişini geçiremiyor..bence mesafeli durmaya devam et ve gerçekten de ondan uzakta

oturma şansın varsa hiç beklemeden bu şansı değerlendirmeye çalış ama eğer bu şansın yoksa ağırlığını koymaya devam et ki kendi kendini yiyip bitirmeyesin..

bu arada eşine de çok iş düşüyor tabii senin yanında olup sana destek vermesi lazım..

bazılarınız yadırgayabilir demişsin ama ben hiç yadırgamadım düşüncelerini, çünkü haklısın bende bir anneyim ve bebeğime kayınvalidem bakıyor hiçbir sorunumuz yok

ama çocuk işin içine girince insan herşeyi daha dikkatli inceliyor, canını teslim ediyorsun çünkü hiç kolay değil...

siz zaten anlaşamıyormuşsunuz bide çocuğuna bakarsa daha çok zıtlaşacaksınızçocuğun bakımıyla ilgili yap dediklerini yapmayacak,yapma dediklerini yapacak belkide...

o yüzden açık ve net bir şekilde kalbini kırmadan çocuğum olduğunda annem bakacak biz bu konuyu hallettik düşündüğün için çok teşekkürler der geçersin

kayınvalidene. ama tabii oda babannesi olacak torunuyla ilgilenmeye onun da hakkı var eşinle de konuşup bir orta yol bulursunuz üzme hiç kendini.

sonuçta o çocuğun annesi sen olacaksın ve kimin bakacağına sadece sen karar verirsin bu konuda kimse baskı yapamaz,yapmasına izin vermemelisin..

Son düzenleme:
keske uzakta otursaydiniz en kesin cozum.
boyle bir imkan varsa degerlendirmeni tavsiye ederim.

ama isin ozu su sen bir yandasin annesi diger yanda isin sonu esinde bitiyor.
esin benim karim nasil biliyorsa oyle yapsin annecigim deyip agirligini koyarsa olay cozulur.

esini kendi yanina cekmek zorundasin. tabi yavas yavas islemen gerek sabir istiyor. esine nedenlerini anlatman gerek. cocuk icin hazir hissetmedigini. onun annesini sevdigini ama kendi annenin ilgi ve bakimina daha cok ihtiyacin olacagini kabul ettirmen gerek. hamileyken lohusayken hep oz annen lazim. bebege annen baksin hafta sonlari gezmeye cikarken de kaynanan bakar. tabi esin annesinden cekindiginden bastan kabul etmeyecek zaman lazim.

canım ev kendimizin uzağa gitme şansımız yok ama yinede aramızda azda olsa mesafe var hani zırt pırt görüşmüyoruz ben haftada birkez anca gidiyorum onlarda gelirseler ayda bir iki kez çok başımı yediler ilk zamanlar gelin de gelin diye istiyorlardiki hep birlikte olaım bunu yapmadım rahatım allaha şükür yine söylüyorlar ama tın:nazar:
eşim zaten hep benim yanımda sağ olsun istemediğim sürece götürmüyor gittiğimizde de göz işaretimle hemen kalkıyor sıkılmama müsade etmiyor.annesine gerektiğ yerde cevabını da veriyor ama işte korkuyorum eşimi kendi tarafına çeker diye çünkü eşimde dışında herkes eşini onlara hizmetçi olarak adamış durumda bütün gelinler onların emri altında ben hariç canım eşim sağolsun:1rolleyes:

Canım bence iice düşün ben sadece oğluma kayınvalidem bakacak diye çalışmıyorum çünkü çalışlıp kreş parasını ödesem çalıştığıma değmicek e kayınvalideye versem o zamnada kendime ait bir hayatım olmayacak bir de üstüne terbiyesiz bencil bir evladım olacak onun sayesinde ( malum deli olana kadar şımartır).Benimkide aynı seninki gibidir maalesef asla yeterince ii değilimdir ben herzaman o en çok sevendir benim evladımı kendi oğlunu hep o daha çok düşünür .Valla zor böyleleriyle geçinmek sen ne yap yap arayı iice resmileştirmeden çocuk doğurma yoksa asla bırakmazlar yakanı şimdiden yap yerini öyle hamile kal canım.Hadi hakkında hayırlısı.

eğer çocuğu kayınvaliden baksın istemiyorsan tek çözüm çocuğuna kendin bakman canım en az iki yaşına kadar sen ilgilenirsen çocuk daha mutlu olur daha sonra çocuğu kreşe verip çalışmayı düşünebilirsin ama illaki çalışmam gerekiyor diyorsan belki anlaşamıyorsunuz ama ben kayınvalidenin çocuğuna iyi bakacağından eminim bir ay kendi annende bir ay senin annende bırakabilirsin eğer sürekli bende kalsın diyorsa ona dersin ki annemde baksın sırf senin üzerine yük olsun istemiyorum dersin canım hepsi bu

allahım yarabbım kaynanamın bir ikizi varmışşşş
mutsuz canım aynı huyu suyu aynı benımki
oda gitmeyınce daha kapıdan girmeden laf sokar, nerdesiniz nıye gelmıyosunuz,
daha neler neler bana fazla diş geçiremıyo ama eltıme çok çektirdi bende bunu bildiğim için yüz vermıyorum gayet mesefalı davranıyorum ona yaptıklarını yapamıyo
eltim doğum yaptı 40 gun onda kaldı neymiş dışarı çıkılmazmış bisürü hurafe uydurdu ramazanda hep ondaydı eltım dedı sende gelceksın öyle söyluyolar dedım bana söylesınler
tabı benım yüzüme söyleyemediler bn yıne haftada bir eşimin zoruyla 2 kez gittim
biliyorum ki elimi versem kolumu alamıcam oyüzden uzak duruyorum valla senide çok ıyı anlıyorum
canını sıkma önce kendını hazır hisset sonra yaparsın bebiş inş.
mecburen bıraz onda bıraz sızde kalıcek sende tavrını koyarsan fazla bişi yapamaz bence
mutluluklar

Aynı şey benim de başıma geldi, beş yıl evli kaldıktan sonra boşandım. Çocuk çok sevmeme karşın kabus gibi geliyordu, bunların yapacaklarını düşündükçe. Sonra ikinci kez evlendim. Ama bence de uzakta oturmak en iyi çözüm. Biz altlı üstlü oturuyorduk, sürekli iç içeydik. Uzakta otursaydık boşanmaya gerek kalmazdı.

canım senin kayınvaliden seni çekip çevirmek istiyor anladığım kadarıyla ve sana dişini geçiremiyor..

bence mesafeli durmaya devam et ve gerçekten de ondan uzakta oturma şansın varsa hiç beklemeden

bu şansı değerlendirmeye çalış ama eğer bu şansın yoksa ağırlığını koymaya devam et ki kendi

kendini yiyip bitirmeyesin.. bu arada eşine de çok iş düşüyor tabii senin yanında olup sana destek

vermesi lazım..

bazılarınız yadırgayabilir demişsin ama ben hiç yadırgamadım düşüncelerini, çünkü haklısın bende

bir anneyim ve bebeğime kayınvalidem bakıyor hiçbir sorunumuz yok ama çocuk işin içine girince

insan herşeyi daha dikkatli inceliyor, canını teslim ediyorsun çünkü hiç kolay değil... siz zaten

bide çocuğuna bakarsa daha çok zıtlaşacaksınızçocuğun bakımıyla ilgili yap dediklerini yapmayacak,

yapma dediklerini yapacak belkide... o yüzden açık ve net

bir şekilde çocuğum olduğunda annem bakacak biz bu konuyu hallettik düşündüğün için çok

teşekkürler der geçersin kayınvalidene... sonuçta o çocuğun annesi sen olacaksın ve kimin

bakacağına sadece sen karar verirsin bu konuda kimse baskı yapamaz,yapmasına izin vermemelisin..

canım o şimdiden kendini havaya sokmuş bi konu açılsın ben bakıcam ben bakıcam ses çıkarmıyorum omayan bişey için tartışmamak adına.ama annemin de bakabileceğini sezdirdim ona şimdi diken üstünde canım annemde kızım sen huzurlu olda o baksın önemli değil diyor haa bide doğumdan snra yanında ben kalırım sen yapamazsın gibi kaflar ediyor arkadşlar çıldırma derecesine geldim susuyorum ama :sm_confused:nereye kadar:1no2:

canım ev kendimizin uzağa gitme şansımız yok ama yinede aramızda azda olsa mesafe var hani zırt pırt görüşmüyoruz ben haftada birkez anca gidiyorum onlarda gelirseler ayda bir iki kez çok başımı yediler ilk zamanlar gelin de gelin diye istiyorlardiki hep birlikte olaım bunu yapmadım rahatım allaha şükür yine söylüyorlar ama tın:nazar:
eşim zaten hep benim yanımda sağ olsun istemediğim sürece götürmüyor gittiğimizde de göz işaretimle hemen kalkıyor sıkılmama müsade etmiyor.annesine gerektiğ yerde cevabını da veriyor ama işte korkuyorum eşimi kendi tarafına çeker diye çünkü eşimde dışında herkes eşini onlara hizmetçi olarak adamış durumda bütün gelinler onların emri altında ben hariç canım eşim sağolsun:1rolleyes:

canim bayagi mesafe kat etmissin zaten bak ne guzel kocan elinden geleni yapiyor:)
esin belli ki senin dediklerine uyuyor sen de bu konuda da onu ikna edersin eminim:lepi:
potansiyeli gordum sendekaydirigubbakcemile5
ama kaynanan duzelir diye bekleme konusur konusur durur napicankaydirigubbakcemile

elbette bakıcak ama abartılı birşekilde değil annende bakıcak oda bakıcak.ama analttığına göre gercektende acaip insanlarmış.bence sen bu bebek düşünecesini doğurmadan çok iyyi düşün ve olacaklardan eşinede bahset oda bilsin olunca ne olcağını şimdiden sana hakvermesini sağla.ve ne olursa olsun kendini ezdirme karşı çık kavga et kır onları demiyorum ama ne karşına al ne yanına ne de arkana.sen kayınvalidenden şikayetçisin ben kendi annemden kucağma vermezdi incitirim diye kızım ağlasa biyerinimi incittin derdi hemen. hasta oldu gecenlerde.annemin yuzune baktıkca hasta ettin kızımı diyip durdu :)) bak dinlemiyorum takmıyorum bile kayınvalidem olsaydıda takmazdım.bir bebeğe anneden baska hiçbirkimse iyi bakmaz ve düşünmez bunu herkes bilmeli değilmi.

canım o şimdiden kendini havaya sokmuş bi konu açılsın ben bakıcam ben bakıcam ses çıkarmıyorum omayan bişey için tartışmamak adına.ama annemin de bakabileceğini sezdirdim ona şimdi diken üstünde canım annemde kızım sen huzurlu olda o baksın önemli değil diyor haa bide doğumdan snra yanında ben kalırım sen yapamazsın gibi kaflar ediyor arkadşlar çıldırma derecesine geldim susuyorum ama :sm_confused:nereye kadar:1no2:

aaa o ne öyle ya doğumdan sonra ben gelirim sen bakamazsın filan.. ne kadar ayıp ya ..

vallahi çok acayip bi kadınmış senin kayınvaliden hayatım...bırak o kendi kendine gelin

güvey olsun sen tavrını korumaya devam et.. mesafeni hiç bozma .. şimdiden ayarla

aranızdaki mesafeyi..

bu arada eşinin senin yanında olması çok güzel...1-0 öndesin yani :))

X